Chain Reaction Cycles

Tepki
11
Peki 2 ayda 1 defa 150€ muhafiyetinde yaranlanma hakkı var yeni gümrük muafiyetinde öyle yazıyor benim ürünler 172€ ile 130€ ya bölünmüş durumda 172€ olana vergi ödeyip diğeride (130€ olan) 150€'nun altında kaldığı için ona ödemeyeceğim gibi durum sözkonusumu yoksa iki üründe gümrüğe gelir birleştirilip öylemi ödeme yaparım

Scudo
Tepki
11
Arkadaşlar 7 parça ürün siperiş verdim kadro ve diğer parçalar olmak üzere iki paket halinde gönderiyorlar kadro international datapost ile gönderiliyor diğer ürünler EURO48 diye birşeyle ikiside Parcelforce ye ait. Kadro Atatürk havalimanına geldi görünüyor diğerinde ise ;
tracking event: Forwarded for processing yazıyor 27 mayıstan beri böyle bi durumla karşılaşan oldumu EURO48 ne oluyor bilen varsa yazsın teşekkürler:)

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@onur öcal

istanbuldan yada ankaradan gelmiyor sonuçta kargo. ayrıca ordan bile gelse özel firma ile 100 liradan aşağı olmaz kargo ücreti, bi gidonu 10 liraya taşıyorlar. 140 lira oldukça iyi bir fiyat bir bisiklet için.

Tepki
7
Birkaç tane ürün aldıysan onlardan bir tanesi şuan stoklarına yok demek onun stoğa girmesini bekliyorlar o stoğa girince hepsini birden gönderecekler! benimde başıma geldi birkaç ürünü bir kalemde alınca ve bir tanesi stokta yoksa bütün ürünleri bekletiyorlar o stoğa girince gönderiyorlar benimde başıma geldi ama benim acelem vardı ve sparişi iptal edip yeni sipariş verdim!

soothsayer

Daimi Üye
Tepki
137
ürünleriniz geldimi. geldikten sonra nasıl bir yol izlediniz.. yazarsanız beni ve diğer insanlarıda bilgilendirmiş olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: turist

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
vergisiz ürün getirme oranı 150 eurodan 75 euroya çekildi,resmi gazetede yayınlandı bilginiz vardır sanırım

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat Dizman
Zaten çok yüksekti ya iyi oldu tövbe tövbe.
Devlet vergilerle zengin oldu...

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
gümrüğe takımayacağından eminim. bireysel bir kullanıcı olduğunuz çok net. siz ticaret falan yapmıyorsunuz. italyadan bisiklet parçası olmayan bazı ürünleri getirtiyorum en fazla bir hafta. sanırım seninkilerde en fazla bi hafta içinde gelir. gelince resimlerini paylaşırsın umarım.

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
gelen urunler 75 EUR nun ustunde ise vergilendiriliyor, bireysel veya kurumsal farketmiyor..

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sDVoLuMeFoUr ben de Adanalıyım yeni bisiklet almışşın hayırlı olsun.Ayrıca bir şey soracağım elinde satılık kadro var mı acaba ?

Tepki
23
Selam arkadaşlar CHAİNREACTİONCYCLES.com sitesinin sipariş düzenini soracaktım? Güvenilirlik.gönderim süresi vb. konularda daha önce bu siteden alışveriş yapanlar varsa ve bilgilendirirlerse çok makbule geçer :)
Şimdiden teşekkürler :)

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Forum içinde bir arama yapsanız ne bilgiler bulursunuz kimbilir:)

(link)

(link)

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Arkadaşlar şimdi ben Chain'den 65-70 Euro'luk bi ayakkabı almayı düşünüyorum. Elime geçmesi için sadece o 70 euro mu ödüyorum..?

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Tahmin etmiştim açılmayacağını..İkinci link "chain reaction" kelimesini search etmiştim forumda. Açılan sayfanın linki idi o.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
CNC sadece bisiklet malzemeleri için değil genel anlamda internet alışverişi için bulabileceğin en dürüst ve güvenli firmalardan birisidir. Siparişinin başına bişey gelmesi durumunda paranı öderler. Kullanım esnasında sorun çıkması durumunda da sorgusuz sualsiz yenisini gönderiyor adamlar. Sitenin tek sıkıntısı stokda olmayan ürünleri de listelemesi, bazen sinir bozuyor bu :) Gönderiler airmail ile gidiyor, burada PTT dağıtıyor (genelde 7-10 gün arasında eline ulaşır)
Bu arada 75 euro gümrük muafiyetine dikkat !

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
gümrüğü ayrı mı ödüyoruz, başta cnc mi alıyor bizden? gümrükte kalırda haber de gelmez falan, öyle bir şey olmaz değil mi?
Bu bisiklet parçaları daha çok takılıyor gümrüğe? Ben daha önce defalarca malezya, ingiltere, belçika daki mağazalarda alışveriş yaptım, almadan önce gümrükten geçeceğini biliyordum nitekim sorunsuz geldi. Ama bu bisiklet parçaları neden takılıyor?

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
@Mücahit Kıvrak

Evet gümrük falan ödemezsiniz. Tam sınırda. Zaten paketin boyutu küçük olduğundan gümrükte hiç bakmayabilirler de.