Chainreactioncycles Yaptığım Alışveriş ve Ptt nin Teslimatı

Ömer FC

Üye
Tepki
23
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selam yaklaşık 8 gün önce başlıkta belirttiğim siteden spd ayakkabı almaya karar verdim fiyatlar iyi her bütçeye göre bişeyler çıkıyor bende 40 euroya shimanonun ''Shimano FN23'' modelini aldım 5. de kargoya vermişler bugün evin kapısının önüne geldiğimde bi baktım kutu yerde sürünüyor :alkis: ptt görevlisi fırlatıp gitmiş resmen biri alıp gitse ben daha beklerdim kargo gelecek diye ... bu ptt nin bana bunu 2. yapışı 1. sinde neyse dedim küçük bi paketti ama bundada öyle yapınca baya sinirlendim elin ingilteresinden adamlar özene bezene paketleyip hızlıca getiriyor ürünü bizimkiler kapı önlerine bırakıp gidiyor madem öyle yapıyosun bari komşuya bırak be arkadaş. forumdada denk geldim bu tür olaylara diyecek bişey yok ptt sonuçta ne yapsa yeridir...
Bu arada ayakkabıdan söz edeyim normalde 41 gigiyorum siteden 42 numara aldım 26.5 cm Tam oldu ayağıma o konuda sıkıntı yok deneme sürüşüde yaptım gerçekten spd kendini çok belli ediyor performans konusunda alacaklara tavsiye ederim bu sistemi.. kullandıgım pedalda shimano m520 decathlonda 70 liraylı tükenmiş.. gayet memnunum .. Fotograflara geçelim..
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL
Scudo
Tepki
11
Bisiklet
Giant
güle güle kullan ayağında paralansın :) bende yurt dışından alışveriş yapmak istiyorum ama sorun çıkar diye tereddüt ediyorum açıkcası :)

Ömer FC

Üye
Tepki
23
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun. :D yurt dışında problem yokda türkiyeye girdikten sonra film başlıyo sonunun ne olcağı malum tabi :D

Tepki
11
Bisiklet
Giant
@Omer Faruk Can Yilmaz
devletin düzgün iş yaptığı nerede görülmüş. böyle şeyleri tekeline alıp insanlara seçim hakkın vermemeleri ap ayrı bir konu zaten. valla bu siteden gelişinde sıkıntı olmadı diye şuan bende bakıyorum ürünlere sanırım senin gazına gelip alıcam :D

• Beğen
Tepkiler: Ömer FC

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
bu tarz sitelerin gönderimlerinde gönderi "kargo" olarak degil de daha uygun olması acısından "posta" olarak gönderiliyor. Yani ürün teslimi için imza şartı aranmıyor; genelde postacılar paket zarf tarzı kücük bir paket degilse kapıyı calıyorlar fakat evde kimse yoksa da kapının önüne bırakıp gidiyorlar.. Dediğim gibi bunun sebebi imza karsılıgı teslim sartı olmaması.. Adamlar da tekrar gelmemek icin bırakıp gidiyorlar.. Yani olay tamamen PTT'de degil =)
.
Dünyanın neresinde olursanız olun, hangi firmadan alısveris yapmıs olursanız olun; eger ürün "kargo" olarak degil "posta" olarak gönderildiyse durum maalesef ki budur; şükür ki birşey olmadan farketmişsiniz, sizden önce sahip çıkan olmamış =)
.
http://i.imgur.com/bXywIzx.jpg
.
https://i.chzbgr.com/maxW500/6384301824/h5E30A614/
.
http://www.bitterwallet.com/wp-content/uploads/2013/02/delivery.jpg
.
http://spectrackulo.us/img/doormat.jpg
.
http://funnyasduck.net/wp-content/uploads/2013/11/funny-pictures-box-parcel-leave-it-under-mat.jpg
.
http://i225.photobucket.com/albums/dd319/mailcmw/getalookatthis/BGLT08-01-26Undermat.jpg

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Demir

Parayı bastırırsan seçme şansın olur. DHL, UPS, FEDEX vb. firmalarla kapına kadar güvenle ve garantili bir şekilde getirtirsin ürününü. Her hizmetin bedeli var hem ülkemizde, hem dünyanın diğer ülkelerinde. Gelişmişlik seviyene göre hizmet alırsın. Bizde de şu an bu kadar. Bunun tartışılacak kısmı çok; ama kimseye faydası yok...

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Yalnız 4. resimdeki evin sahibi paspasın altına anahtar saklamış galiba postayı bırakan adam paspası alınca anahtarı da çıkarıvermiş meydana :) Bari anahtarı da koy kutularla birlikte ondan sonra koy paspası kutuların üzerine :)

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Hayırlı olsun, merlincycles.com'dan aldığımız ürünler 3-4 gün içinde istanbula geliyor ptt sağolsun, 5-6 güne anca dağıtıma çıkartıyor :)

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
@ömer karan

kargoya bakmaktan görememişim. iyi farketmişsin :)

ama psotacı içinde bırakmış olabilir "evde yokum içeri atıver kutuları sana zahmet" gibilerinden...

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
Ayakkabın hayırlı uğurlu olsun ben de 41 giyiyorum ama bana decathlonda denedim 43 oluyor sende 1 beden fark etmesi beni şüpheye düşürdü şimdi
ayrıca resimlere bakılırsa sadece bizim ptt de işler böle değil , demek ki başka ülkelerde de sistem aynı

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Bende cok alisveris yaptim kapiya kadar guzelce getirdiler evde olmayinca not birakiyorlar...sansliyim galiba...

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Dağıtıcı arkadaş ile muhabbet kurmaya çalışın. Mesela ben evde kimseyi bulamadığı zaman evin yakınındaki bir dükkana bırakmasını rica ediyorum...Hatta cep telefonunu bile aldım :)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Umut SÜRÜCÜ

Ben postacı olsam anahtarla kapıyı açar içeri atardım valla kutuları :) Sürpriz olur :)

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Ömer KARAN
Onu Türkiye'de birisi yapsın, PTT ya da özel kargo şirketi falan fark etmez anında "Bu adam, benim evime kadar giriyor, böyle laubalilik nerede görülmüş? Ben nereden bileyim evimden bir şey çalıp çalmadığını?" gerekçesiyle o teslimat görevlisi ve firma hakkında suç duyurusunda bulunur bizim millet. İnsaniyetlik yapmaya çalışırken olmadık şeylerle uğraşır durur sonrasında. :p

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Sefa.

Çok haklısınız kesinlikle oluşabilecek bir durum. Ondan sonra uğraş dur işin yoksa :)

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Murat Alaaddinoğlu

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Ghost
postacıya ufak bir fırça atarsanız durum düzelir evde siz yoksanız kapı önüne bırakmamayı tembih edin ptt ye geri götürsün ordan teslim alın. Bizim yaşlı amcamız var artık sanırım o çalışmıyor eskisi gibi değil postacılar malesef adamcağız 5 kat çıkıyordu ben kaç kere söylememe rağmen inmeme rağmen adam çıkmaya başlıyordu :( Nerdeee öyle amcalar.

Neyse uzun lafın kısası şimdiki postacımız bayan ve baya genç biri kendisi değerli poposunu kaldırmaktan acizki bir sokak aşağıdan bana telefon ediyor adres bilgisinde yazdığından bana gelip almamı söylüyor geçenlerde sağlam fırça attım artık kapıma kadar geliyor sonuçta imzasızda olsa paket kalın olunca belli yani bunda bir ürün var kapının önüne bırakılmaz. Postacıya denk gelirseniz güzel bir şekilde izah edin anlayacaktır.

Ömer FC

Üye
Tepki
23
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yorumlar için teşekkür ederim. yurtdışından alısverise devam edicem ama bidaha takipsiz bişey almam arkadaş! :D

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Takipsiz kargolara genel olarak kötü demeyin . Aldığım 2 ürün de 3-4 gün arayla takipsiz olarak İMZA ALINMADAN TARAFIMA KADAR GETİRİLDİ ( EVE KADAR GELDİLER ZİLİ ÇALIP )