Chain Reaction Cycles

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
150 eur ..

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN
Scudo

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@Goflet

Dostum bu crc deki 150 euro sınırı aldığımız ürünün kargo dahil bedeli ile beraber mi?:cool:

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@Taner Rona

Zaten crc de kargo bedelleri ürünü geçiyor bazen ya.
Bir kaç kişi almak istiyoruz aynı üründen yada farklı ürünlerden bu seferde ürün bedeli 150 euro yu geçiyor.Yada düşük meblağlı ürün almak lazım.
ürün bedelini paketin üzerine yazmayan site var mı avrupa da bisiklet parçası satan.Diğer ülkelerde bu olay yok sanırım takılma muhabbeti.
Uzak doğudan alınan ürünlerde bu olay böyle değil ürünün üzerine farklı fiyat yazılıp ürün alınabiliyor ama sadece çine özgü bir olay.:in:

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
aynen avrupa da yok diye biliyorum ama ebay da tayvan ve çinli üreticiler istedigin fiyatı yazıorlar...

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
150 euro sınıra kargo dahil değil diye biliyorum.Forumda benzer konular açılmıştı daha önce o konulara bakabilirsiniz.

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@sercanczo

fatura tutarına bakılır gümrükte, crcde kargo ücretini faturaya eklediği için dahildir.

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
crc iyi güzelde ilgi biraz zayıf malesef ve olduda yanlış ürün geldi iade etme işlemleri ile geçen süre adama takla attırır.
150 euro kargo bedeli hariç olması lazım , ben kask almıştım 160 euroya 20 euro da posta ödemiştim , topkapı paket postaya takıldı ordaki bey birdahaki sefere fatura bedeli 150 euro dan az olsun demişti yoksa beyanname doldurursun demişti ve affetmişti o seferlik .
ben artık ebay den alıyorum %100 feedback i olan adamlardan tabi işlem hacmide önemli , çoğu hediye yazıp gönderiyor GIFT .
tayvan tarafından aldığım parçalar inanılmaz hızlı geliyor ortalama 1 haftada elimde.
Ebay i araştırmnızı tavsiye ederim , kolay gelsin.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@temu90

Almanya en az 1.5-2 ay... DHL kargoları bisikletle gönderiyor sanırım:D

• Beğen
Tepkiler: temucin90

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
@Niyazi ALTUN

Ben de çinden tayvandan aldığım malzemelerin üstünde ' Gift' denmiş ve fiyatı daha düşük yazmış oluyorlar gerçi 30-40 dolarlık malzemeler ama onu bile riske atmıyorlar :D

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Zaten çinden ve taiwandan alınan ürünlerin dikkat edersek içerisinden fatura irsaliye benzeri hiçbir şey çıkmıyor.Adamlarda doğal olarak üzerine sallamasyon bir değer yazıp gift diye yolluyorlar.Gümrük sanmıyor mu bunun ticaret olduğunu ama nedense birşey demiyor.
Avrupa'dan crc den elden aldırıp oradan bir tanıdık vasitası ile üzerine gift yazarak değerinide düşük yazdırırak yollatmak lazım.
peki bu ürünler gümrüğe gelince açılıp bakılmıyor dimi?
çünkü gelen paketlerin hiçbirinde paketlerde deformansyon izine ve yırtığa rastlamadım.Bizim gümrüğün biraz daha bu limitte imtiyaz tanıması lazım diye düşünüyorum.150 euro en az 300 euro olsa iyi olur.

:in:

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Vay be taiwandan bir hafataya geliyor ha.Peki sipariş verebileceğimiz bir site varmı?

Tepki
15
yaklaşık 1.5 hafta önce crc den sipariş verdim nasıl takip edebilirm veya ne zamana gelir tahminen ve ürünler stokta vardı sitede de gönderildi yazıyodu şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: hikmet

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@altuğ altınbigi

kargo seçeneklerinden parcel force international seçtiysen sipariş numaranla parcel force un sitesinden takip edebiliyordun, eğer edemezsen sipariş numaranı sales@chainreactioncycles.com adresine mail atıp kargo takip numaramı istiyorum diye eklersen (ingilizce tabi :D ) onlar sana takip numarası gönderirler.

eğer devlet postası olan royal mail ile gönderilmesini seçtiysen ürünün takip numarası olmuyor. Türkiyeye girdiğinde de kayıtlı posta olarak kargolanmadığı için eğer evde olmazsanız postanız apartmanın önünde komşuda yada benzeri yerlerde bulabilirsiniz. dikkat etmek gerek o yüzden.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
O site'den 4 kere falan sipariş verdim, her seferinde farklı sürelerde geldi.
3 günde de geldiği oldu 17 günde de 10 günde de bir haftada da.

Gümrüğe takılıp takılmaması ve çalışanların ilgilenmesi kargonuza sıra gelmesiyle ilgili bi olay o yüzden eğer Parcelforce u seçtiyseniz Gürkanın dediği gibi takip numaranız olur ordan takip edersiniz her adımını.

Ancak en son dün gece sipariş verdim ikiye ayrılmış kargo seçeneği Royal Mail International ve Parcel Force International eskiden Parcel Force normal fiyattaydı fakat şu an Royal Mail den 3 kat daha pahalı.

Royal Mail de ki 12 euroluk kargo ücreti Parcel Force da 36 euro.
İlk defa Royal Maili kullanıcam takip numarası vermedi bakalım hayırlısı...

Ama dediğim gibi takip numaranız olursa içiniz rahat eder nerde ne zaman bulunduğunu bilirsiniz gelceği süreyide fazla takmayın Türkiye sınırlarına maksimum 4 ya da 5 günde gelir asıl olay Türkiye sınırları içinde....

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@altuğ altınbigi

Malesef genelde kapının önüne bırakıyorlar :)

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Kargolar eve Ptt aracılığıyla gelir ve sizin veya bir yakınınızın imzası olmadan hiç bir yere bırakamazlar, eğer evde yoksanız geldiği ptt ye geri gider daha sonra da size kağıt gelir şu günde size en yakın ptt ye bırakılacaktır diye.

• Beğen
Tepkiler: hikmet

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@EmirhanKarasu

Bu dediğin sadece kayıtlı kargolar için geçerli değil mi?

Yoksa aynı ülkede yaşamıyor muyuz? :confused: