chain reaction

Ozan Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
191
@dinçer karadayı

Parcel Force takip edilebiliyor.Ben sipariş tutarınıza bakarak Royal mail kullandınız zannedip umutlanmıştım.Bence Royal mail de takip ediliyor CRC tarafından.Çünkü imza almadan kargo teslim etmiyor PTT.Ama biz göremiyoruz kargomuzun nerde olduğunu.

Scudo

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bir sorum olacak.
150€ sınırı kargo dahil mi hariç mi? Sanıyorum ki bazı firmalar kargo bedelini faturaya dahil ediyor. Örneğin 150€'luk bir ürüne 25€ kargo bedeli eklenirse ürün bedeli 175€ gibi görünür.
Bilginiz var mı bu konuda?

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@Önder AŞIK

Önder,

O sorduğun soruyu Dinçer Abi cevaplayabilir. Onda fatura var :)

• Beğen
Tepkiler: Ƥinokyo

bençizdim

Üye
Tepki
64
Arkadaşlar bir sorum olacak.
150€ sınırı kargo dahil mi hariç mi? Sanıyorum ki bazı firmalar kargo bedelini faturaya dahil ediyor. Örneğin 150€'luk bir ürüne 25€ kargo bedeli eklenirse ürün bedeli 175€ gibi görünür.
Bilginiz var mı bu konuda?

kargo hariç

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
kargo hariç oluyor,
bende alışverişlerim 150€'yu geçtiği için sepeti 3 farklı adrese ve aynı şekilde 3 farklı kredi kartına bölerek satın alıyorum,
150€ geçen büyük sipariş kendi adıma oluyor, (gümrüğe gidip %18 kdv ve depo parasını ödemeye gideceğim için)
diğer sepetleri 130€ civarında tutmaya çalışıyorum içlerinde genelde birden fazla ufak parça oluyor (vites kolu, zincirgergi, gidon, disk rotoru gibi)

2 ayda 1 kuralı olmasına rağmen devlet işi belli olmaz, iş günü vs gibi gerekçelerle zora koşmasınlar diyerek
3 ayda 1 den daha sık aynı hesap ile alışveriş yapmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Nicotine34

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Tek bir siparişte 3-4 ürün aynı anda getirtmek isteyince her birine ayrı ayrı kargo ödemesi çıkıyor.Ayrı ayrı ödememek için ne yapmak gerekiyor.

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
gecen sene bursadayken ebay üzerinden 2 adet gözlük aldım farklı zamanlarda ve uzun zaman gelmeyince peşinde çok dolaştım ürünlerimi bulabilmek için ama maalesef bulamadım, bir kaç ay öncede yine bursadayken (link) ses topu aldım ama maalesef oda gelmedi. neye göre gelmiyo çözmüş degilim halen çünkü ses topunu aldıgım günden bir gün sonra baska birsey alıyorum o geliyo ama diğeri gelmio.olan paralarımıza oluyor maalesef..bursadaki gümrüke de çok gittim ve sonuç alamadım onlarda bilemiolar.takip kodu olmayınca kayıt altına alınmıyor diyip geri yolladılar her defasında..şu an ist. ve sürekli birşeyler alıyorum ve allaha şükür daha problem yasamadım inş yasamamda..bununla ilgili bilgisi olan arkadasım varsa, niye böyle oluyo diye söylerse sevinirim.gerçi burada okuduklarıma bakınca bu konu bayagı bir muamma da kalmıs, kesin birşey yok gibi

Batuhan Eren Engin

Aktif Üye
Tepki
33
@Ouz Deniz

Hangi site? Bazı sitelerde tek kargoyla gönder gibi seçenekler oluyor, ayrı ayrı çıkmaması gerekli tabi..

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@Batuhan Eren Engin
CRC de oldu...

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
Bu sabah yeni bir haber daha..
Artık fiyat ayarlaması yapmaya gerek kalmayacak kadar sınır aşağı çekildi.Yazık ..
150€ sınırı bu sabah itibariyle 75€ ya indirildi.
Ne alacaksanız toplu alın; 1000/2000 € gibi ödeyin gümrüğü yani %18 vergiyi , gene ucuz türkiyeden gene ucuz...
Benim alacaklarım 400 Pound tutuyor.Valla basıp alacağım.Bu iş gerçekten sinir bozucu oldu.. 400 Pound tutarı alışverişim türkiyeden alsam 828 Pound a geliyor. Gümrük ödesem 472 Pound a geliyor......

Haber linki veriyorum.
(link)

Saygılar.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
2 gün önce verilmiş sipariş ne olacak bakalım. teslim adresi izmir.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@jef

Karak dün çıktı. Senin siparişi verdiğin tarihin bunu bağlamaması lazım diye düşünüyorum.Olur da gümdüğe çağrılırsan, gidersin sen de kutuyu açarsınız fatura kesim tarihini gösterirsin gümrüge. Yasa ne zaman girdi dün girdi :)

• Beğen
Tepkiler: caner ünsal

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Gümrük memurunun pek ikna olacağını sanmıyorum. ama çok sorun da değil