Cep telefonu uygulamaları

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Bülent Kavakkoru tarafından paylaşıldı.

 1. Bülent Kavakkoru

  Bülent Kavakkoru Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  204
  Beğeniler:
  137
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Bisiklet adına yapılmış olan uygulamalardan hangilerini kullanıyorsunuz? Örnek vermek gerekirse Strava, Spots-Tracker, Mapmyride, Roda Bike vb gibi. Size göre artı ve eksileri nelerdir.

  Ben Strava ve Spots-Tracker kullanıyorum. Strava'da segmet özelliği gayet güzel belli parkurlarda genel dereceleri görmek insanı motive ediyor. Strava biraz daha yarış bisikleti kullananlara hitap ediyor gibi. Sports-Tracker adından da anlaşıldığı gibi bünyesinde birçok spor dalını bulunduruyor ve ona göre kayıt tutuyor.
   
 2. Hamit E.

  Hamit E. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  21 Eylül 2013
  Mesajlar:
  968
  Beğeniler:
  435
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  güzel konu takipteyim
   
  Bülent Kavakkoru bunu beğendi.
 3. Onder.Eren

  Onder.Eren Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Aralık 2012
  Mesajlar:
  269
  Beğeniler:
  162
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Strava kullanıyorum. Anlık veri için en başarılı gösterim Wahoo Fitness'ta. Fakat aynı anda iki GPSli app çalıştırınca birinden biri mutlaka sensörlerden 1 veya 2sini algılamayı kesiyor. Bu yüzden Garmin FR60 saat aldım ve ANT+ sensörlerimden gelen anlık bilgiler için yol bilgisayarı gibi onu kullanıyıorum.

  Strava'nın odak noktası challange. yani sizi kendinizle veya başkaları ile yarıştırmak, motivasyon oluşturmak. Bu yüzden alışırsanız vazgeçemiyorsunuz.

  Sports Tracker da kullandım. Bence kötü yanı flash tabanlı sitesi. mobilden kullanım için kötü seçim. Ve bir de Stravadaki gibi tüm workoutlarınızı bir defada export edemiyorsunuz. Tek tek izin veriyor ki çok kötü bir durum bu.

  Endomondo yu da özellikle koşu gibi sporlarda tavsiye ediyorum. Bisikeltte de Sport Trackerla yarışır bence.