Çelişki yaşıyorum, bilenlerin tavsiyelerine ihtiyacım var.

invasion

Üye
Tepki
6
Araştırıp karıştırdım forumu. Ama çelişki yaşıyorum.

Forumda Trek 3900 mü Scott Reflex 50 mi sorusuna çoğunluk Trek demiş.
Kron XC 100 mi Scott Reflex 50 sorusuna çoğunluk Scott demiş.
Kron XC 100 mi Trek 3900 mü sorusuna ise; bisikletlerin seviyesi farklı Kron
daha üst seviye denmiş.

Bu durumda:
XC 1000, 3900’den iyi.
3900, Reflex 50’den iyi.
Reflex 50 de XC 1000’den iyi.
E bu durumda bir gariplik var. Tabi bu bisikletleri böyle karşılaştırmak ne kladar doğru bilmiyorum.

Giant’ı çok araştırmadım. Sedona, Amoeba da bak, iyi diyenler var.
Marka takıntım pek yok,
ama aldıktan sonra satıp bir üst modelini almayı
düşünmüyorum sorun çıkarana kadar. Bu nedenle kaliteli olmasını istiyorum
herkes gibi =)

700 ytl ye kadar bütçem var. Boyum 1.89, 77 kiloyum. Arazi meraklısı sayılmam genelde şehir içi ara sıra engebeli yerlerde sürüyorum.

Bir de nedenini anlayamadığım bir şekilde Shimano Deore takıntısı oluştu bende.
Bu modellerde Deore ile satılıan yok sanırım. Bisikletini kendin topla
diyen de var.Ama ben çok anlamıyorum bisikletten, bilen bir tanıdığım da
yok şu an.Sonuç olarak yardıma muhtacım, bu işi bilen sizlerin tavsiyeleri gerekiyor.
Şimdiden teşekkür ederim.

Emre

Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
scott reflex 50 -trek 3900- kron xc 1000 arsından en iyisi scott gibi duruyor.Süspansiyonu we malzmeleri kron xc 1000 le hemen hemen aynı bu iki bisikletin malzemeleride trek ten daha üstün ( özellikle süspensiyonda fark war). E scott genel olarak krondan daha iyidir... sedona nın malzemeleri hakkında bi bilgim yok ama son zamanlarda yükselişte olan bir bisiklet.

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
oxsy e katılıyorum scott diğerlerine oranla daha iyi bir bisiklet ama deore istiyorsan istanbulda bir sürü satıcı var onları araştır fiyat bakımından uygun olanı bul kendin toplat bence istediğin özellikte ve renklerde seçim yap ;)
kolay gelsin :)

• Beğen
Tepkiler: emreden

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Amoeba ve Sedona markalarına da bir bakmanızı tavsiye ederim. Amoeba Hussar alın derim ayırdığınız bütçe için.

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
arkadaşım bak bende çok araştırdım amoeba scud diyorum başka bi şey demiyorum. özelikle kodro süper. oldukça hafif ve performas olarak çok iyi olduğunu söylüyor kullananlar. 650$ liste fiyatı peşin alırsan 750 ytl gibi fiyatlara inebiliyolar. ben de yakında alıcam inş.

forumda biraz araştır ne demek istediğimi anlıyacaksın

(link)

marule

Daimi Üye
Tepki
406
o dediğin bisikletler deore ile satılmıyo ama farkı verirsen herhalde deore takarlar. Ben xc 1000 kullanıyorum, diğerlerini de çok araştırmıştım ama 650-700 ytl civarında bi bütçe ile alınabilecek en iyi bisiklet olduğuna karar vermiştim. Giant fln çok pahalı(üstündeki komponentlere göre).amoeba scud da iyi gözüküyor ama toplam kilosunu yazmamışlar sitede. Bu yüzden en iyi bisiklet alma yöntemi gidip yerinde incelemek, bakmak, konuşmak, tartmak. Böyle yaparsan hangisini alırsan al pişman olacağını sanmıyorum.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
@marule

scud'un agırlıgını bende bilmiyorum fakat kadrosunun hafifliginden kullananlar bahsediyordu guzel bisiklet scud

invasion

Üye
Tepki
6
Şu an Scott Reflex 50 veya Amoeba Scud düşünüyorum. Bu ikisi arasındaki seçim ve yorumlarınızı öğrenmek isterim tekrar. Scott geçmişi olan iyi bir marka, Amoeba'yı ise yeni yeni duydum o yüzden seçimde zorluk yaşıyorum.
Çoğunluk şehir içiyse Trek al diyenler var yine.
Ama en iyisi gidip sorup incelemek galiba. Ondan sonra aklıma takılanları tekrar sorarım sizlere.
Teşekkür ediyorum ilgilenenlere...

invasion

Üye
Tepki
6
Baya araştırıp soruşturduktran sonra Amoeba Scud'umu aldım, ilk defa ''bisiklete'' bindiğimi hissettim =) Yardım edenlere çok teşekkür ederim.

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
kardeşim çook sevindim. kendim almış kadar diyebilirim....,
inşallah çok kısa zamanda bende alıcam