Çekmeköy Dağ Bisikleti Kış Antreman yarışlarının 2. Etabı Pazar Günü Düzenlendi

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.870
  Beğeniler:
  4.920
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Gelenksel Çekmeköy Dağ Bisikleti Kış Antreman yarışlarının 2. Etabı Pazar Günü Düzenlendi

  Çamurlu yollarda pedal çevirdiler


  [​IMG]

  Çekmeköy Belediyesi, Bisiklet Federasyonu ve Kaçkar Bisiklet tarafından düzenlenen Geleneksel Çekmeköy Dağ Bisikleti Kış Antreman yarışlarının 2. Etabı Pazar günü Çekmeköy ormanlarında düzenlendi. İstanbul’un akciğerleri diye adlandırılan Çekmeköy ormanlarının parkur olarak kullanıldığı yarışlara, ülke genelinden katılımlar oldu. 6 kategoride yapılan yarışların startını Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım verdi.

  Yağmurlu havaya rağmen yoğun katılımın olduğu yarışta, düşenler, çamura bulananlar, üşüyenler renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu.
  7 km’lik parkurda bayanlar ve +40 kategorilerindeki yarışmacılar 4 tur, junior ve master’lar 5 tur, 23 yaş altı ve elite’ler 7 tur attı. Zorlu parkurda birbirleriyle ve doğayla verdikleri mücadelelerin ardından dereceye giren yarışmacılar madalya ile ödüllendirildi. İlk iki yarışta kazanılan puanlar, 3. Etap sonunda verilecek 15 bin liralık büyük ödül için avantaj sağladı.

  Start çizgisinden yarışmacılarla bir araya gelen Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım; Çekmeköy’ün, İstanbul’da eşine az rastlanır bir doğaya sahip olduğunu ve bu imkânlardan tüm İstanbulluların yararlanması için organizasyonlar düzenlediklerini söyledi. Yıldırım, 4. Etabının geçen yıl olduğu gibi İstanbul dışında yapılacağının müjdesini verdi.
  Yaklaşık 3 saat süren yarışın sonunda elite’lerde Yavuz Kilim, Junior’da Ömer Faruk Kansız ve Bayanlarda Rabia Taşova birinci oldu.

  9 Ocak 2012
   

İlginizi Çekebilir

20161014_130509.jpg
14 ekim posta gazetesinin yazısı
upload_2017-7-17_11-24-32.png
Bisiklet sürüş kaydını Strava'ya, TrainingPeaks'e veya başka bir aktivite takip sitesine yüklediğimizde, özet bilgi ekranında kJ cinsinden bir değer görürüz. Kilojul biriminden gösterilen bu...
upload_2017-1-3_15-30-31.png
Spor sırasında nabız bandı kullanıyorsak bazen nabzımızın en üst noktaya çıktığını görürüz. Bu üst noktayı oksijen kullanarak maksimum yakıt ürettiğimiz üst sınır olarak görebiliriz. Buna teknik...