Çay Bağları-Kayseri

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Enis Kıralp tarafından paylaşıldı.

 1. Enis Kıralp

  Enis Kıralp Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  4
  Şehir:
  Balıkesir/Edremit
  Seviye:
  [​IMG][/IMG]
  Bugün Çay Bağlarına gittik.Bu kadar.Gittik işte hehe :D İyiydi hoştu falan hani,önceden de gittiğim,gideri olan bir yer.Gidere gider bizde tabi:p
  [​IMG][/IMG]
  Hehe tamam adam gibi yazıcam.Bugün kahvaltımı efendi efendi yapmıştım evde oturup ders çalışıp kısa yoldan nasıl adam olurum hayalleri kuruyordum.Bir anda vahiy gibi gelen telefon sesi kafamdaki hayal bulutunu puflattı. Çay Bağlarına gidinilincekmiş.İlk önce olmaz dedim çünki bugün MTB'yi kız arkadaşım alıyordu.Ona da kıyamıyorum hani kız zaten benim bisikletim on-road olduğu için binemiyor,arada bir kendi bisikletiyle okula gidecek ona da fırsat kalmıyor.Dizginleyemiyorum Ayı Grill ruhumu,dağa taşa kaçırıyorum kızın bisikletini.
  [​IMG][/IMG]
  Dizginlemiştim de kendimi ama ta ki ikinci telefon çalınışına kadar.Tekrar arayan Teo beni savunmasız yakaladı ve otobüse atlayıp İrem'in fakultedeki bisikletine kumpas düzenledik ve aldık.
  Sonra Le Bim'e gittik,Le Bira bulunur mu buralarda diye espriler eşliğinde sucuk ekmek alıp,tekele uğrayıp sonra da yola çıktık.Aslında bunları hep yoldayken yaptık.Aslında yolda olmak bir durma şeklidir de neyse oralara girmeye gerek yok:)
  [​IMG][/IMG]
  Patika yoldan Çay Bağları denen yere doğru yol almaya başladık.Yanımızda bir çay akıyordu gürül gürül denemese de şırıltısı var yine de:p
  [​IMG][/IMG]
  Güzel,sote çayın kenarında ağaçlıklı bir yer bulduk hemen çöreklendik oraya.Bisikletten iner inmez Fatih'in kafasına Hasan Tahsin adını verdiğim ilk yağmur damlası düştü.Hemen tribe girdim.Suyumuz kalmamış,uzun bir yoldayız falan diye..Mataramın kapağını açıp ufak ufak yağan yağmur damlalarının altına koydum fakat su falan dolduğu yok.Bir bok dolmadı gerçi yağmur tiseliyordu ama olsun siz siz olun kampçılık tribine gircem ben diyerek su almamazlık yapmayın.Efendi gibi alın suyunuzu için:))
  Çakmak taşı gibi Robinson Crusoe olaylarına da girmeyin.Teo denedi denedi yanmıyo abi :D Yanan ateşi söndürebilecek çok sıkıntılı bir olay,bi liraya on tane kibrit alın bakın keyfinize :)
  [​IMG][/IMG]
  Herşeye rağmen ateşi roket başlıklı ultraviyole ışıklı çakmağımızla yakıp çakmak taşıyla yakmış gibi de mutlu olduktan sonra içecekleri de derenin içine koydum.Doğal buzdalabı ama birazcık boklu.Dağın tepesinde kim sıçıyosa artık nasıl kokuyo mübarek :) poşedin ağzını kapayarak kolibasilden korudum tüm arkadaşlarımı.
  [​IMG][/IMG]
  Ateş yakmak için odun bulmak biraz sıkıntı oldu ağaçlardan ufak ufak bir kaç dal kopardım.Hayatta kalma mücadelesi sonuçta ağaçlar da bizim için var:)
  [​IMG][/IMG]
  Canımı sıkan bir şey oldu koparmaya uğraştığım bir sürü dal yaş çıktı.Ulen sen odunsun özün odun yani.Kabullen bunu ve kurut kendini ıslak bi boka yaramazsın ki.
  [​IMG][/IMG]
  Odun heryerde odun ayar etti beni elim ayağımda hafiften kesilince bir kaç tekmeleşme ve küfürleşmeden sonra sigara yakıp boklu derenin keyfini çıkardım..
  [​IMG][/IMG]
  Sucuk bira keyfi yaptık sonra da.Saçma sapan espriler ve makara muhappet ettik bol bol,biralarımız da gayet nefasetliydi doğrusu:) bol oksijenli bir bira bile kafamızı kırdı.Kıyaktı doğrusu.
  [​IMG][/IMG]
  Doğayla baş başa kalmak gibisi yok.Medenileşip toplu halde yaşamak kimin aklına geldi acaba.Kesin sosyal olalalım modunda telatabisimsi bişeydir,lavuk işte :))
  [​IMG][/IMG]
  Bu arada dönüşte Erciyes Bisiklete uğradık.240 tl lik Rock Shox maşalar 120 lira haberiniz olsun hadi görüşürüz:)
  [​IMG][/IMG]
   
  Volkan Ceyhan ve Oğuz. bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-5-24.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
upload_2016-9-26_14-15-1.png
Birkaç yıldır yazdığım mesajlarda 'yokuş özürlü' olmaktan bahsediyordum. Bunu hep yazıyorum da, sakın ola bundan övündüğüm veya buna güvenip rakiplerimi yolda alt etme niyetim olduğu anlaşılmasın...
Alberto-Contador-009.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...