Cateye Os1.1

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
Cateye'ın OS 1.1 model km saatini kullanan var mı?
Tek dot matrix saatmiş sanırım ve ekran düzeni keyfe göre ayarlanabiliyormuş cateye.com'da denildiğine göre..
Kullanan varsa bi yorum alsak..

Scudo

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Ben kullandım.. Ama benimki ilk çıkan versiyondu ve sorunlar yaşadım..
Ekranda istediğin özelliği büyük yazılı, istediğini küçük yazılı kullananiliyorsun.. Bir de haftalık, yıllık bindiğin mesafeleri grafik (bar şeklinde) gösteriyor.. Ayrıca saati uzun süre kullanmazsan ilk açtığında "where have you been?" ya da doğum gününde "happy birthday" gibi laflar yazabiliyor..

Başkasını bilemem ama benimki kısa sürede kafayı yedi.. (e tabii, ne öyle "nerde kaldın, doğum günün kutlu olsun " gibi insanlara özgü laflar ederse bir alet tabi kafayı yer:))

Gürsel

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4
Tamam, teşekkürler..
Demek ki mity 8 daha uygun bir seçim olacak.. OS 1.1 'in adı yamuk zaten, operating system 'i dolayısıyla windows'u çağrıştırıyor..
Uzak durmakta fayda var o saatten :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
cateye 'in kendiliğinden ışıklı bi modeli var mı acaba?

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Var(dı) : Cat Eye Altimetreli km saati ışıklıydı.. Ama 100 dolara yakın fiyatı vardı.. Sonuncusunu geçenlerde kutusu eskimiş diye 60-70 dolara sattık..

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Gürsel,

O dediğin kilometre saatini kullandım senelerce. Hatta senden 98'de 89 USD'ye almıştım.
asla altimetresinden randıman alamadım. Her seferinde kalibre etmek gerekirdi.
pili bitmeye yakın hiç stabil olmazdı.
ayrıca ışığını 10-15 kere kullanınca pilin canına okuyordu, o andan itibaren ışık görevi yerine reset görevi yapıyordu :))

geçenlerde sıfır sigma 1600 ile değiş-tokuş ettim. alan güle güle kullansın..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

merhaba homer peki sıgma 1600 nasıl memnun musun? ben de km saatlar hakkında hiç bir bilgim yok. hangisi iyidir,hangisi daha kullanışlıdır vs vs

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Çağatay.. Senin için bir karşılaştırma sitesi hazırlatacağım. Tüm bisikletler, alet-edavat, km saati ne varsa yazdıracağım oraya.. Sen de bundan sonra o siteden dışarı çıkmazsın.:))Bu sorularına da kimse maruz kalmaz artık:))

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Çağatay,

Sigma BC1600'den memnunum, hoş hangi kilometre saatini versen memnun olurum.
Çünkü öyle çok absürt işlemler yapmasına gerek duymuyorum. Akşam evde günlük mesafeme, pedallama süreme, ortalama hızıma bakıyorum, o da sırf merak.. yoksa belli bir antrenman disiplini için değil yani.. E bu dediklerimi de her kilometre saati yapıyor :))

Sen de "ucuz bişeyle başlarım" demişsin, o zaman BC1600'den önce çok seçenek var senin için...

Sigma BC1600'den tek şikayetim, içinden uygun boyda lastiklerden çıkmaması oldu.
Sigma saatler istersen gidon boğazına da takılabilecek şekilde düzenlenebiliyor (tercihimin sebebidir).
Ama gel gör ki içinden 3 boy lastikten 1'er tane çıkıyor. E en büyüğü gidona taksan, çatala lastik yok..
Akşamın dokuzunda kutusundan montaj için hevesle çıkarttığında sinir oluyorsun.. başlıyorsun evin içinde uygun boyda ve sağlamlıkta lastik aramaya, ama bulamıyorsun :))

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
evet çok iyi olur..abi bisiklet almaya geldiğim de bu sorular için bana fırça atmayacan dimi? :D

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
yok ya o zaman gürsel ye sorarım..derim bu bisikletin neden suluğu yok..pedallaı neden spd değil ? filan gibi :D:D:D