Castello Dominator Yardım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ecevit Bora Bektaş tarafından paylaşıldı.

 1. Ecevit Bora Bektaş

  Ecevit Bora Bektaş Yeni Üye

  Kayıt:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  İyi günler arkadaşlar. Benim abimden kalma 13-14 yıllık Castello marka bir bisikletim var. Boyası koyu pembe siyah karışımı , boynuzları boğa boynuzu gibi , belki hatırlayanınız vardır. Son 4 yıldır binemiyorum. Şehir- Tur kategorisine uygun bir bisiklet midir Castello? Eğer uygunsa toplamayı, değilse yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum. Bisikletim jant ve teker istiyor. Diğer bütün parçaları shımano ve çalışır durumda. Bisiklet 18 vitesli jant boyu lastik boyu kaçtır bilmiyorum. Bunları nasıl öğrenirim. Ayrıca boyum 1.79 civarı kadro boyu beni rahatsız eder mi? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler.
   
 2. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  897
  Merhaba Boran,
  Öncelikle, bende de senin bisikletinle yaşıt bir Bianchi Penta XC var. Tahminimce birbirine benzeyen yakışıklı bisikletler ikisi de. Ama ben yine de emin olmak için sorayım, bisiklet buna mı benziyor?

  [​IMG]

  Devam edeyim. Bu bisikletlere karşı benim ayrı bir ilgim var. Galiba çocukluk zamanımın, bu bisikletlerin üst model sayıldığı, parası olanların bu bisikletlere bindiği zamanlara denk gelmesinden kaynaklanıyor.

  Konuyu dağıtmayayım. Bisikletin kıymetli bir bisiklet. Şimdi gelip "O bisiklet ağırdır, parçaları eskidir..." diyenler olacak. Umursama. Al bir çift Schwalbe Marathon Plus Tour (mavi korumalı olanı), bir de paran varsa deri sele al, Brooks gibi. Tadını çıkar o güzel bisikletin.

  Bunu neden diyorum peki? Az önce o fotoğrafını verdiğim bisikletle Çemişgezek'ten Elazığ'a 25 kiloluk yükle geldim. Buradan da o bisikletle uzun turlara çıktığımı anlarsın.

  İyi bisiklettir yani, dağa da çıkar, uzun yola da.

  Sağlıcakla kal.
   
 3. Abdülsamed AKBULUT

  Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Ocak 2013
  Mesajlar:
  611
  Beğeniler:
  329
  Şehir:
  KAYSERİ
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Yusuf Beye katılıyorum, bu bisikletler öyle kaldırılıp atılacak cinsden değil, sen nereye gitmek isdersen o seni oraya götürür, paran varsa geridönüşüm yap kullan derim.
  Buda benim emektar :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 4. #4
  Ecevit Bora Bektaş

  Ecevit Bora Bektaş Yeni Üye

  Kayıt:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Evet Yusuf Bey bisikletim sizin bisikletinize benziyor. Açıkçası bisikletten çok çok memnunum. Fazlada kullanılmadı evin köşesinde dururdu, abimin korkusuna binemezdik :) Bisikletime jant ve teker alacağım ama ebantlarını bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim?Ayrıca cevabınız için teşekkür ederim.
   
 5. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  897
  26 inç olması lazım, kolaylıkla jant ve teker bulabilirsin. Tavsiyem Abdülsamed'in bisikletindeki gibi çift kat olanlardan al. Ama iki şeye kesinlikle önem ver, dış lastik ve sele :)

  Bisikletinin fotoğraflarını bekliyoruz, ona göre :)
   
 6. #6
  Ecevit Bora Bektaş

  Ecevit Bora Bektaş Yeni Üye

  Kayıt:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  En kısa zaman da fotoğraflarını paylaşacağım, teşekkürler :)
   

İlginizi Çekebilir

Adsız.png
Selam,ben Erkin Kalender,Eskişehirde yaşıyorum,10 gün önce 18 yaşımı doldurdum,genç bir kardeşinizim.Farkettiğim üzere son zamanlarda yoğun olarak arkadaş ve sporcu çevrem Herbalife...
1.jpg
Bisiklet sürerken beni son derece rahatsız eden ve bir türlü çaresini bulamadığım hadiselerden biri de sürekli burnumun akması. Mevsim dinlemiyor, yaz-kış bisiklet üzerinde olduğum sürece burnum...
6.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...