Çarşamba'ya ADSL Protestosu Var.....

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Önder Özdoğan tarafından paylaşıldı.

 1. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  Yeni ADSL tarifeleri Kasım ayında belirlenmişti. Ve internet kullanıcıları 12 bin tepki e-postası gönderdiler. Şimdi de Çarşamba günü ADSL protestosu gerçekleştiriliyor.
  Tüketiciler Derneği, Türk Telekom’u internet hizmetlerini pahalı ve yavaş verdiği gerekçesiyle çarşamba günü saat 10.00’da İstanbul ve Ankara’da Türk Telekom binalarının önlerinde protesto eylemi gerçekleştirecek.

  Kasım ayında yeni ADSL tarifelerinin açıklanmasının ardından 12 bin tepki e-posta’sının kendilerine ulaştığını belirten TÜDER, onbinlerce e-postanın da Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne iletildiğini açıkladı.

  Telekom’un "haksız, adaletsiz ve mantık dışı" internet tarifeleri uyguladığını savunan TÜDER, Türkiye’de 1.3 milyon civarında geniş bant (ADSL) internet kullanıcısının bulunduğunu, herkesin ucuz, hızlı ve kotasız internet erişimine kavuşturulmasını ve bunun bir devlet politikası haline getirilmesini talep etti.
  Dünyada internet hızının Megabite düzeyine çekildiğine dikkat çeken TÜDER, internet kullanım ücretlerin de giderek azaldığını belirtti. Buna karşın, Telekom’un ihtiyaçları karşılamayan kotalarla Türk internet kullanıcılarını çağın gerisine sürüklediğini ileri süren TÜDER, olayı şiddetle kınadıklarını belirtti.

  TÜDER isteklerini, kotalı tarifelerin makul düzeylere yükseltilmesi, kotalı tarifelerde ücretlerin düşürülmesi, aylık kullanım oranına bağlı olarak ücretlendirme sisteminin getirilmesi, satış sonrası hizmetlerin iyileştirilmesi, genişbant internet kullanımının tüm yurtta kolay erişilir hale getirilmesi, Özel İletişim Vergisi olarak bilinen verginin kaldırılması, bağlantı ücreti adı altında alınan ücretin kaldırılması olarak sıraladı.

  hayırlı olsun vatana mıllete... :rolleyes:

  kaynak.aktıfhaber

  tesekkurler...
   
 2. specialagent

  specialagent Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  562
  Beğeniler:
  388
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  ses getirir de bir sonuç alınır inş..
   
 3. eYa

  eYa Bisikletkolik

  Kayıt:
  18 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  1.297
  Beğeniler:
  865
  Şehir:
  Eskişehir & Didim
  Seviye:
  Bence zamanla düzelicek... Türk telekomun özelleşmesinin de faydası olacağı kanısındayım... Hayırlısı...
   
 4. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.281
  Beğeniler:
  9.881
  Seviye:
  Moral bozmak gibi olmasın ama Almanya'da 2 Mbit sınırsız bağlantı aylık 10 Euro, 6 Mbit olanı 30 Euro... Ayrıca belirli bir zaman süresinin üzerinde (örneğin 1 yıldan fazla) bağlantı için anlaşma imzalarsanız kablosuz modeminiz de hediye ediliyor... Sanırım önümüzde daha çoooooook uzun bir süre var...