Carrraro 916 D'ambiez

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
1.5 ay önce aldığım dağ bisikletinden sonra,sıra geldi yol bisikletine.3-4 gündür araştırıyorum.Aklıma takılan bir kaç model arasından,eleye eleye bu bisiklette karar kıldım.Bisikleti canlı görme fırsatım olmadı.Ancak bu donanımlara göre bu fiyat bana gerçekten çok cazip geldi.Başlangıç için nasıl bir bisiklet sizce?Yardımcı olursanız çok sevinirim.(NOT:FORUMDAN BİR ARKADAŞ BU MODEL BİSİKLETİN TAM EMİN OLAMAMAKLA BİRLİKTE,BU SENE TÜRKİYE'DE OLMADIĞINI SÖYLEDİ.DOĞRULUK PAYI VARMIDIR ACABA)
http://www.carrarobisiklet.com/Images/Products/1920/CARRARO-916-D-AMBIEZ-CX-ROAD-BEYAZ-KIRMIZI.jpg

Teknik Özellikler

Kadro 28".ALLOY 480mm 510mm 540mm 570mm
Gidon ROAD RACE CARRARO
Gidon Boğazı RACE AL H/S OS CARRARO
Sele Borusu ALLOY DIA:31.6mm CARRARO
Sele RACER CARRARO
Çatal Yatağı 1 1/8" SİYAH YARI ENTEGRE
Çatal 28" KARBON ICA70
Krank Takımı FSA-CK-C602SS-VERO COMPACT 50-34T
Arka Değiştirici CAMPAGNOLO XENON 10-VİTES
Göbek KT ALLOY 24H QR
Ön Değiştirici CAMPAGNOLO VELOCE
Vites + Fren Kolu CAMPAGNOLO XENON ERGOPOWER
Arka Dişli CAMPAGNOLO VELOCE 10 VİTES 12-25
Fren FSA- GOSSAMER SİYAH
Lastik SCHWALBE 700X23C 23-622 LUGANO PATLAMAYA DİRENÇLİ
Jant 28/622X15 VOLANT ÇİFTKAT ALLOY BEYAZ 24H
Fiyat 1336 TL

Scudo
Tepki
27
Türkiye de olmadığını ben söylemiştim. Ankara bayii müdürlüğü ile yaptığım telefon konuşmasında söylediler. Ancak (hiç bir reklam amacım yok) İzmir Sundu bisiklette 52cm D'ambiez 916 varmış. Tahminimce önceki yıllarda getirilmiş. Ama bana sadece Ankara bayii getirilmediği söyledi, diğer bayiilerle iletişimim olmadı.

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Ben de akşam saatlerinde izmir bayisini aradım,saat bayağı bi geçti.telefonu açan olmadı.bugün tekrar bir arayacağım.Yalnız umarım vardır bu bisiklet,çünkü çok hoşuıma gitti.Özellikleri iyi dimi sizce de? yol bisikletine yeni başlayacak birisi için.

Tepki
27
Benim de çok hoşuma gitti özellikleri. Ayrıca bir ara Ankara'da bir arkadaşta görmüştüm, görünüş olarak da çok şık duruyordu. Compagnolo komponent olması en büyük artısı zaten. Yeni başlayacak birisi için hem ağırlığı (10.7kg diye duydum) hem komponentleri hem de kalitesi, 1336 TL gibi bir fiyata gayet iyi görünüyor.
Telefon görüşmenizin sonucunu bize de bildirebilirseniz sevinirim.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Guzelmıs sahıden. Bende dusunebılırım 2.bısıklet olarak :)

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Bugün öğlen saattlerinde, izmir,istanbul ve ankara servislerini aradım.telefona cevap veren olmadı,ben de çok sinirlenmiştim.Bir de düşündüm ki bugün günlerden Pazar :) Yarın tekrar arayıp soracağım.Burdan bilgilendirme yaparım,görüşmeden sonra :)

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Ben de güldüm kendi kendime :D Son gülen iyi güler,alacağım bu bisikleti ama :D

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Az önce aradım izmir servisini. Ellerinde 916 dambiez kalmadığını söylediler. 916 dambieze eş değer 2 bisikleti daha sordum (032 cr race ve 022 cr race) bu iki bisiklet varmış,ancak onlarında kadro boyları 52 ve 54 cm kalmı. Şimdi benim boyum 1.83. 54 cm kadro bana uyar mı,bu birinci sorum. 2. sorum ise, ankara ve istanbul bayilerini henüz aramadım.Arasam mı ?

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Ankara bölge müdürlüğünü de aradım, 916 dambiez geçen senenin ürünü , bu sene üretilmedi dediler :( Hayal oldu heralde bu bisiklet benim için. Alternatif arıyorum.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
benim geçen yıl aramadığım yer kalmadı fabrikasını bile aradım en sonunda bunlar seri üretim dediler yakında 2012 ler çıkacağı için bu üretim sona erdirildi bayileri araştırın dediler sonuç olarak bulamadım ve bu yıl 0 22 modelini aldım bu da güzel sonuçta yol olsun çamurdan olsun :)

Tepki
7
Merhabalar , ben de yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum da memnun musunuz acaba 022 den bir de ağırlık la ayıp olmazsa kaça aldığınızı öğrenebilir miyim ?

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
022 yi nezaman ve ne kadara aldınız merak ediyorum.ayrıca memnunsunuz sanırım bisikletten.Ben de 916 ya alternatif olarak bu bisikleti secebilirim y a da 032 de olabilir.Boyunuz kaç ve bisikletin kadro ölcüsü kaç merak ettim :)

Tepki
27
Söylediğim gibi önceki yıllardan kalan 916'lar var piyasada. Reşit bey, arkadaşların sorusunu tekrar edeceğim ama, size zahmet 022'nin fiyatını söyleyebilirseniz sevinirim.

(link) bu konuda forumdan daha önce bir arkadaşın almış olduğu 916'nın fotoğrafları var. 915 ile 916 arasındaki tek fark Sora ve Compagnolo komponent farkı.

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
(link)

bu bisiklet nasıldır korkut bey sizce?

Tepki
27
Aslında ben de çok bilgili değilim bu konuda ama, komponent olarak tamamen Sora kullanılmış bu iyi, kadro ve maşa alüminyum bu ağırlığı biraz arttırır sanırsam (tahminen 10.5kg civarı olur, ama tam net bir şey söyleyemeyeceğim) Jant setleri görünüşe göre aynı(Carraro Race 022 ile). Bir büyüğüm, başlangıç için fena değil demişti. Ama yine de daha bilgili ağabeylerimiz de fikirlerini söylerse çok daha iyi olur.

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Anladım,ben bunu alsam bile,aklım hep dambiez 916 da kalacak :( :)

Tepki
27
Doğrudur, ama SLR500'de şık bir bisiklet, D'ambiez 916'dan aşağı kalacak değildir.