Metin Bisiklet'in İlgisizliği

Tepki
29
hiç pazarlık yapmadan ve araştırmadan mal almışsın satıcı adam parayı "bence" geri vermez. üstelik vermemekte haklı bana göre...

Scudo

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@Mehmet Ser

Dostum bende senin gibi ay başını 4 gözle bekliyorum, ve her ay sonu 1 hafta boyunca iple çekiyorum :D Temmuz ayına kadar böyle mecbur... ALLAH yardımcımız olsun :in:

Dostum bir adam esnaf ise güvenmeyeceksin, hemde zerre kadar güvenmeyeceksin... :(

Biraz ağır konuşacam forum yöneticileri kusura bakmasın!!
Müşterinin konuşmaya hakkı yok, onu dile getirmeye bunu söylemeye hakkı yok, bu müşterinin neye hakkı var kardeşim bana biri bunu anlattsın. Bana biri desinki sen müşterisin ve senin bunlara bunlara hakkın var... Yok kardeşim, foruma bir konu açılıyor, resmen adam mağdur, adam tutmuş daha firmayı savunuyor... savun firmayı sana bedava bisiklet veriyor ya SAVUN. Yok böyle birşey yaa.
Koy kendini o arkadaşın yerine o zaman Asarsın kesersin demi, lafa gelince Aslanya herkes...
İnsanlık ölmüş kardeşim, millet tuttuğunu götürüyor, bu kadar yandaşı oldukça bu işler her zaman böyle yürüyecektir.

MÜŞTERİSİN KONUŞMAYA HAKKIN YOK !!!
GÜDÜLMEYE MAHKUMDUR MÜŞTERİ !!!
Bİr firmayla ne kadar samimi olursan ol, Satıcı ve Alıcı ilişkilerini her zaman göz önünde tut. Yoksa pişman olursun, Ben oldum...

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
@serkan hilal

Erdoğanlar bisiklet lütfü abiylede görüştüm bu olayımı dedi istanbulda bisikletini yaptırtma. kargoyla gönder bana dedi ben yapar yollarım sana dedi esnaflık bitmiş istanbulda dedi. daha ben lütfü abiyi görmedim he... Adamla Tlfnla konuşurluğumuz var ama sözü yerinde anlamlı pek konuşuyor... Bundan sonrada öle yapmıcam. Samimi olan satıcıdan bişe almıycam. Napcam bilmiyorum cebimde 20 tl var onlada iznik gölüne kamp yapmaya gidicem :D

• Beğen
Tepkiler: serkan hilal

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@Caner Can Pehlivan

Haklı mı? Bari böyle diyip öylesi kişileri tepemize çıkarmayın. Aynı maldan fahiş kar alan bir insanı nasıl olur da böyle savunursunuz.
Tamam arkadaş hata etmiş araştırmadan almış ama bu o malı pahalı satan kişiyi haklı çıkarmaz.

ugur unnu

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,

Carraro marka bisiklet için önerebileceğim yer Küçükyalıda Tandem Bisiklet.
1 ay içinde 2 adet bisiklet aldım ve çok ilgili ve dost oldular benim için.

Tavsiye ederim.

Tepki
29
@Ouz Deniz

Hayır hiçbirşekilde savunmam öyle fahiş kar eden birini. Benim anlatmaya çalıştığım şu, siz bu adama prim vermişsiniz hiç pazarlık yapmamış, araştırmadan direkt almışsınız. sonradan nasıl olur da "ver paramı arkadaş" denir?

bakın bu hataya ben 5-6 saat önce düştüm. pazardan domates alıyorum 2.5tl den. sonra gezerken bakıyorum ki başkası domatesi 2tl den satıyor. ve ben gidipdiyorum ki arkadaş ver paramı ben aşağıda 2tl ye domates gördüm sen nasıl 2.5'a satarsın? komik olmaz mı bu sizce? adamın satış fiyatı bu. isteyen alır istemeyen almaz.

Satın alan arkadaşım için üzülmedim mi? tabii ki üzüldüm fakat böylelerinden mal aldıkça mağdur olan arkadaş ilk de son da olmayacak. fiyat araştırması ve pazarlık şart özellikle de Türkiye gibi bir ülkede...

crysis581

Üye
Tepki
69
@onurcan tokuş
ne bakımı yaa :) açmamışlar bile.. bide bakım yaptık test ettik diyorlar. neyse. kısacası Metin bisiklet Güvenimi kaybetti bir müşteri olarak. Böylesi satıcıların raf ömrü fazla değildir zaten.....

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@Caner Can Pehlivan

Bahsettiğiniz örnek benzer ama emin olun aynı şey değil.Domatesin yetiştirme biçimi farklıdır.Biliyoruz ki doğal yetişen biraz daha pahalı.Farklı tarladan alınmıştır farklı fiyat çekilebilir.
Ama söz konusu lastik tek bir fabrikadan çıkıyor sabit fiyatla Türkiye adına ithal ediliyor ve distrübitör her bir şubeye alış ve satış fiyatını belirliyor.
İyi dediğimiz bisikletçiler nasıl ki o belirlenen fiyattan uygun satıyorsa;
belirlenen fiyattan pahalı satana da "kötü bisikletçi" diyebiliriz gayet tabii.
Parayı geri alma mevzusuna bakacak olursak ben tekrar gidip muhattap bile olmam aslen.Orda yapılacak şey göreceli olduğu için yorum yapmıyorum...

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Dün akşam rüyaya evimde başladım.Salonun ortasında bir yumruk büyüklüğünde bir örümcek gördüm.O korkuyla sopayla vurduğumda sırt tarafı kopmuştu ama hala yürüyodu heyvan .Son darbeyide kafasına vurdum.Ve mort.O anda örümceğin hemen Vücudunun yanında Sram X.7 mavi renkte arka arttırıcı gördüm.Nasıl şaşırdım.Çünkü parça sanki örümceğin bir organıymış gibi duruyordu.Birde mavi arka arttırıcı sadece X.0 da oluyordu.(Uyandığımda aklıma geldi.)Sonra ben nasıl bir düşünceyle bilgisayarıma gittim.Metin Bisikletin numarasını almak için.Büyük bir ihtimal o arka arttıcıyı örümcekten sökmek , kendi bisikletime takmayı düşünüyordum.Bilgisayarda tam numaralara baktım.Bütün numaralar 0000000 olarak görünce uyandım rüyadan.Rüya olduğu için sevindim fakat Sram X.7 arka arttırıcı gittiğine üzüldüm :( İşte böyle bir saçma sapan bir rüya gördüm.Dedim bütün bisikletçi dostlarımla paylaşayım.

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
Abi dur ben de hemen anlatayım üstüne ya.. anlatıcak birini arıyodum zaten.. benim rüyamda da babam (kendisi de bisikletçi olur), benim scott s30'un bütün parçalarını değiştirmiş falan. ama değiştirmek derken yani gitmiş sram rival yerine sora falan takmış o derece. sele falan değişmiş renk uyumu kalmamış. rüyamda o kadar sinirliydim ki kurtulamadım etkisinden bütün gün bozuk attım babama :D

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben de 2 gün önce bi rüya gördüm, anlatmak istedim ama başlıkları gözden geçirmeye üşendim... aa bi baktım, böyle bi başlık avucumun içine düşmüüüşş :) süper valla...

şimdi efenim rüyamda bisikletime biniyordum... rüyamda bile başka bisiklet görmüyorum bu arada, gayet kendi bisikletimi görüyorum :)

bisikletime biniyorum ama ne binmek... hızlanmalar, yavaşlamalar, dönüşler, bisikletin arkasını attırarak keskin dönüşler, bunny hop'lar, yüksek yerlere çıkmalar, inmeler... ama nasıl bi hakimiyet!! zannedersiniz benim vucudumun bi parçası bisiklet. bu kadar mı uyumlu binilir bu kadar mı hakim olunur bi bisiklete...

bu arada çok da yakışmıştı hani bisiklete öyle binmek ;)

rüyamda ben bile şaşırıyorum bu arada, çünkü daha önce böyle binmemişim... bi anda vahiy gelmiş gibi değişmiş/gelişmiş sürüşüm ve hakimiyetim...

harika bi rüyaydı yaaa, o kadar keyifliydi ki bisiklete o şekilde binebilmek... gerçekte böyle binsem kimbilir, demek ki ne kadar mutlu olucam, bisiklete binme keyfi nasıl tavan yapıcak...

bu işi sıkı tutmam lazım benim ya :)

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Yılmaz 45

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar
Soruyu tam olarak hangi bölüme açacağımı kestiremedim :)
Metin bisikletin pazar günü açık olup olmadığını bilen bir arkadaşımız bir yardımcı olursa sevinirim.
Teşekkürler

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Belki daha sonradan yardımcı olur.
Metin Bisiklet pazarları açık oluyor. Ahmet Bey belki de özel bir günde denk gelmiş olabilirsiniz.

En iyisi gitmeden önce aramak (0212) 660 26 04

gokay ozen

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
Ben bu topiği okuyup yınede gıttım Metın bısıklete..Metın abıyle bızzat tanıştım bıtmek tukenmek bılmeyen sorularıma samımıyetle uzun uzun cevap verdi...iki tane bısıklet aldım oldukça uygun fıyata verdı yanındada kılıt hedıye ettı...
ön yargılı bırı olsaydım gıtmezdım oraya ıyıkede gıtmışım harıka bır satıcı harıka bır ınsanla tanışmış oldum...
herkese tavsıye ederım...

Tuncay K.

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Merida
Bende bunu anlamıyorum... Maden sorun yaşanıyor... neden adamlara para kazandırıyorsunuz ?
Yani hem adamlara para kazandırıyorsunuz hemde şikayet ediyorsunuz... Ozaman satın almayacaksın...

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Istanbul'da bana gore dort yerden bisiklet alinir.Gerek musteriye olan saygi ve hizmet gereksede satis sonrasi destek.
Trek Turkiye
Bike and outdoor
Aktif pedal
Velesipit

Bu dort firma kurumsal bisiklet satisiyla vede musteri odakli satis politikasi ile lider konumdalar.