Carraro ve Metin Bisikletin Kötü Hizmeti

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Reyhan Yılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Reyhan Yılmaz

  Reyhan Yılmaz Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  79
  Beğeniler:
  83
  Şehir:
  K.Çekmece, İstanbul
  Seviye:
  Merhaba,
  bir arkadaşım için Carraro Daytona 435 Medium Kadro almaya karar verdik. Bu maili bisikleti aldığımız akşam yazıyorum. Gün içinde yaşadıklarımızı paylaşmaya değer buldum.

  Carraro'nun sitesinden satış noktalarına baktık. Birkaç telefon ettik. Macera başlıyor...

  Ya stokta yoktu ya da stokrta olanların kadro boyu uygun değildi. Bakırköy'deki Metin Bisiklet'te bulduk. 1 tane varmış. Telefonda ürün hakkında bilgi almaya çalışırken Metin Bey (mağaza sahibi) "telefonda fiyat vermiyoruz" dedi. Ne biçim hizmetse. Uzaktan geleceğiz v.s. dedik. Fiyat aldık. Ürün hakkında 1-2 soru sormak istedim. "Başımda müşteri var" demez mi. Yahu biz neyiz? Ben de müşteri adayıyım. Böyle hizmet mi olur? Bu bisikleti ertesi günkü etkinlikte kullanmak üzere alacak olmasak o anda vazgeçeceğim. Ama iyi de donanım var sütünde. İnsan hatası sebebi ile güzel bisikletten vazgeçilmez ki.

  Gittik Metin Bisiklet'e. Evet doğru ürün doğru boy kadro ile var. Macera bundan sonra başlıyor.

  Tüm bisikletlerin arasından bu bisikletin çıkarılması için ve bakabilmek için abartmıyorum 2 saate yakın bekledik. Tabi bu sırada potansiyel müşteri adayı Bahadır ile tanıştık. Eşi ile beraber 2 adet bisiklet almak üzere gelmişler. Burada ismini vermekte sakınca görmüyorum çünkü muhtemelen bugünkü macerasını o da yazmak isteyecektir.

  2 saat beklerken insan ister istemez dialog kuruyor tabi. almak istediği bisiklet konusunda kararsızdı Bahadır kardeşim. Güzel bir öneride bulundular. Whistle. 600 TL civarında. Kendisi biraz iriyarı olduğundan dayanıklı birşey almak istiyordu. Daha iyi bir ürün önerdi Metin Bisiklet'in güzide personeli. 1000 küsür liralık Carraro Race !!! Whistle ile aynı jantlar, jant telleri aynı. Kadrı gene benzer. Ne fark var? Disk fren, Deore set. İyi de bu adam ağır. Dayanıklı bisiklet istedi. Böyle mi yönlendirme yapılır. Valla adamın vereceği paraya acıdım. Hem de Carraro'nun disk frenki race modlinin jantları gene V-Fren jantı. sadece v-fren yüzeyleri siyaha boyanmış. Disk jantı değil. Konunun uzmanları bilir. Disk için üretilen çemberlerin tel bağlantı noktaları biraz daha kuvvetlendirilmiştir. Disk frenlemesinden doğan tel çekme kuvveti ile jantın parçalanmaması lazım. Bu konuda bir de oradaki 50 küsür yaşındaki personel amca ile bir tartışma yaptık. Hiçbirşey farketmezmiş. Yesinler...

  Arada gene konuşurken ne olduğunu hatırlayamadığım bir konuda Metin Bey bir müşterisi ile konuşurken benim için "onun rüyasında gördüğü bisikleti biz kullanıyoruz, biz 40 senedir yapıyoruz bu işi, o daha yeni başlamış" gibi cümleler sarfetti. tamam o anda oradan çıkıp gitmem gerektiğini ben de biliyorum. ama arkadaşım için yarına bisiklet lazım. ve o bisiklet olmasını ben de çok istiyordum. "sen benim ne kullandığımı biliyor musun, esnaflığa sığar mı bu yaptığın" dedim. "bende 14 milyarlık bisiklet var, sende ne var" muhabbetine girdi. resmen sidik yarışı. çok teessüf ederim.

  Sonra gene Bahadır kardeşimiz eşi için bisiklet alacak. Eşi 1,62 boyunda. Baktım Medium ve erkek için kadro üzerine kurulmuş bisiklet kuruyorlar onun için. "Small yok mu?" diye sordum tabii iç güdüsel. gene 50 yaşlarındaki amca. "Bu en küçüğü" hadeeee. Hizmete bakar mısınız. Neyse o konuda tartışmadık ama Bahadır da ısrar edince Borla'nın 14" bayan modellerinden birtane almaya karar verdiler.

  Bizim bisiklete bakabildik bu arada. Hazır edildi. Kadoyu zincirden koruyan aksesuardan alacağız. 10 liraya sattılar. birçok yer bedavaya verir bunları. Bahadır kardeşimiz de 2 adet sitedi. gene 50 yaşındaki personel "sana mı takıcaz, biziklete mi?" oha !!! bu nasıl iştir yahu?

  bizikleti aldık, çıktık. birdaha sokaklarından bile geçmem. bu nasıl hizmet, nasıl esnaflık? böyle iş olmaz. kınıyorum kendilerini.

  üzülüyorum arkadaşımdan kazandıkları para için.
  memnun müşteri değilim. sadece iyi ürün almış olduğum için teselli oluyorum. zaten ürünü de onlar yapmıyor. sadece getirip satıyorlar. başka biryerde olsaydı kesinlikle onlardan almazdım.

  ilginize ve bilginize sunarım.
   
 2. semir karabulut

  semir karabulut Kıdemli Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  357
  Beğeniler:
  407
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Ya cidden sıktınız ama artık. Yazdığın metni başından sonuna kadar okudum ve şunu anladım: Arkadaşım, sana kötü davranan, esnaflığı bilmeyen ya da her neyse, Metin Bisiklet'tir. Derdin Metin Bisiklet'le yani. Metin Bisiklet, Carraro markası değil. İnsanları yanlış yönlendirdiğinizin farkında mısınız?
   
 3. Bulunmaz

  Bulunmaz Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.053
  Beğeniler:
  802
  Şehir:
  Ankara-Isparta
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Carraro markasına bişey dediği yok zaten :)..Hatta beğendiini ürünü sevdiğinide söylemiş? :):)
   
 4. semir karabulut

  semir karabulut Kıdemli Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  357
  Beğeniler:
  407
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Peki ya konunun başlığı? ''Carraro ve Metin Bisikletin Kötü Hizmeti''

  Buradan hem Carraro'nun hem de Metin Bisiklet'in kötü hizmeti anlamı çıkıyor.
   
  Ferhat Avd, oguzcigsar ve erdem öncel bunu beğendi.
 5. erdem öncel

  erdem öncel Kıdemli Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  245
  Beğeniler:
  159
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  bence çıkmıyor. çünkü o zaman anlatım bozukluğu olur. carraro kötü hizmeti.. anlatım bozukluğu olur.

  kaldı ki bir markayı kullanan bir arkadaşın beğenmemesinden daha doğal ne olabilir ki. bende de hem bianchi hem trek bisiklet var. bianchi'yi hiç beğenmiyorum mesela :D

  en saygın alışveriş mağazalarından örneğin amazon'dan bir ürün alırken aynı ürün için 5 yıldızlı yorumların yanında 1 yıldızlı o ürünü yerden yere vuran yorumlar görebiliyorsunuz. bu da gayet doğal.
   
  buğra kuddaş ve matrixod bunu beğendi.
 6. Mustafa Ozler

  Mustafa Ozler Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Haziran 2009
  Mesajlar:
  256
  Beğeniler:
  203
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  bahsi geçen bisikeltçiyi dağıtımcı olarak seçiyor ve kontrol etmiyorsa en az dağıtımcı kadar ana firma da yaşananlardan sorumludur. Sonuçta bir markanın güvenilirliği sadece bisikletten ibaret değil, çok daha kapsamlı bir pazarlama çalışması gerektiriyor.

  Bir markanın daha sezon içerisinde, reklamı yapılan ürünü bayisinde yoksa, aynı markanın bayileri güven veren bir satış politikasını izleyemiyorsa ve rastgele seçilmiş ise... zaten başından o markayı unutun çünkü markalaşamamış demektir.

  Yoksa marka olmak mal satmaktan daha farklı... emin olun Taiwan'dan 2 bin tane tane kadro sipariş verip shimano komponentleri üstüne takmak derseniz... zaten hazır katalogları var fabrikaların ve oradan seçebiliryorsunuz... bu işi yapabilecek o kadar çok kişi var ki ülkemizde... kesinlikle marka bu değildir.
   
  Klasikci bunu beğendi.
 7. mazhar

  mazhar Kıdemli Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  292
  Beğeniler:
  234
  Şehir:
  İstanbul/Eskişehir
  Seviye:
  Arkadaşım bence siz sıktınız...carraro kelimesi geçince balıklama atlayıp saunmaya geçen zihniyet...

  Adam net biçimde belirmiş, sırf bisikleti çok beğendiği için o kadar eziyete,saçmalığa katlandıklarını...

  Nedir bu her koşulda bianchi savunması... pes...
   
  matrixod ve hakano bunu beğendi.
 8. Ozan Elmacioglu

  Ozan Elmacioglu Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2010
  Mesajlar:
  83
  Beğeniler:
  37
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  kendi carraro'mu bende metin bisikletten aldım. o dönemde L kadronun sadece orda kalmış olmasından dolayı hemde, benzer bir durum. liste fiyatının üstünde satmaları bir yana, pazarlığımızı ettik konuştuk taksit falan derken kredi kartımın limiti anlaştığımız fiyatı çekmeye yetmedi aksesuarlarla beraber. 60 tl lik prowell kaskı da 70'ten satmaya çalışıyordu bir yandan. dedim o zaman kaskı çıkartalım fiyatından içinden öyle deneyelim olması lazım limit derken ne olduğunu anlamadım, biraz önce 70 Tl dediği kask için 50 TL düşmüş toplam fiyattan. üstüne birde pazarlığımızı yaptığımız diğer akseuarlarıda bisikletle beraber karttan geçeceğiz dediğimde "ben nakit için düşürmüştüm onları, zart zurt" gibi muhabetlere girdi. ben anlamam arkadaşım moduna girdim girmesine ama çıkıp evde tekrar fişe bakıp hesap yaptığımda fark ettim olan biteni. havadan bir 40 50 lira kadar daha yemiştim kendisinden.

  benim şaşkınlığım tabi, yorgunluk, yoğunluk falan derken insan dikkat edemiyor her zaman. ama bir insanın bu kadar kişiliksiz, bu kadar yüzsüz bir satıcı olmasına inanamıyorum. nasıl bu kadar ruhsuz olabiliyorlar acaba? 365 euro'luk liste fiyatı yerine kendi kafalarından koydukları 400 euro'luk fiyatıda belirtmek isterim.

  pişmanmıyım, gram değilim. seviyorum bisikletimi. sonuç olarak başka bir yerden alma imkanımda yoktu. bizzat firmaya mail yağdırsamda sonuç değişmiyor. bu mentalite ile nereye kadar...
   
 9. özkan can

  özkan can Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  32
  Beğeniler:
  5
  Şehir:
  İZMİR
  Seviye:
  OZAN arkdşnda yaşadığı gibi sorun carraroda değil..metin bisiklet adlı işletmede ve çalışanlrnda.sonuç olarak carraroyada yansıyor.ama bu kadar mesajdan sonra bianchinin bu işe el koyup ürünlerini sattırdığı işletmeleride arada denetleyip müşteri iletişimini denetlemesi lazım.pekçok firmada arada müşteri gibi gidip denetleme yapıyor.umarım bianchide bu siteyi okuyordur.ben izmirde motise gitmiştim orada bekir bey ve kaan bey var o kadar kibar ve bisikletleri o kadar güzel anlattılar ki,anlamadıklarımı anladım ve bisikletimi aldım.sonuç satıcının iletişim probleminin olması.suç bi bakımada bianchide ürününü sattırdığı firmaları denetlememesi..carraroyu kullanıp memnun olmayan yok.saygılar
   
 10. semir karabulut

  semir karabulut Kıdemli Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  357
  Beğeniler:
  407
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Arkadaşım ben kimseyi savunmuyorum. İnsanları yanlış yönlendirdiğinizi söylemeye çalışıyorum sadece.
   
  oguzcigsar bunu beğendi.
 11. semir karabulut

  semir karabulut Kıdemli Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  357
  Beğeniler:
  407
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  ''Carraro ve Metin Bisikletin Kötü Hizmeti'' cümlesinden hem Carraro'nun hem de Metin Bisiklet'in kötü hizmeti anlamı çıkar. Anlatım bozukluğu yok burada. Türkçe biliyorum.
   
  hakano bunu beğendi.
 12. #12
  Reyhan Yılmaz

  Reyhan Yılmaz Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  79
  Beğeniler:
  83
  Şehir:
  K.Çekmece, İstanbul
  Seviye:
  Samir krdeşimin serzenişlerinden sonra başlığı değiştirmek istedim ama forumda böyle bir özellik göremedim. onun Carraro hakkında yazdıkları benim için çok bilgilendirici oldu. teşekkür ederim.

  başlığa takılmamasını rica edeceğim. yazının içinde açıkça bildirdim ürünü beğendiğimi. ertesi günkü etkinlikte de güzel tepkiler aldık. ürün güzel. beğenildi. ama esnaflık olayı gerçekten dikkate alınması gereken bir durum.
  1.000 liraya yakın alı-veriş yapıp o kadar kötü muamele ve üstne zincir korumaya 10 lira vermiş olmak "sinek öldürmez ama mide bulandırır" atasözünü hatırlattı.
   
 13. uğur yılmaz

  uğur yılmaz Bisikletkolik

  Kayıt:
  12 Nisan 2009
  Mesajlar:
  1.224
  Beğeniler:
  337
  Şehir:
  sakarya
  Seviye:
  Yazıyı okuyan birisi ne demek istediğini anlar, carraro hakkında olumsuz bir cümle sarf etmemiş. Burdan kimse yanlış yönlenmez diye düşünüyorum. Bence uzatmaya gerek yok.
  Metin bisikletten bende çok soğudum, adamın yaklaşımı bile hiç hoş değil, hiç samimi değil. az bir muhabbet etsen hemen 40 yıldır bu işi yapıyorum havalarına giriyor ve kazıklamak için fırsat kolluyor. Kimseye metinbisikleti tavsiye etmiyorum.
   
 14. derşan sezer

  derşan sezer Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  1.220
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bence yakınmamalısın dostum.Kendi adıma söylim,bir dükkanda adam yerine konmuyorsam o dükkandan çıkarım.Almak gibi bir zorunlulugum yok.Heryerdede **** atarım o dükkan hakkında.Kimseyede alış veriş ettirmem.Ama kendimde birşey almam.Aldıysamda sonradan laf etmem.Sen adama para kazandırdıgın müddetçe adam böyle davranmaya devam eder kendini geliştirmez.Çok acil se çözümler ortada bisiklet kiralıyabilirsin bir sürü yer var.Carrarodan marrodan zaten anlamam binbir türlü marka var piyasada iyidir kötüdür bilemem.Ama bin bir tane dükkan yok kötüleri elemek lazım.
   
  Vedat METİN ve Goflet bunu beğendi.
 15. mert erdogan

  mert erdogan Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Kasım 2009
  Mesajlar:
  151
  Beğeniler:
  38
  Şehir:
  İstanbul-Fethiye
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  e abicim madem bunları yaşadın,neden ordan alış-veriş yaptın,ben de bunu anlamadım
   
 16. Goflet

  Goflet Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.636
  Beğeniler:
  1.184
  Şehir:
  Bakırköy-A.S.U.S.
  Seviye:
  kötü davranış gördüğünüz yerden neden alışveriş yaptınız?.

  sanki ölüm kalım meselesiymiş gibi gidip almışsınız..kazığı ve kötü muameleyi yemişsiniz..

  şimdi hırsızın hiç mi suçu yok denebilir..orası ayrı konu..

  sırf sözü edilen mağaza değil, Istanbuldaki bisikletçilerin %90 ında aynı muamele var..Adama Truvativ markası satıyor musunuz diyorum.."O ne ya "diyor bana..Ve bu bisikletçi senelerdir Sirkecide en işlek bisikletçilerden biri...Uzman bisikletçi bir elin parmaklarnı geçmez..Bu yüzden herkese tavsiyem kendi işinizi kendiniz yapın ..
   
 17. hakano

  hakano Kıdemli Üye

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  358
  Beğeniler:
  319
  Şehir:
  ankara
  Seviye:
  Cikmaz, Semir bey, ozellikle metni okudugunuzda hic cikmaz. ("Baglam" cok onemli bir konu.) "Bisiklet" burada firmayi, Carraro ise markayi ifade ediyor. Yok yere gerilim yaratmissiniz. Diger taraftan, Turkce tartismasi baslatmis olmaniz iyi birsey.
   
 18. Atakan DEMİR

  Atakan DEMİR Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  403
  Beğeniler:
  62
  Şehir:
  istanbuL
  Seviye:
  bisikletçilerin hepsi böyle bisikleti satana kadar sattıktan sonra çokta umurlarında değil yani
   
 19. Yusuf Z. Şipal

  Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeniler:
  1.452
  Şehir:
  Aydın, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Öncelikle başlıktan sözkonusu marka ile ilgili olumsuz bir durum agılamıyorum.
  Bunun ötesinde yaşadığınız durum markadan vazgeçmenizi gerektirecek kadar üzücü, keşke almasaydınız ama almışsınız hayırlı uğurlu olsun. Bir söz var "Ayıbı yüzüne söylenmeyen ayıbını hüner sanarmış", orada gereken tavrı sergilemeliydiniz. Bu tür esnafların sistem dışı kalması bu spora da olumlu yansıyacaktır. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.
   
 20. #20
  Reyhan Yılmaz

  Reyhan Yılmaz Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  79
  Beğeniler:
  83
  Şehir:
  K.Çekmece, İstanbul
  Seviye:
  Kötü esnafın yaptığı hata yüzünden iyi üründen vazgeçmem arkadaşlar.
  O ürünü geliştirmek için kaç tane mühendis, üretim bandında çalışan o kadar insanın ortaya çıkardığı güzel üründen vazgeçemem.

  Kötü esnaf birçok alanda var. Sessiz de kalabilirdim. ma burada bu konuyu açmış olduğum için de son derece mutlu oldum. Benzer durumda olan insanlar bilgilerini paylaştılar. Sonrakilere de karar verirken yardımcı olur.
   

İlginizi Çekebilir

Bike.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...
upload_2017-5-5_22-41-4.png
Amerikalı Amber Neben kadınlarda TT kraliçesi. 15 yıllık geçmişinde 2 Olimpiyat, 2 Dünya, 2 Ulusal ve 2 Pan American şampiyonluğu bulunuyor. Amber hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitesinden...
makale.gif
Kış geldi. Günler daha kısa. Sabah işe giderken olan soğuk neyse de, o yağmur yok mu? Akşam işten çıkıyorsunuz, hava kararmış oluyor. Araya bir yerlere bisikleti de sıkıştırmak gerekli. Bisiklet...