Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@ahmetcan44

açıkçası bu seneye kadar eski bisikletimle parçalarla hiç uğraşmadan gidiyordum.yani tecrübe yok denecek kadar az.son birkaç aydır yeni bisikleti de alınca bisikletlerle ilgilenmeye başladım.bu yüzden fazla bilgim yok jant konusunda.marothon plus'a da bakacağım.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Şuradan lastikleri temin edebilirsiniz. Evans Cycles gibi bir site, gayet güvenilir. Diğerlerinin takipsiz postayla yolladığı ürünleri ek ücret istemeden, normal kargo tarifesiyle takipli olarak yolluyorlar. Çiftini 150 liraya alabilirsiniz.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@ahmetcan44
teşekkürler
yalnız bu lastiği Türkiye'ye yollayamıyorlarmış :(

Tepki
3
Bisiklet
Carraro
Yakında bende aranıza katılmayı düşünüyorum :) ,önereceğiniz güvenilir ve ucuz bir site var mı? Ya piyasada bulamıyorum ya da siteler güvenilir değil,teşekkürler

not:224 için konuşuyorum

Tepki
8
Bisiklet
Carraro
@sinan gunel

uygun kart buldum bu seferde site çökmüş. Üstümde büyük şanssızlık var. 1 aydır bisiklet alamıyorum. Ayrıca 178 boy - 79 bacak boyu. 51 cm olan kadro uygun olur sanırım değil mi?

fatihto

Üye
Tepki
6
Bende 224 modeline bakıyorum, ancak internette fiyatı uygun olan sitelerin tümünün ucu merkezi sivasta yanılmıyorsam bisikletcim.com'um sahibi ya da iş ilişkisi olan bir firmaya çıkıyor.. n11.com'da carraro 224'ü 745 liraya satan kullanıcı "spordunyası", spordunyasi.com da yine merkezi sivasta olan, ve benim sıkça memnuniyetsizlik okuduğum bisikletcim.com ile aynı (ya da en azından ilişkili) firma.
(bakınız : (link) )
o yüzden alacağım zaman gideceğim sirkeciye, paşa paşa 40 lira 50 lira fazla vereceğim, ama müşteri memnuniyeti konusunda bir dünya yorum okuduğum internet ortamındaki firmalardan birinden almayacağım..

• Beğen
Tepkiler: Aspartus
Tepki
1
Bisiklet
Focus
Merhaba erphan

Bisikletindeki aksesuarların markalarını söyleyebilrmisin sele altı canta, suluk , suluk kafesi ve özellikle kilit ?

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
internetten almak isteyen arkadaşlar ben de internetten aldım.istereyon.com'un farklı bir sitesi olan bisikletiz.com'dan aldım.ve telefonla pazarlık yaptım.güzel bi fiyat yaptılar.havale ile parayı yolladım ve 2 gün sonra bisikletim elimdeydi.servise götürüp bisikleti toplattım ve binmeye başladım.
@Kerim Kaan D.
@cgrcsr

• Beğen
Tepkiler: Çağlar İLİ

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@cgrcsr

bu arada bence 51 cm size büyük gelecektir.çünkü gördüğüm kadarıyla carraronun kadra boyu ölçüsü biraz değişik.46 cm bakmanızı öneririm.

fatihto

Üye
Tepki
6
@ALTINBAŞAK

Selamlar, bahsettiğiniz sitede de fiyat gayet uygun (745 lira 12 taksit), ve başakşehirde (gidemeyeceğim bir yer değil)..

Toplama işini nerede yaptınız acaba ? Bisikleti kendilerinden almayacağım için yalapşap bişi yapmalarından ya da trip yapmaları ihtimali beni düşündürüyor.. Nerede toplattınız ve yaklaşımları nasıldı acaba?

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@ALTINBAŞAK

katılmıyorum. bence 51 cm almalısınız. benim boyum da 1.78 cm fakat bacak uzunluğum üst gövdeme oranla biraz daha kısa sayılır. yinede 51 kadro yeterli geliyor bana. eklediğim fotolarda sele boyumu da görebilirsin. bir küçük boyunu da gördüm bisikletimi alırken. açıkcası biraz küçük kalıyo, mtb gibi sanki. oysa 51 kadro at gibi walla :) kaldıki 28" bisikletlerde kadro boyunun büyük olması hız konusunda avantajdır diye biliyorum.

fatihto

Üye
Tepki
6
@fatihto

Toplama işini nerede yaptınız acaba ? Bisikleti kendilerinden almayacağım için yalapşap bişi yapmalarından ya da trip yapmaları ihtimali beni düşündürüyor.. Nerede toplattınız ve yaklaşımları nasıldı acaba?

bu arada şimdi sitenin online chat destek hattı ile konuştum, sportive 224 de, sportive 225 de stoklarında yokmuş. :(

• Beğen
Tepkiler: mgencer05

fatihto

Üye
Tepki
6
@cgrcsr

aynen bisikletcimiz.com la konuştum ben de şimdi.. Sirkeciye gidip mağazalara direk gezinmek gerekecek.. işin kötüsü bunu bulamazsam (Bence) muadili olan Salcano City Sport 40'a yöneleceğim :( Carraro'nun tipi çok daha güzel halbuki..

Tepki
8
Bisiklet
Carraro
Yakınlarda bir alışveriş merkezinde 224 modeli varmış. Hiç içime sinmedi rengi ama gidip bi bakacağım. kadro boyu hakkında bilgileri yokmuş. hoşuma giderse alırım artık napalım.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@sinan gunel
merhaba :) selealtı çanta(25 tl) ve suluk kafesi(14 tl) B-twin marka. dechatlon mağazasından aldım. fotodaki alüminyum suluğu ise birkaç hafta önce A-101 mağazasından 5 tl ye aldım:). kilidi ise 8-10 sene önce almıştım eski bisikletim için. markasını hatırlayamıyorum. elcikler ise velo barendli(38 tl)

@fatihto

225 i ankara da satan birkaç bisikletçi var. örneğin yaycılar bisiklet. erdoğanlar bisiklet. güngörler bisiklet vs. bu mağazaları da arayıp öyle karar verin derim. ben ankara yıba çarşısından aldım mesela.

ben yerinizde olsam 225 düşünürdüm :) ama salcano yerine hiç olmazsa 224 almanızı öneririm. naçizane

Tepki
8
Bisiklet
Carraro
Kafayı yemek üzereyim. Şimdide salcano city sport 50-60 kalmış sadece ellerinde kocaelideki bisikletçinin. Gözümü karartıp ghost crossway sordm o da yokmuş.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@fatihto
toplama derken servise götürdüm ve orada bisikleti toplattım.yani servis bunu yapmak zorunda zaten(ücretsiz olarak)