Carraro sportive 227 vs ghost se 1175

ok1on1

Üye
Tepki
0
İsim
onur korkmaz
ikisi arasındayım scalamı genişletecek veya daraltacak cevaplar bekliyorum teşekkürler

Scudo

Metawox

Aktif Üye
Tepki
50
İsim
kağan iyice
Bisiklet
Carraro
@ok1on1 merhaba sportive serisinin farklı bir modelini kullanıyorum. senin arasında kaldığın bisikletler aynı kulvarda değil gibi görünüyor. biri dağ bisikleti biri şehir tur bisikleti. biri 26 lık biri 28 lik. bence ne amaçla kullanacağını yazarsan içinden birini seçmende yardımcı olmaya çalışırız.
yine de ben eğer asfalt yollarda düz topraklı yollarda çok ağır şartlarda kullanmayacaksan sportive 227 ye aşık olursun sanırım. hoplayıp sıplayacağım kayaların üzerinden atlama yapacağım. kaldırım mazgal dinlemem yağmurda çamurda sürerim hava şartları önemli değil. hız yapmam dersen ghost un modelini alabilirsin. he skalayı genişleteyim dersen giant escape serisine bakabilirsin. Donanım olarak bunlar kadar üstün olmayabilir ama ağırlık olarak 9-10 kiloya düşüyor inanılmaz bir artı sağlıyor asfaltta yokuşta.

ok1on1

Üye
Tepki
0
İsim
onur korkmaz
@Metawox 227 degil 225 mis bu arada ikiside 28 ghosta shewelbenin oval lastikleri var yuksek basincta duz yola sadece orta noktasi temas eden ikisinide surdum lastik farki yok gibi bende normalde yol alip bi tanede mtb teker alirim ilerde diyordum beni ondan kurtarabilecek gibi geldi bana bu arada ghost biraz daha kaliteli malzeme kullanmis bence gaine hemen bakicam tesekkurler

Metawox

Aktif Üye
Tepki
50
İsim
kağan iyice
Bisiklet
Carraro
@ok1on1 28" jant ghost linki verebilir misiniz? Ben de incelemek isterim.

ok1on1

Üye
Tepki
0
İsim
onur korkmaz
@Metawox dostum internette hiçbir yede yok ürün ben edirnede "trakya bisiklette" baktım deneme sürüşü de yaptım şehirde mtb kullananlar için shewelbenin dediğim lastikleri büyük avantaj. se1175 üzerinde değiştiriciler shimano altus 3*8 frenler shimano 355, maşa Suntour XCT Hidrolik Kilitli 100mm var. uğrarsam teknik özellikleriyle birkaç fotosunu çeker atarım.

Metawox

Aktif Üye
Tepki
50
İsim
kağan iyice
Bisiklet
Carraro
Hocam senin başlıkta verdiğin bisiklet bu.
(link)
Bu bisiklet 26 jant 2.00 lastik kalınlığı olan bir dağ bisikleti. 28 jant ı kendi sitesinde bu modelde görünmüyor. Karşılaştırma istediğin bisiklet ise 700c 35 lastikli hibrit bir şehir bisikleti carraso sptv 225. Elma ile armut karşılaştırması talep ediyorsun gibime geliyor.
Bence sen elindeki bütçeyi ve kullanım alanını paylaş sana uygun olan bisiklet tavsiyesi al. Bir de bisiklette kadro ölçüleri önemli o konuda da destek verebiliriz.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Öncelikle arkadaşında belirttiği üzere, bu iki farklı bisiklet ayrı kategorilerin insanı :D Yani o ghost bisiklete ince lastik taksanız tabiri caizse kabak gibi görünür, sportive serisi'ne kalın lastik taksanız, mini cooper'e dağ arabası lastiği takmış gibi olunur. Yalnız sizin dediğin 28 belki x-drive serisindedir. Şuan Türkiyede ghost'un x-drive serisi kataloğunda var fakat satılıp satılmadığını bilmiyorum. Sportive serisini de ghost'un 1175'e de yakından inceleme fırsatım oldu, şahsen benim gücüm yetseydi ghost'u alacaktım. Bende alırken normal sportive serisi gibi mi? alsam diye düşünmedim değil. Ama nasıl yolda kullanacağımı tahmin ettiğimden dağ bisikleti aldım. Dağ bisiklet sınır tanımaz, ama sportive'de sınır tanır bazı yol ve koşullarda, bunları kafanızda düşünün ona göre bir kategoride bisiklet karar vermeniz gerekir.

yardizayn

Üye
Tepki
0
İsim
Ali Kemal
Bisiklet
Ghost
Ghost Se 1175 im var.. Ghost candır can... Bu arada 26 jant :) http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/13/40b6864003985e5b2de840650ca8e0a4.jpg

Metawox

Aktif Üye
Tepki
50
İsim
kağan iyice
Bisiklet
Carraro
@yardizayn
28 jantı varmış

uğur ufuk

Üye
Tepki
62
İsim
yakup
Bisiklet
Ghost
Alanya da 1350 tl ye aldım, bir ay oldu muhteşem bir bisiklet.