carraro-sedona

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
ikisi arasında kaldım hangisi daha kaliteli daha doğrusu kadro olarak sağlamdır

(link)

erdoğanlarda %30 indirim var aklım bir yandan da sedona ya gitti

(link)

Scudo

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Tamamen ayni model Sedonayi 21.07.2013 tarihinde aldim. Memnun da kaldim. Tek sorun, bisiklet biraz ağır, bilgin olsun. Forumda inceleme konum da mevcut Sedona basligi icerisinde. Carraro hakkinda bi bilgim yok maalesef

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

slymn dmr

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Çekiş sistemi olarak aynı ama Fren sistemi olarak carraro hidrolik fren sedona ise v fren kararı sen ver?

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
sedona diyorum. kadro güzelliği ve race face gidon seti olduğu için

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@mahmut krt

disk fren gereksiz ağırlık yapacak ve ben v-frene geçiceğimden gereksiz yere hidrolik diskli sedonaya fazladan para vermiş olucam. disk frenleri söküp yeni v-fren takımlarına para vericem. birde v frenlerle uyumlu olmayacak onla ayrı uğraşacam vs. bu yüzden vazgeçtim sedonadan..

@Ahmet Faruk Eğit

beni düşündüren de hidrolik disk frenlerin ağırlık yapması ve sorun çıkartması bir kaç kez kullandım bir türlü alışamadım frenler çok sert tutuyor. ve biraz ağırlık farkı var evet...

edit: sedona ile carraroyu karıştırmışım sedona v-frenliymiş sedona almaya karar verdim.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Eğer Sedona 2013 model olsaydı hiç düşünmeden Sedona 731 derdim ancak bu durumda Ben olsam hiç düşünmeden Carraro crp 710'u alırdım.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@İsa İhsan Akdoğan
iyi de sedona v fren carraro disk fren? yorum biraz ters olmuş.

edit: bende en son yazdığını nedense görmeden cevap atmışm :) en iyisini alman dileklerimler ;)

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
sonuçta mtb kullanacaksın dostum azçok ağırlığı olacak mtb de sağlamlık ve hafiflik diyorsan belli parçaları karbon yapabilirsin ancak hidrolik frenlerin max 300 gram ağırlık farkı olur bence bu o kadar önemli değil mtb için , gider sele borusu sonra gidon borusunu karbon yaparsın bu farkı çok rahat kapatırsın ama illa v fren diyorsan bilemem

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@mahmut krt

sele borusu, gidon, kadro karbon olsa 13 kiloluk bir mtb kaç kiloya düşer

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
ortak bilgim yok ama karbon mtbler ki fiyatları epey yüksek 7-8 kilodan aşağısı çok çok zor normalleri 8-9 kilo çünkü yol bisikleti gibi değil dağda bayırda gidecek dayanıklı olması gerek yol bisikletleri 6-7 kilo oluyor

Can TOPCU

Üye
Tepki
7
İsim
Can Topcu
Bisiklet
Carraro
bu konuda size en iyi yardım olabilecek kişi diyebilirim ilk bisikletim sedona 711 (2010) şimdiki ise carraro crx 900 (2013) ikiside gerçekten kaliteli bisiklet hakkını veriyor bu iki tercih arasında kalsam kesinlikle sedonayı seçerdim

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Ben tek birşey söyleyeceğim, iniş yapmayacaksan sedonayı tercih et. Kim N derse desin hidrolik disk frenle yolda kalırsın. Bizde bir tane vardı almamızla satmamız 2-3 ayı bulmuştu.