Carraro Manifesto!

Tepki
28
İsim
Kaan Mert ÇELİK
Bisiklet
Mosso
@Desert Fox

Hocam bunlar 2018 perakende olarak yazmışlar 2019 modelleri değil sanırım. Elde kalan ürünlerin satışları için olabilir. 2019 modellerinde sanırım fiyat artışı biraz daha olacak (sadece bir tahmin)

Scudo

thechalon

Üye
Tepki
28
İsim
Bahadır
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba,

İçinden çıkamadığım bir konu var. Bu nedenle sizden destek rica edeceğim.

Günlük hayatta Carraro Manifesto kullanıyorum. Bisiklet 1x9 Sora sete sahip. Sora grup setin performansından hiç memnun değilim. Bu nedenle vites grubunu yükseltmek istiyorum.

Bir dönem dropbar takip, ikinci el 105 set takayım dedim. Ancak bisiklet hidrolik disk frenli olduğu için ve dropbarın şehir bisikleti geometrisine çok uygun olmaması nedeniyle vazgeçtim.

Manifestonun üst modelinde Shimano Metrea grup set var. Ancak bu grup setin fiyatları bisikletin 2 katı değerinde.

Lafı çok uzatmadan; Manifesto’yu daha iyi bir vites grubuna nasıl yükseltirim? Grup set önerilerinizi rica edeceğim.

Sevgiler.

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
9 vitesli manifesto modelini birkaç gün önce Ankara Anka bisikletten aldım soru olursa elimden geldiğince cevaplarım

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
@thechalon2 teker 1 adam manifestoyu drop barla kullanıyor,TCR'ye bununla katıldı, frenler trp denen bir sistem

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bu bölümde Carraro'nun bize özel Manifesto desenleriyle hazırladığı CR 052'yi inceledik.

Demiş zaten şehir bisikletine drop bar takmamış yani :harika:

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve thechalon

thechalon

Üye
Tepki
28
İsim
Bahadır
Bisiklet
Carraro
@emir yakup bulut Manifesto sora setli versiyonu CR52 değil maalesef. Dropbar takılabilir tabii.

Hani semeri ile seksene patlıyor derler ya; bu versiyon da öyle aslında.

Yaklaşık satış fiyatı 2000 TL olan bir bisiklet için en makul vites çözümünü arıyorum.

Orta seviye deore sete geçmek istesem bile 700 lira bütçe çıkıyor. Dropbara geçmek istersem de kadro dışında her şeyin değişmesi gerekiyor.

Tasarımı seviyorum ama sürmekten çok keyif alamıyorum. :/

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@thechalon çok bilmiyorum ama siz de semeriyle 80 e patlar demişiniz. Ben olsam ne yapardım eğer yol bisikleti istiyorsanız carraro olsun disk olsun ise 062 idi galiba onu bulun yok ben şehir tur bisikleti seviyorum diyosanız ve yine carraro ise tercihiniz fiyat performans olarak carraro sportive 330 favorim. Yol almasaydım onu alacaktım. Set değiştirmek yerine bisiklet değiştirin derim ikinci el de olur. Allah gönlüne göre versin ama tüm özellikleri bi bisiklette bulamıyoruz maalesef.

• Beğen
Tepkiler: thechalon

0690serdar

Üye
Tepki
0
İsim
Serdar
Bisiklet
Diğer
Manifestoyu 21 yada 24 vitese yükseltmemiz mümkünmü acaba bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirmi oluyorsa hangisini önerirsiniz hangi parçaları almamız gerekir detayli bilgi verirseniz sevinirim..

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@0690serdar
Aynakolu değiştirip ikili aynakol alırsanız 18, üçlü aynakol alırsanız 27 vites yapabilirsiniz.

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
2019 satış fiyatı 3745 tl imiş manifestonun ve öne sora 2 li vites koymuşlar aldığım duyumlara göre

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@metalikfb
Tekli aynakol koymak zaten çok aptalca bir şeydi. İyi olmuş bu, güzel.doğru karar

• Beğen

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben aldığımda aynakolu tek yaprak olmasaydı belki de satmayacaktım kim bilir :D teşekkürler carraro!

thechalon

Üye
Tepki
28
İsim
Bahadır
Bisiklet
Carraro
Manifestonun vites sistemini yükseltmek kolay olmuyor. Arka aktarıcı ve fren kabloları kadro içerisinden geçiyor. Sadece bu iki kablo için yer var. Aynakol değiştikten sonra ön aktarıcıya gidecek kabloya kadro üzeri bir çözüm bulmak gerekiyor. Vites sistemini yükseltmek için vites kolu, ön aktarıcı, aynakol, zincir değişimi yapılması gerekli. Bunlara ek ön aktarıcıya gidecek kablo için kablo klavuzu yapmalı.

Giriş seviyesi bir ön grup 500-600 lira işçilik hariç tutuyor. Benim dışımda kim uğraşır bu saçmalıkla, bilmem.

O yüzden yerinde bir karar olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Şeffaf

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
@thechalon
hocam bende kullanıyorum bisikleti ve yarış koşmayacak birisi için veya aşırı yokuşlu bir uzun tur yapmayacak biri için tekli aynakol bence yeterli hatta en düşük vites oranına baktığımızda bir çok yol bisikletinden daha düşük orana sahip olduğunu görürsünüz (1.23529 oranı) .en yüksek oran ise benim için fazla bile hatta bu yüzden ileride yaparsam eğer tek yapacağım şey 42 dişten daha küçük tekli aynakol almak olur sanırım oda belki. biraz abartıldığını düşünüyorum bu mevzunun .hatam varsa affola

• Beğen

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@thechalon
Haklısınız. Ben zamanında hesap ettiğimde sadece malzeme parası 700-1000tl arası bir şeyler çıkmıştı. Ben de akıl karı bir iş değil diyerek bisikleti satıp üzerine de para ekleyip yeni bir yol bisikleti almıştım.

@metalikfb
Belli bir kondisyonun üzerine çıktığınız zaman o aynakol hiçbir şeye yetmiyor. Özellikle yüksek ortalama yapmak istediğinizde yolda kalıyorsunuz. Çünkü oran çok düşük. 30km/h ortalama hız tutturmak bile çok zor oluyor. Tabii ki bu beklentilere göre de değişen bir durum. Sizin hedefiniz 25 km civarı hızlarda gezmek ise Carraro Manifesto ciddi anlamda biçilmiş kaftan oluyor. Gerçekten sağda solda rahat rahat gezmek isteyen kişiler için harika bir bisiklet.

thechalon

Üye
Tepki
28
İsim
Bahadır
Bisiklet
Carraro
@metalikfb
Yok hocam Estağfirullah ne kusuru. Düz yolda sizin de söylediğiniz gibi sorun yok. Ama biraz da kondisyonla da alakalı bir durum. Ben çok yokuş çıkmaya çalışıyorum o yüzden beni yoruyor. Bisikletin üzerinde de yazıyor ya bazen siz onu taşırsınız bazen o sizi. Bizde de ilişki tam böyle gidiyor. :)

• Beğen
Tepkiler: metalikfb

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@CeRKeZ
Her zaman değilse de, bazen insan hız istiyor. Bu güzel bir bisiklet. Ve çok da ucuz değil. Neden bizim istediğimiz gibi olmasın ki? Taksınlar 2li aynakol. Oh mis.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
bu bisikletin ayna kollu ve drop bar lı olanı cr052 road satılıyor piyasada.
Tek aynakolu beğenmeyen onu alabilir.
Şehir bisikleti manifesto.
Benim gibi kablodan teferruattan haz etmeyenler ve düz şehirlerde kullananlar tercih ediyor.
Aynakolu tekli olan zaten az bisiklet var onu da piyasadan toplattıracaksız : D

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
@halil halil

Ben de bir ara bakıyordum CR road 052. Disk frenle ilgili sürtme sorunu olduğunu duymuştum. Kullanan varsa söyleyebilir mi böyle bir problem yaşayıp yaşamadığını.