Carraro Manifesto!

ulasjazz

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Fırat Ç.Speeder kadar değil dedim yoksa tabi çabuk hızlanan bir bisiklet. Ben uzun yol da yapılabilir diye söylemek istedim. Tabi ayna kolu değiştirip

GM6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Fırat Ç.
Scudo
Tepki
28
İsim
Kaan Mert ÇELİK
Bisiklet
Mosso
@ulasjazz

@ulasjazz hocam uzun yol dediğiniz kaç km mesela ? günde 100km yaparak rahat rahat gitmiştim orjinal halinde (laf atmak amaçlı demiyorum bilgi paylaşım amacıyla yazıyorum)

Ahmt_blt

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet
Herkese merhabalar manifeatonun 2.000 tl lik modeli ile 1 aylık türkiye turuna çıkma fikri size nasıl geliyor ? Bisikletin ayna kolu veya birkaç parcasi degiştikten sonra mı daha mantıklı olur yoksa önereceginiz baska modeller var mı? teşekkür ederim.

Tepki
28
İsim
Kaan Mert ÇELİK
Bisiklet
Mosso
@Ahmt_blt bisiklete çanta takmayı hiç düşünmedim açıkcası böyle bir turu çantasız yada bike packing şeklinde yapacaksa iyi olabilir.
Bisikletçide söylemişlerdi ön ayna kolunu değiştirmiş birisi baya memnun kalmış falan demişti ama 700tl maaliyeti tutmuş (bisikletçinin dediği) firmaya göndermişler onlarda çok beğenmiş falan dedi. Aşırı dik yokuşkarda zorluyor kabul ama normal eğimlerde sıkıntı çıkartmıyor bence bisiklet ile günlük turlar yapıp bir kendini dene duruma göre değiştir(istersen) ayna kolunu derim.

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@Ahmt_blt

o tura çıkamazsın kardeşim, yük de koyunca kilometrelerce devam eden eğimli yollarda ağlatabilir. ha tabi 0'a yakın eğimli bir sahil turu planlarsan o başka. 2000 lira iyi bir bütçe, onunla daha güzel tur bisikletleri bulabilirsin.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ahmt_blt Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra elbette olur. Ama sırf tur için bu bisikleti almayı düşünüyorsanız farklı model bisikletlere de bakmakta fayda var.
@mahden Zaten ayna kol ile bir kaç parçayı değiştirdikten sonra çıkmayı düşündüğünü yazmış. 1 ayda nereye gideceği de önemli 1 ayda komple 81 ili dolaşacağım dememiş sonuçta.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende de 2000₺ lik modelden var da aynakol ve ön aktarıcı alsam masraf ne kadar tutar 2li yaprak aynakol olsa ön aktarıcı ve vites kolu

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@MakRo hocam ayna kol değişecek vites kolu değişecek, onu da koysun üstüne daha temiz tura yakın bisiklet alsın:) niye uğraşşın 17 yaşında bir kardeşimizmiş kolayı var. Bir de 700 km demiş:) ben yunanistan'ın bütün doğu sahilini gezeceğim o kadar tutuyor anca.. önüne çıksa 10 km rampa çıkamaz o ayna kolla.. ha illa bu kadroyu sevdim istiyorum diyorsa da yapacak bir şey alıp aynakolu değiştirecek o onun tercihi:)

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mahden zaten sıfır alacaksa, belli bir zaman sonra keşke şundan alacağıma şundan alsaydım durumu olabilir. 2000 lira + masrafı düşününce çok daha iyi hibrit, şehir bisikleti falan alabilir. Yada carraro ile görüşüp iki teker bir adam ile ötekisi kimdi hatırlamıyorum ama TCR'ye giderken yaptıkları gibi manifesto desenini başka bir bisikletine yaptırtabilir. Mesela sportive 227 veya sabit maşalı sportive 324 modelini alıp carraro ile konuşarak o deseni üzerine yaptırtabilir. Bagaj delikleri falanda mevcut. Tabi ki carraro dışında bir çok markada mevcut.

• Beğen
Tepkiler: mahden
Tepki
28
İsim
Kaan Mert ÇELİK
Bisiklet
Mosso
@MakRo

Deseni farklı bisikletlerine yaptırabiliyor muyuz ben şok öyle olursa crt world tour'a yaptırtmak isteyebilirim :D

@mahden

Hocam bunu size karşı fikir olarak yazmıyorum gerçekten merak ettiğim için yazıyorum 2-3bin tl arası tur bisikleti önerileriniz nelerdir.Ön çanta demiri takabileceğim.

@CeRKeZ
Bisikletçide 700tl demişlerdi ayna kolu aktarıcı vs vs totaldeki fiyatı oymuş. Bende onların yalancısıyım :D

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@kaanmertcelik hocam ikinci el bakacaksınız en temizi, TR'de 2. ele düşmüş sıfır sayılacak çok bisiklet var, daha yeni arkadaşımız vsf sattı 2500'e

Tepki
28
İsim
Kaan Mert ÇELİK
Bisiklet
Mosso
@mahden
vallahi iyimiş ben İzmir piyasasında çok bulamıyorum yada denk gelmiyor İzmirli kardeşlerim kızmasın :D

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@kaanmertcelik dövizdeki abartı artış nedeniyle bisiklet donanımları zayıfladı, 2 sene önce 2000 TL'ye aldığınız donanım ile şu an 2000 TL'ye aldığınız donanım arasında çok fark var, o yüzden ben bana soranları 2. ele yönlendiriyorum. şu an zayıf donanım alıp yükselteyim deseniz arada resmen giriş seviye bisiklet kadar harcama oluyor :/

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kaanmertcelik vallahi bize yada size yaparlar mı bilmiyorum ama @İki Teker Bir Adam 'a sormak lazım. Kendileri TCR'ye katıldıklarında Accell firması sponsor olmuştu ve CARRARO CR-ROAD 052 HD olan bisikletlerini manifesto rengi ile kaplamışlardı. Belki 3-5 farka böyle bir hizmetleri vardır. Arayıp sormak lazım. Aslında bir çok büyük markada böyle kişiye özgü boyama seçenekleri yapılıyor yapmamaları bence hata.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu 2000 tl lik modeli kullanan arkadaşlar tecrüblerini,deneyimlerini yazarlarsa sevinirim biraz da ilgimi çeken bir model hafif,sora setli ve hafif olması da bu fiyata gayet iyi.tek sürekli denen rampa çıkarken sorun olacagı

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
ya ben geçen gün gördüm de şimdi baktım bulamıyorum. Bu carraro manifesto'nun sticker'ları satılıyordu n11'de. Alıp kendi bisikletine yapıştırabiliyordun.

Tepki
28
İsim
Kaan Mert ÇELİK
Bisiklet
Mosso
@Şeffaf2
Hocam biz arkadaşa aradık n11 deki son bisikleti aldık piyasada başka kalmadı sanırım yeni sezona artık

@Desert Fox

Usta bisikleti arkadaşa verdim 1 gün kullandı ertesi gün internetten sipariş verdi öyle söyleyim. Sürekli dik rampalarda yorabilir viteslerinden dolayı ama hafif rampalarda size problem olacağını sanmıyorum en kötü ihtimal ile zaten 1 aya alışırsınız