Carraro grunge 419 vs Kron XC 500 ????????

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Arkadaşlar bu iki bisiklet arasında kaldım.Sizce hangisini tercih etmeliyim?Kron'un malzemeleri için iyi yorumlar yapılmıyor göbekten gıcırtı gelmesi vs vs gibi sorunlar çıktığı söyleniyor doğru mu?

Bisikletler ve özellikleri böyle:

(link)

(link)

Sizce özellik olarak hangisi daha iyi?

Fren sistemleri benim için çok önemli sizce bu ikisi arasında diğer özelliklerle beraber fren olarak hangisi daha iyi?
Eğer derseniz ki şu iyi bunun fren sistemi diğerinkinden farkı yok o zaman bana ayrıca alabileceğim iyi bir v fren sistemi söyler misiniz?

Scudo

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Carraro alıp üstüne XTR V-fren eklediğiniz zaman sorun kalacağını zannetmiyorum. :) Param yetişse bir dakika düşünmem takarım XTR'yi. :)

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@Mesut C.

bir soru. XTR v-fren mi daha iyi yoksa en düşük kalite hidrolik fren mi?

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
XTR araştırmalarıma göre paralel baskı varmış ve hidrolikle eş değer deniliyor. Baradine pabuçları taktın mı geçer bile diyorlar. :D

Bunlar sadece okuduğum yorumlar. Kullanmadığım için tam olarak geçer veya geçemez diyemiyorum. Önerim iyicene araştırmanız.

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Ben bu ikisi arasından hiç düşünmeden Carraro 419 Grunge'ı tercih ederdim. Ki mtb bisiklet almaktan vazgeçmeseydim, bütçem de bu civarlardaydı ve 419 Grunge alacaktım.

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Peki arkadaşlar sağolun:) Kararım kesinleşti carraro diyorum başka bir şey demiyorum.:)Peki xtr fren setinin fiyatı nedir? Bir sorum daha olacak lastik dikenlere karşı dayanıklılığı nasıl bir fikri olan var mı?Çünkü ben lojmanda oturuyorum hem asfalt var hem arazi yani dikenler lastiği tetikliyor hele o deve dikenleri girdimi kurtarması zor valla:D Bir sorum daha var çok sordum ama cevaplarsanız memnun olurum:) Arkadaşlar bu carraro'nun yalova'da bayisi var ama aynı zamanda servisi mi bilmiyorum aranızda bilen var mı?

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@farukbas77

1- XTR fiyatları 200 TL'den başlıyor.

2- Lastik işi şans işi. Lastik için zefal patlak önleyicisini kullanabilirsin. Yorumlar gayet iyi. Ben de ciddi araştırmalara girdim.

3- (link)

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Abi o satış noktası ama acaba servis olarakta çalışıyor mu? Sonra mağdur olmayalım.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Satış noktaları genelde, servis olarak çalışır. Ben öyle biliyorum. Hatalıysam lütfen uyarın. Accell'i direk aramanız ve bilgi almanız en mantıklısı.

Ozan Bilir

Üye
Tepki
21
@farukbas77

(link)

Servis noktalarına da buradan bakabilirsin. Yalova'da bulunuyor ikisi de.

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
abicim sen satış noktasının telini ara konuş yani burdan uğraşmanın luzumu ne hem oradanda bakabilirisn yani servis ve satış noktalarına yalovada ayrı ayrı bak ben baktım bir birine benzemiyorlar ama sen yinede ararsan iyi olur

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Tamam ramazan ararım.Arkadaşlar her şey için sağolun:)Bir sorum olursa sizlere danışırım tekrar çok sağolun:)