Carraro E-Viva Nexus Lady 28" alınır mı ???

pezuk

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Scott
Herkese merhabalar babama şehir içi keyifli kullanabileceği bir bisiklet aramaktayım ilk olarak aklıma Gazelle ve batavus geldi malum sıfır fiyatları çok yüksek temiz modelli bir ikinci el de henüz izmir içinde bulamadım konya aksaray civarında oldukça fazla var ama görüp almak istiyorum neyse konu başlığında da belirttiğim gibi carraronun elektrikli fakat pedal çevirdikçe destek veren bir elektirikli bisikleti var aslında yine gazellenin yapmış olduğu bir sitemin benzeri sizlerden bu carraro için tavsiye ve tercih etmem gereken tür ve model sizce ne olmalı tavsiyelerinizi bekliyorum

http://www.bisikletcim.com/ProductImages/29704/original/carraro-e-viva-tourney-lady-28-bisiklet-.jpg

Scudo

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Babanıza sorması ayıp neden bayan bisikleti alıyorsunuz ?

• Beğen
Tepkiler: murat aslan

pezuk

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Scott
Açık kadroyu kullanması daha rahat olacağı için ve genelde gazellelerde de açık kadro daha çok tercih ediliyormuş kullanım rahatlığı nedeniyle yani scooter motorsikletler gibi düşünebilirsiniz zaten aynı zamanda da babam bir scooter motorsiklet kullanıcısı

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
Kardeşimin oturduğu yer yokuşlar ile çevrili olduğu için ona da elektrikli bir bisiklet almak için araştırmaya girişmiştim. Yabancı firmalar ile olan fiyat farkı çok fazla olduğundan (normal bisiklette olandan çok daha fazla) biz de rotamızı yerli firmalara çevirmiştik. Carraro satan tanıdığım bir bayi bugüne kadar herhangibir şikayetle karşılaşmadığını söyledi. Yurt dışında atala e-green muadili olan carraro e viva oldukça uygun bir seçenek. Nexus sisteminde ayrıca dişliler kapalı bir yerde olduğundan uzun zaman bakım gerektirmiyormuş. Bununla beraber şu an carraro e viva çoğu bayide tükendi. E - bisiklette tüm firmaların 2014 modellerini beklemek uygun olacak gibi. Kardeş firma bianchinin bayi toplantısı antalya maxx royalde dün yapıldı olarak biliyorum. Kısa zamanda yeni ürünler ve değişikliklerden haberdar olacağız inşallah. Yeni sezondaki seçeneklere bakın derim. Kesinlikle bayan kadrolu olan bisikletlere inmesi ve binmesi çok daha rahat olur. Hele hele bir bayan da kullanacaksa kesin bayan kadro alın derim.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
shimano nexus 7 vitesi tavsiye ederim. ben 8'li olanını kullanıyorum. özetle sıfır problem diyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci

pezuk

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Scott
Aslında karar veremediğim tek nokta elektriksiz ikinci el gazelle mi yoksa Carraro E-Viva Nexus mı

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
@pezuk
Merhaba, ben (56 yaş, erkek) bir Batavus Weekend kullanıyorum. Eşim de Gazelle kullanıyordu. Her ikisi de Nexus, 7 vites olan seçenekler (5 ve 3 olanları da var!).
Side-Manavgat-Titreyen göl güzergahını kullanmak istiyorduk. Başlangıçta çok zorlandık. Bisikletlerin ağır olmaları ve az sayıdaki vites, rampalarda oldukça zorlayıcı oluyor. Eşim şu anda bir Kron şehir bisikleti kullanıyor. Tek yaptığımız Royal Sele takviyesi oldu. Her gün yaklaşık 30-35 km bisiklet üzerinde zaman geçirmeye başladı!
Ben hala Batavus Weekend ile ona eşlik ediyorum. Son derece rahvan diyebileceğim bir bisiklet. Formum arttıkça daha az zorlanır oldum. Ancak eşimin hızına yetişebilmek için farklı bir bisiklet arayışı içindeyim.
Bu bisikletlerin orta Anadolu da tercih edilme nedeni hemen neredeyse rampasız yollarda ulaşım aracı olarak kullanılıyor olmalarıı. Torunlarının torunları da kullanabilir, o derece sağlam görünüyorlar. Ayrıca dünya çapında tasarım ödülü almış olan alışılmışın biraz dışında özellikleri var.

pezuk

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Scott
@pezuk

Hocam ilginize teşekkür ederim carraroyu hiç bir yerde bulmayınca ve aslında gönlümüzden de batavus ve gazelle geçtiği için ikinciel arayışı hızlandırarak bir batavus greenparks aldık babamda 58 yaşında yaklaşık 3 haftadır kullanmakta ve çok memnun gerçekten de dediğiniz gibi bir tay gibi bir bisiklet hızdan ziyade akıcılık ve konfor için yapılmış inanın tarzım olmamasına rağmen ( Hybrid bisiklet kullanıcısıyım ) benim çok hoşuma gitti üstünden inesim gelmedi diyebilirim neyse bir kare ile de sizinle paylaşayım

http://imageshack.com/a/img547/9624/u6pw.jpg