Carraro crs 600 mü salcano ng 350 mi?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süredir bisiklet almak için araştırmalar yaptım, maddi durum çok iç açıcı olmadığından dolayı bu iki model arasında git gel yaşamaktayım. Bana düşünceleriniz söylerseniz çok sevinirim.

Salcano NG 350
Altus 27 vites, Tektro V-fren, maşa Gidondan kilitlemeli, Racing xcm lastik, Shimano CS-HG200, Salcano Xpro HT02 32h jant

https://i.hizliresim.com/mP6r92.jpg
https://i.hizliresim.com/GYRply.jpg

Carraro Crs 600
Shimano ST-EF51 24Vites ,ALHONGA HJ-811AD7 V-fren, Shimano ACERA, Selle royal 2058hrn, 26" Freeway çift kat aliminyum jant
https://i.hizliresim.com/pgzmOz.jpg
https://i.hizliresim.com/kkB15v.jpg

Carraro Crs 600 modelinin özelliklerin Salcanoda ki bir modele çok yakın, Astro'dur. Fakat ben bu özellikle bisiklet alacak olursam Carraro'yu direk tercih ederim.

Scudo

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Sadece donanım kalitesi üstün diye carraroyu tercih etmeli mi? Yoksa carraroya göre birazdaha kalitesiz fakat 27vites ve gidondan kilitlemeli salcanoyu mu? tercih etmeli. (Salcano'nun lastiği hiç iyi değilmiş, forumda alan arkadaşlar bunu belirttiler.)

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
@Osman Tuğrul ben salcano ng 350 kullanan biri olarak salcano diyorum lastik konusunda da bir problem yaşamadım, günlük yaklaşık 30 km yapıyorum asfalt toprak karışık yolda, lastikte nasıl bir problem varmış acaba belirtirseniz daha açık bir yorum yapılabilir.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@muhyt forumumuz da bir farklı ng350 kullanıcısının 3. kullanımında arka lastiğinin keten atmış bir süre kadroya sürtmüş ve lastik patlamış. Fakat yetkili servis garanti kapsamında yenisi ile değiştirmiş.

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
lastikte üretim hatasından kaynaklı birşey olabilir belki lastiği doğru basınçda kullanmak da önemli tabiki, ayrıca lastiği salcano üretmiyor bildiğim kadarıyla sadece tedarik edip kullanıyor.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@muhyt Dediğiniz doğrudur, olabilir. Bir lastikden dolayı da bisiklet almaktan vazgeçilmez. Alırsam Smart sam takmayı düşünyorum.

erciye

Üye
Tepki
8
İsim
ercan
Bisiklet
Carraro
Tartışmaya gerek duymadan carraro derim.

KRY

Üye
Tepki
25
İsim
Koray Veziroğlu
Bisiklet
Salcano
@muhyt

@Osman Tuğrul arkadaşın dediği gibi fabrika çıkışlı bir hata veya montaj esnasında bir hata olduğundan bu sorunu yaşadım. pazar gunu 28 km yol yaptım çokta zorladım bisikleti daha ilk alımdan sonraki bakım, ayarlar yapılmamasına rağmen gayet güzeldi. 15-20 gunluk sureçten sonraki bakım ve ayarlardan sonra daha iyi olacağını düşünüyorum.

bisiklet üstünde kullanılan malzemeler, kalite de önemli fakat sizin bulunduğunuz ildeki almak istediğiniz markaların servislerine bakın sonuçta bir sorun olduğunda onlarla çözmeniz gerekecek çok iyi bir marka almışsınız ama servisi yok yada iyi değil bu buyuk bir sorun oluşturacak size

BMdnciHkn

Üye
Tepki
128
İsim
Hakan Aras
Bisiklet
Salcano
Bence hangi marka bisiklet olursa olsun Bisiklet sadece mekanik aksamdan oluşan bir yapıya sahip. Kullanım sonucunda hangi parça zorlanırsa arıza verebilir. Her marka bisiklette aynı yerden arıza olacak değil en kaliteli malzemeler bile bozulur, bozulacakta. Bisiklet laptop değil istedin parçayı istediğin şekilde değiştirebilirsin. Önemli olan içine sinmesi ve bisikletini sevmen bisikletin km si arttıkça insan yoruluyor bisiklet yorulmaz mı?

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187
İsim
Koray TOK
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İşte olay bu bence.Markası zortingende olsa binerken severek biniyor zevk alıyorsan o bisiklet senin için dünyanın en güzel bisikletidir.Ama ne zamana kadar,daha iyisinin zevkini alıncaya kadar;)

Tepki
36
İsim
Kerem T
Bisiklet
Salcano
@Osman Tuğrul kardesim bi arkadasimin tdl 1300 u var ve lastigi smart sam soyledigine gore silgi gibiymis elini surttugunde parcalara ayrilip eline silgi tozu gibi geldigini aktardi isterseniz bidah dusunun

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@keremturk15 Teşekkürler, verdiğiniz bilgi için. Şuanda racing kullanıyorum bir sıkıntı yaratmadı, sanırım bu lastikle devam edeceğim.

asamiles

Üye
Tepki
2
İsim
Abdullah Şamil
Bisiklet
Salcano
salcano ng650 için arka göbek önerebilir misiniz

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
@asamiles sanırım 32 delikli orijinali aynı delik sayısında rublenize göre bir çok ürün var bütçeye göre tercih yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: asamiles