carraro cr 022 boya solma problemi

Tepki
20
İsim
Emre Akyol
Bisiklet
Merida
merhaba sevgili bisiklet sever dostlar
1 yıldan az bir süredir keyf alarak kullandığım CARRARO cr 022 bisikletim 2 hafta güneşi gördü ve boyada solmalar başladı..bir çok bisiklet deneyimim oldu ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum boyama işlemi fabrikasyon hatası zannediyorum CARRARO cr serisi kullananlar ile görüştüm böyle bir sorun yokmuş accell ile iletişime geçtim daha bir yıl dolmadan böyle bir sorun canımı sıktı açıkçası umarım çözüm üretirler...204938204941

Scudo

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Kesinlikle fabrikasyon hata, hemen değiştirmeleri lazım. Ama şu da var, değiştirip verecekleri bisiklet de muhtemelen aynı kalitede boyanmış bir tane olacak, yine aynı sorunu yaşayabilirsiniz diye düşünüyorum

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
Merhaba 1 yıldan biraz fazla bir süredir cr 042 kullanıyorum. Yaşadığınıza benzer bir sorun yaşamadım. Geçmiş olsun. Bayiye başvurup garantiden değişim istemelisiniz. Süreç hakkında bizleri de bilgilendirirseniz sevinirim.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş daha var forumda. Vitrinde solmuş güneşten bir müddet. Bakarım isterseniz linkine

• Beğen
Tepkiler: emremusic10
Tepki
20
İsim
Emre Akyol
Bisiklet
Merida
umarım kalıcı bir çözüm üretirler buradan bilgilendirme yapacağım mail attim mesaj attım Instagram da etiketledim umarım dönüş yaparlar

• Beğen
Tepkiler: bitinya_s

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
CARRARO marka elektrikli bisiklette bu renge çok benzer rengin soldugunu gördüm dün festivalde.
Corellide görmüştüm bunu ilk defa.

• Beğen
Tepkiler: emremusic10
Tepki
20
İsim
Emre Akyol
Bisiklet
Merida
bir CARRARO yetkilisi ile Instagram üzerinden iletişim kurdum kendisi garanti ile başvurup yetkili servis ile yollamamı kadroyu yeniden boyayacaklarini söyledi o an ellerinde olan renk seçenekleri ile boyayıp rengi degistireceklerini iletti.kadroyu yollayacağım anlaşılan

Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
1-cevap ucuz boya gunes ısınlarında butun rekler de boya acılma yapar kısa zamanda olmaz.2-cozum kadroyo metal hale getır 3-boya soykucuyu al fırcayla sur bekle kabaracak 4-ıyıce solvenle temızle 6- Astarlama yazdıgım dyo gurubu Cok onemlı boya ve astarlar unutmayın kendı tıner dısında kullandıgınız ınceltıcılerden dogacak olumsuzlugu fabrıka garantı etmıyor 1-3 s kombı astar ve 822 -9408 tıner 2-Tek bılesıklı astar 3-maksı fıller astar hardener(mersedes otobus fırmasunda kullandık). Akrılık oto boyası vernıgı setlestrıcı tınerı ıstanbulda olanlar fırınlı boya vs hepsını yapan fırma super fırınlı boya ahmet bey var rıca nekadarsa ucretıyse verırsınız ugrasmadan olur.kucuk komprosor boyatabanca kendınız de yaparsınız toz problemı var:)))

bır kıyak daha astardan sonra epoksı vernık+ fosforlu boya epoksı tınerde ınceltın ve vernıkge ılave edın hardenırde ılave edın olcusu var amanha hepsı koymuyorsunuz ve boya fırmasının kendı markanın ımal ettıgı tıner dıkat edın satıcılar ıs gorur dıye verınce almayın sonra kullandıgınız fırmanın cıkartmasını fabrıkadan temın edebılırsınız faturayı gosterın

fosforlu boya guneste ısıgı emer geceleyın havanızı atarsınız araclar sızı fark eder kıyamı unutmayın .:)))

Son düzenleme:
Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
Basit boya nasıl yapılacağı yazdım. Hiçbişey anlaşılmıyor değil ayarlama nasıl yapılır kullanacağın astların adını yazdım 3tip astar nedeni soyliyim parana gore ve daha acik yazdim.boya astar inceltici tabiii Tuneri

Nesi okudunda anlamadın boya saticiyim 50 senedir milyon adet kullanıcının işyerine gidip eğittim senin gibisi çıkmadı pes.

Firma ismide yazdım adınıza blogdan bakarsın telefonu var onda ricaedersin gayet güzel boyar dedim bunun neresini anlamadın.:)) süper fırınlı boya ahmet bilgi bey .sönmez yazım.

Iyi oku anlarsin bpyaciya şöyle o sana anlatır. Malzemeler orda var işte astarlar ekonomik pahalı 3 tıp yazdım cebine göre.boyaci olsan anlarsın

Fosforlorlu boya tozdur gir sotesine bak begen al

Sonra astarladin zemine anladimi

Upox veenik herturlu kimyasala ortama hava sartlarina dayanikli vernikdir. Onun tineri ile toz fosforlu boya icelt veserlestirici lle kullanilir.olcusu var şatoya sor söyler

Son söylediğin kimsede olmayan boya ile farklılık katarsın hala anlamıyorsan yazdıklarımı unut bildiri yap ozaman.

ındantren testıl boyası degılkı solmasın :))) bısıklet boyası solvent bazlı tek ve 2 bılesıklı fırın veya hava kurumalı boyadır.sonuc butu arabalar 1 yaz bır kıs gorsun fabrıka rotus boyası sur onda bıle renk farkı olur. boyadan anlamayan bırıne anlatamazsınız bu teknık konudur. .

begenmıye bılırsınız cunku boya sıze basıt fırca ıle surulen yaglı boy bılgınızden ote gıtmıyor bence mahsuru bana gulen kendıne guler bız co seyı astık faydalı olmak ıcın yazdım bırda yazmam olur bıter mılas boya tesısını henuz falıyete sokamadım olmadı.olsa orda gelır gorurdunuz.

Son düzenleme:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmet fikret

Yardımcı olmak istemeniz güzel, bu iş ile ilgilenecek ya da bisikletini boyamayı düşünen arkadaşlar için yardımcı olabilir. Ancak hakikaten yazdıklarınızdan bir şey anlaşılmıyor. Neden ? Noktalama işaretleri yok. Ne nokta, ne virgül.

Bu arada söylemeyi unuttum. Üslup da çok önemli. ?

Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
bu yazdımı super fırınlı boya ahmet bılgıye gıdın bız kadroyu boyatmak ıstıyoruz deyın gerekı o yapar bunu anlamadıysan sıze soylıcek sozum yok yazın cep telefonunuzu sıze soylıyım yazı dılınden bukadar. javalmoto sıkletlerıde boyasını verdık o yıllar akrılık boya yoktu. ..

boya ısı dedıdıgım gıbı cok kapamlıdır. gulen kendıne guler. tıye alanda kendını alır .

beldesan bıskletınde boyalarını zamanında aldım. sımdı sızler elektro statık lıkıt boya tabancası desem toz boya ıle bu adam karıtırdı dıyeceksınız bende var nomal pıstole tabancasına benzemez bu ayrıntıyı yazdım cahıl gulenlere:)))dedımya bılgı dayanıyor o sıstemde toraklama var. u

• Hahaha
Tepkiler: Hakan38
Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
ısmı yazmıyorum 30 sene evvel bısıklet jantı beyaz elektro statık boyadım . bısıklet fırması ıstemıstı. fabrıkasıda hadımkoyde

klavyede sıkıntı var onu soylıyım harfde atlatıyor.bunları makul karsılayın.

• Beğen
Tepkiler: Hakan38
Tepki
20
İsim
Emre Akyol
Bisiklet
Merida
bu yazdıklarının konuyla kısmen alakası var fakat ben boya yapacağım yardım istiyorum demedim sadece durumu forumda paylaşarak CARRARO kullanan arkadaşlar ya da benzer durum yaşayan diğer dostlar ile fikir alışverişinde bulunmak niyetindeyim.bence konuyu başka bir başlık altında aciklayabilirsin...

Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
cozum yazarım donup dolasacagın nokta boyadır ıstanbul olsam bı sekılde bana gelecektınız .onu soyledım ne yaparız yazdıklarım dısında hııc bısey yapamazsınız fırmaya kızıp ıade edeceksın :)makul olan budur.

Tepki
20
İsim
Emre Akyol
Bisiklet
Merida
@mehmet fikret
firmaya kızgın değilim çünkü çok kısa bir sürede dönüş yapıp çözüm ürettiler
sana niye gelelim

Tepki
30
İsim
Yigit
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük ihtimalle UV sebep olmuştur, boyaların içine UV Absorbe edici ek kimyasallar koyulur genelde fakat boya üreticisinin düşük kalite serisine denk gelmiş olabilir Accel tarafından gerekenin yapılacağını düşünüyorum.

Tepki
20
İsim
Emre Akyol
Bisiklet
Merida
sana niye gelelim İstanbulda olsak anlamadım ürünün garantisi var firma ile görüşür işi halletme yoluna gideriz .bu yazdıklarını anlamak zor. sanırım dalga geçmek için yazıyorsun.Ya da cidden yazıyorsun da senin anlatış şeklin kabul görmüyor

arkadaşlar son durum şu... CARRARO yetkilileri çok kısa bir sürede dönüş yaptı ve garanti kapsamında bisikleti boyayacaklarını tarafıma ilettiler.Agustos sonu itibariyle servis aracılığıyla kadroyu fabrikaya yollayacağım.Sonucu buradan paylaşırım.carraro nun hızlı çözüm üretmesi şimdilik beni mutlu etti.