Carraro 915 D’Ambiez Hakkında Fikirleriniz Ve Önerileriniz...

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet Hakkındaki En Büyük Eleştiri Aslında Carraro Hakkındaki En Büyük Eleştiri Çogu Fiyat Performans Modelinin Reklam Amaçlı Üretilip Sınırlı Sayıda Oldugu İçin Bulunaması..Bayilerdeki Bisikletlerin Modifiye Edilere Kullanıcılara Kakalanmaya Çalışması Gibi 27 Vites Olması Gerekirken 24 Olması Ayna Kol Yada Vites Gibi Belli Parçaların Degiştirilmesi Gibi Şikayetler Var...
Bisikletin Lastikleri,Jant Seti Ve Frenleri Hakkında Çogu Kişi Eleştiride Bulunuş..Agırlıgının 9.8 Kg Olmasıda Baya Eleştirilmiş...Ama Elinde 1250-1300 Gibi Bi Limit Var Ve Bu Fiyata Başka Uygun Bisiklet Bulamadım Üstüne Para Koyup Full 105 Setli Bisiklet Falan Önerenler Var Ancak Bulabilcegim Son Para Bu Ögrenci Oldugun İçin Daha Fazlada Bulma Şansım Yok Eger Bu Fiyata Yol-Yarış Alınmaz Derseniz MTB Toplamayı Planlıyorum..Başka Bisiklette Önerebilirsiniz...Yaklaşık 1 Yıldır MBT Kullanıyorum Artık Yol Yarış Bisikletine Geçmekte Fayda Var Diye Düşündügümden Yeni Bisiklet Almayı Düşündüm..Bazı Arkadaşlar Yol Yarış Bisikleti İçin Tecrübe İstendigini Biraz Daha Profesyonellik İstedigini Söylüyor..Bu Yüzden Birazda Korkuyorum Yol-Yarış Bisikletinden...Yada En Uygunu Single Bir Bisiklet Toplayarak İnce Lastikler Hafif Maşa Gibi Kompanenlerden Oluşan Bi Bisiklette Toplayabilirim..Sizce En Uygunu Hangisi Olur Bisikleti %95 Asfaltta Kullanıyorum...

Çogu Kişinin Tercig Ettigi Trex 7.2 Ve Scott Sub 40 Modelleride Göz Önünde Bulundurdugum Bisikletler...

(link)

Scudo

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Bence önce biraz kafanı topla, belli ki fazla karışmış. Yol, single, şehir/tur, MTB hepsini saydın :)

%95 Asfalt için MTB'yi ele, İstanbul'un neresindesin bilmiyorum ama yokuş fazlaysa single sıkıntı yaratabilir. Tur yaparım, 2 günden fazla gezilere çıkarım, etrafı seyreder keyif çatarım dersen Trek 7.2, Sadece hız istiyorum performans yapacağım dersen 915 ideal derim.

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Kafamın Karışık Olmasının Sebebi Çogu Kişinin Dag Bisikleti Önermesi Yol-Yarış Bisikletinin Gereksiz Oldugunu Sölemesi Tabi %99 Asfaltta Kullandıgımdam Dag Bisikletinin Amelelik Olcagından Kendinde Uzun Süre Kron XC500 Kullandıgımdam Yeni Bisikletin Her Şekilde Hayırlı Olcagını Düşünüyorum..Ama Sanırım En İyisi Yol Yarış Bisikletinde Karar Kılmak...Sizce Bisiklet Almak İçin En Uygun Dönem Ne Zaman Olur Kışınmı...Şuan Acil Bisiklet İhtiyacım Olmadıgından Soruyorum....Biraz Bakınca Carraronun 2010 Yılından Beri Şikayetleri Gitdikçe Azalmaya Başlamış Şuan İçin Fiyat Performans Olarakta Çok Güzel Modelleri Var...Sanırım Kararım 916 Olcak...

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İçimden bi ses, bulabilirseniz Drag Blade diyor. :)
(link)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
champ. donanımlı 916 bulabilirsen sakın kaçırma müthiş bir bisiklet.
Bu işin zamanı yok. İndirim beklerken güzel modeller kapılıyor. Kafanda bir fiyat aralığı belirleyip buldun mu alacaksın.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
şu an doğa bisiklette 2011 model drag masteri 950 tl ye alabiliyorsun .Ben almayı düşündüğünüz carraro dambiez 915i ile 1600 km yi geride bıraktım ve bu süre zarfında en büyük şikayetim sık sık patlayan lastikler .Bazıları yüksek psi yi sanki mutlak çözümmüş gibi sunuyor fakat hayır öyle değil yüksek ya da alçak yol lastiği daha sık patlar .Mesela benim kışın apartmanın içinden çalınan şehir bisikletimde continental tur plus lastikler vardı ve onu bir mtb gibi en çetin arazilerde bile kullandığım halde çalınana kadar yani 600 km boıyunca bir kez olsun patlamadı.ha bu arada önemli bir uyarı benden sana :bana lastikler cst olarak geldi ki bu lastikler üzerinde bulunması gereken scwalbe luganonun üçte bir fiyatına satılan lastikler ve çok serttir patladığında janttan sökmek tam bir işkencedir sonra ben bianchi türkiye ile defalarca telefonla konuşmak zorunda kaldım ve belli bir yere kadar oyalayabilirsin bir adamı o inat ederse pes eder istediğini verirsin ve bende scwalbe lastikleri aldım ama o kadar da iyi değillermiş çünkü arka lastik yanaktan 1.5 cm çapında yarıldı peki ne oldu şimdi kaldır at.

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Chapm Donanımlı Derken Tam Olarak Nasıl Oluyor Chap Donanım Hiç Bilmedigim Bi Terim:)
Lastik Konusunda Dediginiz Gibi Çok Hassas Durucam İnternetten Bakınca Bisikletteki Lastiklerin Patlak Önleyici Özelligi Oldugu Ve Kaliteli Oldugu Söyleniyor Ancak Sanırım Dediginiz Gibi Gerçekte Tam Bi Fiyasko Olabilir...Açıkçası Tanesi 80-90 Liralik Lastik Bile Böyle Yapıyorsa Bisikletten Sogurum Neyse Son Kararım Sanırım Bu B isikletten Yana Olucak Eger Alırken Yaptırabilirsem Lastikler Olmadan Ucuza Alıp Çok Kaliteli Lastikler Takmakdan Yana Ancak Champ Donanım Derken Tam Olarak Neyi Kasdettiniz Anlamadım...

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Drag Master 2 Planda Tutuyorum Açıkçası Almışken İyi Olsun İstiyorum Hatta Full 105 Li Bile Düşündüm Ama Bütçem Kısıtlı Ve Bu Fiyata En İyisi 916 Sanırım...Eger Bütçem Azalırsa Drag Master Alabilirim..

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Champ=campagnolo demek istemiş arkadaş ama 916 zaten campagnolo donanımlı oluyor herhalde.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
@ali kaplan

Evet Campagnolo kısaltması yapmak istemiştim. 915 - 916 2 bisiklet konuşulduğu için belirtmek istemiştim, ayrıca bazı bayilerde donanım değişebiliyormuş gibi birşeyler okudum forumda altını çizmek istedim.