Carraro 417 Turner vs. Kron XC 250

OtoCan

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar 2-3 hafta sonraya bisiklet alacağım, dün YIBA Çarşısı'nı gezdim. Kafam allak bullak oldu. Şimdi tüm yaşadıklarımı yazacağım.

Yola XC250 alacağım diye çıkmıştım.

Girdiğim hiçbir mağazada Kron yoktu ve herkes Kron'a tabiri caizse sövdü.

XC250 aradığımı söylediğimde tavsiye edilenler Carraro 417 Turner, Biachi Speed 4000 ve Salcano NG 650 oldu.

Ayrıca Balgat'taki Güngörler'de Kron satmadığını söyledi ve Carraro 417 Turner önerdi.

YIBA'da;
Carraro 417'yi 525 TL'ye,
Bianchi Speed 4000'ü 410'a
Salcano NG 650'yi 440'a buldum.

Güngörler Carraro'ya 540 dedi, satış sonrası ekibini çok övdü.

Arkadaşlar bisikletlerden de anlayacağınız üzere istediğim V Fren-Alüminyum kadro dağ bisikleti arıyorum.

Sizler bu fiyatlar ve modeller hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başka ne önerebilirsiniz?

En fazla zorlasam Carraro 417'yi alabilirim, o fiyat civarlarında bir şey söylerseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Boy:182 Kilo:80

Scudo
Tepki
71
Krona sövenlerin bianchi speed ve salcano ng 650 önermesi, bu işi ne kadar iyi (!) bildiklerini gösteriyor,böyle terbiyesiz esnaflarda var. Arkadaşım soruna gelince, resmimden ve imzandan anlayacağın üzere kron kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim.Carraro arka vitesi ve maşasıyla öne geçsede çok ağır bir bisiklet.Kron hem daha uygun hemde kadro olarak daha kaliteli hemde daha hafif,carrarorun ise arka vites ve maşası daha iyi.Seçimini ona göre yap,o tip esnafların sözlerinede haklısın deyip geç sadece.

erdemç

Üye
Tepki
4
kron satmayan mağazalar asla sana kron'u savunmazlar. aynı şekilde diğer markalar içinde geçerli bu. bu nedenle kronu çıkardıysan listenden birdaha listene koymanı öneririm.

ikinci olarak bisiklet alıcakken bütçenizi olabildiğince zorlayarak maximum verebileceğiniz parayı çıkartın ve o fiyatta alabileceğiniz en iyi bisikletleri araştırın. içine sinmeyecek bir bisiklete 400 vermek bayılarak alacağın bir bisiklete 650 tl vermekten çok daha saçma bir alışveriştir.

tabi son kararım bu 3ü diyorsanız carraroyu alın. hem şık bir bisiklet hem de özellik olarak diğerlerinden altta kalır yanı yok.

OtoCan

Üye
Tepki
0
Ben yola XC250 diye çıktım zaten, Ankara'da bir yerde bulamayınca dedim heralde firma battı :D Ama Performans'ı aradım şimdi varmış. Sanırım oradan XC250 alacağım.

Tepki
71
renk konusunda kesinlikle canlı görüp öyle karar ver, ben netten fotolarına bakınca en sevmediğim rengi kırmızı olmuştu, asla kırmızısını almam diyordum fakat canlı görünce kesinlikle kırmızı olacak dedim :) Performans bisiklete gitme şansın yoksa bisikletlerimizin fotoğrafları bölümünde her rengin konusu var ;) Şimdiden hayırlı olsun

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Elindeki malı övmeye Kron'u kötülüyolar ya adamlara bak.417 ye göre xc250 daha iyi komponent olarak tabiki ikisinde de sırf amortisör olsun diye konulmuş maşalar var.

S.Çavuş

Üye
Tepki
0
Yıba çarşısında hiç Kron Xc250 kalmamış mı?Yoksa satmıyorlar mı?Birde merak ettiğim bir konu var Xc250'nin okunuşu nasıl acaba?

ikssi250 mi? yoksa
iksci250 mi?Biliyorum saçma bir soru :)

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
bu sövmelerinin sebebi sanırım lron'un bayilere verdiği kar marjının azlığından kaynaklı, diğer marka satıcıları nakit alacağım dedinmi %12-13 direkt iniyorlar ama kronda en fazla %4-5 iniyorlar (en azından bana öyleydi)
okunuşuda tam eks-sii aslında ama x o kadar girdiki dilimize eks denildiğinde garipsiyoruz.

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kron a dayanaksız sövülmesi çok manasız olmuş hakkaten

S.Çavuş

Üye
Tepki
0
Benim merak ettiğim bir konu var.Yıba çarşısında kron xc 250 yok mu?Yani kron satmıyorlar mı yoksa ellerinde kalmamış mı?

Tepki
9
Bende Carraro 417 alacaktım. Sonunda Carraro 419 da karar kıldım ve dün aldım. Bugün getirecekler. Aldığım fiyat peşin 600. Bilginize.

• Beğen
Tepkiler: ibrahimi

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
kronun en belirgin + tarafı kadrosudur. Aynı fiyat sınıftaki salcano ng 650 - bianchi speed gibi olanlar krona göre daha ağırdır... Carraronun sadece ön maşası daha iyi olabilir ama herşey maşada bitmiyor...
Sirkecide birsürü xc250 var.

• Beğen
Tepkiler: Mutlu Köksal

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
417 ile XC250 karşılaştırırsan, Kron biraz daha ağır basar fakat 419 ile karşılaştırılamaz...

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
1 yil gecikmeli olarak cevapliyorum ama yeni bisiklet alacaklara yardimci olmak amaci ile yazmak istedim. 500TL civari bir bisiklet almak amaci ile Carrara 417, Bianchi 4000 ve Salcano NG650 arasinda secim yapmak icin Suadiye'de bir bisikletciye gittim. Bisikletci oldukca zengin bir bisikletciydi ve butun modelleri inceleme sansim oldu. 3 bisiklet te asagi yukari benzer donanimlara sahip. Kadro tasarimi olarak Carraro digerlerinden oldukca farkli ve modern bir design... iscilik kalitesi de oldukca iyi... Hic tereddut etmeden 15 dakika gibi bir surede karar verip Carrara 417 yi aldim.. Ayarlarini yaptiktan sonra sahilde 20km ye yakin gezdim. Off road olarak nasildir bilemem ama sahilde benim beklentilerimi tamamen karsiladigini soyliyebilirim...

Bisikletcinin tavsiseyesi de Carrara 417 idi cunku masa baglantisinin cok guclu oldugunu ve vites takiminin digerlerinden 1 model yeni (Shimano Altus) oldugunu soyledi.

Bu arada bisikleti 530 TL ye 6 taksit olarak aldim....

Kesinlikle dusunenlere tavsiye ederim...