Carraro 221 Sportive

erhan.d

Üye
Tepki
21
İyi günler dilerim arkadaşlar. Geçen yazdan beri yeni bir bisiklet almak için firmaların yeni sezon fiyat ve modellerini açıklamasını bekliyordum. Aslında almak istediğim bisiklete de kesin karar vermiştim. Carraro 915 D'ambiez Flatbar yol bisikleti istiyordum ancak geçen sezon stoklarda kalmadığı için alamadım. Carraro yeni sezon modellerini açıklayınca da maalesef hayal kırıklığı yaşadım zira şu an için bu model listede görünmüyor. Bana göre güzel bir ara modeldi ve benim gibi amatör düzeyde düşünler tarafından ilgi gören bir modeli neden kaldırdılar anlamadım??

Soruma gelince, eğer CR Race 12 FB modelini düşünmezsem şehir-tur bisikleti kategorisinde 221 Sportive modeli ilgimi çekti. Sanırım bu seri eski azimut ve prizma modellerinin yerini almış. Giriş seviyesi fiyatına kilitli bir amortisorü olması bu modeli düşünmeme sebep oldu açıkçası. Çünkü genellikle düz yolda binmeyi düşündüğüm bir bisiklet. Ancak çok yeni bir model ve sitede alakalı pek başlık göremedim. Deneyimli arkadaşlar ne düşünüyorlar fiyatına göre iyi midir. Açıkçası bütçemi en fazla 900 tl ye kadar zorlayabilirim ve bisikleti fitness amaçlı kullanacağım. Aklımda hala flatbar yol bisikletleri var ancak bu model de olabilir. Sizlerin fikirleri önemli.

http://www.carrarobisiklet.com/Images/Products/800/Sportive_221.jpg

Kadro ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI-ENTEGRE MAŞA YATAĞI
Sele SELLE ROYAL FRECIA
Vites SHIMANO TOURNEY TX55 21 VİTES
Fren V-FREN ALÜMİNYUM
Lastik 700X35C 37-622 SİYAH
Jant 28/622X19 AIRLINE-1 ÇİFTKAT ALÜMİNYUM 4X9 36H
Maşa 28'' SUNTOUR NEX MLO 63mm KİLİTLİ
Fiyat 730 TL

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Vites sistemi olarak o modelden üst bir bisiklet (link)

erhan.d

Üye
Tepki
21
@321emre321

Teşekkür ederim. Başka üstünlükleri de var mıdır? Mesela ağırlık. Firmalar ağırlık bilgüsini vermiyorlar maalesef. Bileşenlerin tahmini ağırlıklarını bilmeyenler için hesaplamak mümkün olmuyor.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@erhan.d

Ağırlıklıklarını bilmiyorum . Bisikletleri canlı görmeden karar verme bence çok farkediyor bisikleti kendi elinde incelemek.