Carraro 022 cr race vs. Mosso 772 Race Sora

Dura-ace

Aktif Üye
Tepki
34
Arkadaşım carraronun göbeklerini kötü olduğunu söylüyor. Artı olarak campognolun yedek parçası bulunamıyormuş. Bu doğru mu ? Başka parçalar uydurulamıyor mu ? Performans yapmak istersek bu bisiklet bize yeter mi ?

(link) RACE SORA
(link) CR RACE

Lütfen bize yardımcı olun kafamız çok karıştı.

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Campagnolo dan bahsediyorsunuz.Campy bu,başlangıç seviyesindeki bir model olsa bile hiç sorunsuz yıllarca çalışır.Sorun bu bisikletlerin komponentlerinde değil kendilerinde.Carraro da,mosso da o paraya değer kadrolar/bisikletler değil.Hatta o mosso kadroyu gözüm bir yerden ısırıyor ancak şimdi çıkaramadım.

Performans işine gelince.Bu bisikletler 10 kiloya yakındır sanırım ve elbette günümüz için oldukça yüksek bir ağırlık bu.Yine de kısıtlı bütçeler için uygun.Zira çok yakın bir tarihe kadar yol bisikletleri bu ağırlıktaydı.Yani büyük tur bisikletçileri bu ağırlıklarla 3000-3500 km yol gidiyorlardı.Bu tamamen sizin performansınıza bağlı.

Dura-ace

Aktif Üye
Tepki
34
Aslında bunu tur amaçlı almıyoruz. Kendimizi geliştirmek antreman yapmak için alacağım. Tur için bir mtb var. Peki siz bu iki bisikletten hangisini öneririsiniz ? Veya 1500 TL civarında

Teşekkürler saygılar

Carraronun göbekleri çok mu kötü acaba ?

M. Yılmaz

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
Açıkcası çok gidip geldim ve carraro cr race' ye karar verdim gibi. Genel olarak bu bisiklet hakkında bilgiye sahip arkadaslardan biraz bilgi alabilir miyiz?

Bisikletin 10 kg. olduğu söyleniyor. Donanımı baz alırsak bu, uzun yolda çok olumsuz sonuclar doğurur mu?

Campagnolo'nun kronik problemleri var mıdır?

Xenon üretimden kalkmış, acaba ileride Campagnolo'nun daha ileri seviyelerine gecmek istersek ön ya da arka vites değiştirilirse uyum problemi yaşar miyiz?

Carraro'daki kadro ergonomisi ( en azından bu model icin) Uzun yol için iyi midir? Ayrıca kadro malzemesi hakkında bilgi bulamadım. Buradaki aleminyum kadro 60 serisi mi yoksa 70 serisi mi?

Frenler hakkında ne dersiniz? FSA Gossamer sizce güven verir mi?

Ve daha aklıma su an gelmeyen sorular ya da sorunlar icin bilgi sahibi arkadaslar bilgilerini paylaşırsa iyi olur.

Şimdiden herkese teşekkürler.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
carraro dambiez ile ocak ayından bu yana kullanan ve 2000 km yi geride bırakan biri olarak diyebilirim ki eğer sözünü ettiğin modelde vites kolları sora ise uzak dur çünkü uzun yolculuklarda ellerde meydana gelen yorgunluk ve uyuşmaya bağlı olarak vites düşürmek bu sistemde hele sol elimin baş parmağı yetersiz kalıp bazen sağ elimle müdahale etmek zorunda kaldığımı belirtmek fakat belki bu benim bisikletime özgü bir problem de olabilir ha bu arada lastikler hk da şuna dikkat etmelisiniz siz scwalbe lugano beklerken cst gelebilir ki bu lastikleri bir patlak olduğunda ki bu çok sık olacaktır -janttan sökmek ve takmak tam bir işkencedir bu yolda bir plastik levye heba ettim

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
mtb de carraro kullanıyorum ve çok memnunum ... yol bisikletinde bianchi kullandığım için carraro'nun ve mosso'nun hakkında çok sağlıklı bir bilgiye sahip değilim ancak kullanan arkadaşlardan edindiğim izlenim hiç de kötü değil bir şikayette bulunduklarına hiç şahit olmadım başlangıç için oldukça iyi modeller diyebilirim campagnolo çok iyi bir komponent üreticisidir ancak yedek parça sorunu olduğu benimde bugünlerde kulağıma geldi ne kadar doğrudur bilemem sınıfının üst ekipmanlarını kullanarak sorunu çözebilme şansınız elbette var ( tamiri mümkün değilse ) anca bu biraz maliyetli olur
mosso shimano 105 kullanmış bu modelde hem shimano ekipmanlarının dayanıklılığı hemde bulunabilir parça garantisi ile sanırım mosso sizin için daha yerinde bir tercih olacaktır

M. Yılmaz

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
1500 civarı biraz daha hafif ve kompenantları uzun yol icin uygun bir başka bisiklet önerebilir misiniz?

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
SALCANO XRS 800 SORA kullanıyorum carrarodan daha kötü diyebilirim size. Tartmadım ama tahminim 11-12 kg vardır. 3.000 km yol yaptım bir sıkıntı yaşamadım. Burada iş biraz da süren kişide bitiyor. 1-2 kilo hafifleyince çok daha hızlı gitmiyorsunuz yani. O fiyata alabileceğiniz en iyi bisikletlerden biri diyebilirim. Bütçenizi biraz daha artırabilirseniz Salcano xrs030'a bakın derim.

M. Yılmaz

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
Teşekkür ederim.

xrs 030 Apex hoşuma gitti. Ancak salcano'nun kadrolar nasıldır?

m.sezer

Üye
Tepki
0
carraro 022 kullanıcısıyım bisikleti alalı 5 aya yakın oldu ve hergün kullanıyorum hemen hemen çok kullanışlı ve akıcı bi yapıya sahip bi bisiklet . memnunum kısaca :)

Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
Merhabalar ben foruma yeni üye oldum. Konuyu da güncellemiş olayım bari :D Arkadaşlar 1500tl bütcem var en fazla bu kadar. Yol bisikleti almayı planlıyorum ne önerirsiniz? (Önceden salcano mtb kullandım ilk yol bisikletim olacak) :D

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@xsertan Elazığdaki bisikletçileri gezdiniz mi? Yani modelleri inceleme şansınız oldu mu? Yoksa internetten almayı mı planlıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: Sertan Canpolat

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Kendinizi yakın hissettiğiniz markalar var mı? Zaten önünüzde 5-10 marka var seçilebilecek. Mosso,carraro,solcano,whistle,kron,sedona,bianchi ve birkaç tane daha..

• Beğen
Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
@Serkan Mıstınoğlu mosso, carraro veya kron diye düşünüyorum çok kararsız kaldım. Aslında ilk 2 bisikletim salcano olduğu için salcano düşündüm ama onda da çok sorun çıkmış okuduğum konularda

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Özellikle mosso ve carraronun çok fazla kullanıcısı var. Ben de carraro (cr 022) kullandım ve sorunsuzdu. İkisi de oldukça denk bisikletler. Bütçenize göre beğendiğiniz bir modeli tercih edebilirsiniz. Benim de ilk yol bisikletim carraroydu.

• Beğen
Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
@Serkan Mıstınoğlu bisikletler hakkında bilgim çok az bu üçü arasında bana yardımcı olabilir misiniz?
•Mosso Cavalier 700 Claris
•Carraro Cr Race 022
•Kron Rc 2000 Shimano Claris

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
her 3 bisikletin de maşası aluminyum ve üzerlerinde claris* set var. kron 18 vites, diğerleri 16 vites. En iyi jant carraroda var, onun da en iyi olmasındaki sebep 24 tel oluşu. diğer bisikletler 32 tel jant kullanmış. 200 kilo insanlar bile kullanabilsin diye :)

Ek olarak mossonun biraz daha agresif bi yapısı olduğunu söyleyebiliriz,
kronun çok kötü ve kullanışsız bir gidonu olduğunu biliyorum.

bisikletlerin ağırlıkları da 10 kilo civarındadır

• Beğen