Carbon Fren padlari arasındaki farklılık.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında mehmet faruk türker tarafından paylaşıldı.

 1. mehmet faruk türker

  mehmet faruk türker Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2011
  Mesajlar:
  96
  Beğeniler:
  15
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Merhaba benim jant seti sitesinde benim verdiğim fren pedi kullanacaksın diyo bu fren padlari ömür boyu kullanılacak bişey değil sonuçta bitecek aşınacak. türkiye de mazlezeme sıkıntısı var şimdi ben karbon fren yüzeyi için illa markanın kendi pabuçunu alayım yoksa başka markaların carbon uyumlu pabuçları da aynı işi görürmü ? Zipp sitesinde bi kaç tane marka yı referans vermiş kullanın diye ama benim jant seti vision trimax marka ve kesinlikle benim ürettiğimi kullanın diyo
   
 2. Derviş Özcan

  Derviş Özcan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  21 Ocak 2011
  Mesajlar:
  471
  Beğeniler:
  154
  Şehir:
  Çarşamba, Samsun
  Bisiklet:
  Cervélo
  Seviye:
  carbon için olan bütün pabuçlar olur.sorun yok.
   
 3. efeballi

  efeballi Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2012
  Mesajlar:
  202
  Beğeniler:
  176
  Şehir:
  Pendik, İstanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Her firmanın kullandığı karbon yapısı farklı olduğu için(karbonun kalitesi, kullanılan reçine, karbon lay-up'ları vs.), her firma kendi jantlarına uygun fren pedleri geliştirir. Buradaki tek faktör frenleme performansı değil, ısınma, pedin ve jantın aşınması, titreşim vs. hepsi önemli faktörler. Janta uygun olmayan bir fren pedi jantta ciddi aşınmaya sebep olabilir. Bunu düşünen firma sorumluluk almamak için, "sadece benim verdiğim fren pedlerini kullanın" diye açıklama yapar. Hatta çoğu firma kendi verdiği/önerdiği pedi kullanmazsanız garantiyi geçersiz sayar.
  Anladığım kadarıyla Zipp jant kullanıyorsunuz, Zipp tam olarak yazdığım şeyleri söylüyor. Bir seferde 5-6 çift fren pedi alırsanız fren işini jantlar bitene kadar çözmüş olursunuz.