Canyon Kullanıcıları Kulübü

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
hem forum da böyle bir oluşum bulunmaması hem de canyon un almanya menşeili bir firma olması dolayısıyla ortada çok fazla muğlak olması, gerek canyon.com gerekse facebook üzerinden yöneltilen sorulara çok geç yanıt alınıyor olması gibi etkenler beni henüz canyon sahibi olmadan bu konuyu açmaya itti. o yüzden henüz sipariş aşamasında olsam da böyle bir konu açmakta beis görmedim.
kocaeli bölgesinde canyon kullanıcısı arkadaşlar var ise yardımlarına ihtiyacım olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. şimdiden teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu konular belki size faydalı olabilir. Buldukça ekleyeceğim.

(link)

(link)

(link)

(link)

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@Erdal YILMAZ teşşekürler. bu konuların hepsini teker teker satır satır okudum maksadım burda yazan şeyleri okumadan hazır bilgiye konmak değildi. meşhur pps sistemine göre 1.87cm boyla m kadro bisiklete binmem gerekiyor. buna inanmalı mıyım onu merak ediyorum. daha sipariş vermediğim için deneme imkanım olsa çok güzel olur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mustafa ç

187cm boy ile sizin L kadro tercih etmeniz, hatta bacak iç boyunuz, boyunuza göre daha uzun ise, 2XL kadro tercih etmeniz gerekebilir.

Canyon'un kendi web sitesinde ki ölçüm aracından, size ait değerleri girerek net bir sonuç elde edebilirsiniz. Benim boyum 184 cm. bacak iç boyum 86 cm civarı. Ultimate serisinde L kadro bana tam oldu. Aerod serisi satın alsaydım, M kadro almam gerekiyordu.

Seçtiğiniz modelin sayfasından ölçüm yapmaya dikkat edin.

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@Erdal YILMAZ site şu sıralar onarımda ama iç bacak boyum 86. sisteme 86 cm girdiğimde m kadro 87cm girdiğimde l kadro çıkıyordu. linkteki videoda 1.03 anında mankenin iç bacak boyu ölçülürken 79,5 cm ölçüp sonra sisteme 82 cm diye giriyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1 cm. fark nedeniyle bana da M kadro önermişti, ancak bu fark çok ciddi bir fark değil. Üst boru uzunluğuna göre L kadro tercih ettim. Video için yorum yapamayacağım.

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@Erdal YILMAZ dediğiniz gibi yapmıştım aralarında çok büyük fark da yok aslında ama insan bir kere alıyor değil mi. kocaeli bölgesinde oturan canyon kullanıcısı varsa bana daha çok yardımcı olacaktır.
tekrar sağolun

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
Banada canyon endurace modelinde XS onermisti aldım ve çokta memnun kaldım. Şimdi ise ultimate e geçmeyi düşünüyorum ama aynı rahatlığı bulabilirmiyim bilmiyorum. Boyum 170. Iç bacak boyu 78 canyon ultimate içinde XS öneriyor yine onları dinleyip bu bedeni alicam adamlar işi biliyor. Bence küçük kadro daha rahat oluyor.

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Canyon'dan küçük kadro alıp, daha sonra satmak zorunda kalan bir arkadaşımız var bu forumda. Canyon'un web sitesi ile yapılan ölçü değerlerini, bir de aşağıdaki site üzerinden girip denemekte fayda var.
(link)

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
Ne zamandır bekliyorum Canyon kullanicilar klubunu kim kurcak diye. Başlık tutmuş ama icerik henuz tutmamiş :) bi el atin bizimde bi klubumuz olsun :D

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@sinobjk :agla:1 aydır adamlara ulaşıp sipariş vermeye çalışıyorum. bayramdı seyrandı kredi kartı problemiydi derken bu kadar sürdü evet. 1 aya da geleceğini tahmin edersek kasımda +1 derim inşallah.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
Canyon sahibi olmak ole kolay deil. Emin ol herkes ulasana kadar sancılı bir sürecten geçiyor :)

• Beğen

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Bende canyon inflite kullanıcısıyım. ank'dan slmlar:)

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Merhaba @mustafa ç ;
Yorumlara baktığımda kadro konusunda kararsızlığınız var sanırım...Sitede bana XL gösteriyordu fakat ufak oynamalar sonrasında 2XL işaret ediyordu...Boyum 193 ve 2XL kadro Canyon siparişi verdim ergonomi olarak süper şimdi iyiki 2XL siparişi vermişim diyorum...Çünkü bisiklet üzerinde sıkıştığınızda sürüşler belli bir noktadan sonra acı vermeye başlıyor...Sizin boylarınızda bir arkadaşımda da L kadro Canyon var gayet memnun...

Ayrıca bisiklet geliş süreci ellerinde istediğiniz boyutta var ise kısa bir sürede size ulaşıyor ama kadro olarak ellerinde yoksa zaman uzuyor bana 2 ay sonrasına sipariş tarihi belirlemişlerdi...UPS kargo tarafından gerekli hizmet sağlanıyor...Sonrasında takip edin ve kargonuz gümrüğe geldiğinde hemen telefon ile ulaşıp genel bilgileri alın bu sayede gümrük işiniz daha kısa sürer ben 760TL civarı gümrük vergisi vermiştim...Kapınıza gelen kargo arabasından o itina ile kutulanmış bisikletinizi aldığınızda tüm zorlu süreç unutulup bambaşka hisler içerisine giriyorsunuz :)))

• Beğen

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
Canyon ya cok tesekkür ediyorum o zaman. resmen kazıklanmış olduk :) adamlar 1 euro yu 1 dolara denk tutmuşlar. artık canyonlarda daha ucuz demektir bu !

İlker Karakuş

Daimi Üye
Tepki
79
Bisiklet
Canyon
Sinan bey siz endurace almıştınız değil mi ultimate ile endurace arasında kararsız kalan bana tavsiyeniz ne olur?

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
ben daha hızlı gidicem. ortalama hızımı yukarılarda tutucam hızı seviyorum diyorsanız ultimate. yok tırmanışlarda biraz daha rahat edeyim, uzun sürüşlerde rahat edeyim diyorsanız endurace. yani performans için ultimate konfor için endurace. ama şunu sölemeden gecemicem. ultimate alan tırmanışta rahat edemez diye bişe yok aynı zamanda endurace alan hızlı gidemez diye de bişe yok. sadece kadro geometri farkı var. kullanım amacınıza göre tercih yapın derim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir yanlışlık mı var acaba şu an bisikletler çok daha ucuza geliyor mesela 9.0 SL 3921 TL daha ucuza geliyor.

Adsız.png Adsız2.png