Canyon bisikleti Türkiye'ye getirme Süreci

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Araştır araştır araştır bütün gün bisikletlere focus,specialized,sedona derken canyon'a karar verdim.Bildiğimiz gibi Canyon bisikletler internet üzerinden satılıyor.Fakat ülkemizin güzel vergi politikası sebebiyle 504 euro vergi 200 euro kargo ödemem gerekiyor.Bu arada almayı plandığım bisiklet.

(link)

Euro düşerse bir üst modele geçerim belki. Benim merak ettiğim ordan gidip almak %100 daha mantıklı.Benim sorum şu oraya gidip alan var mı ? Uçakta taşıma konusunda arıza çıkartıyorlar mı ? Hangi şehirde bulunuyor bu fabrika? almanca bilmiyorum ama ingilizcem var orda iletişim konusunda sıkıntı olur mu? Önceden rezeve edebiliyor muyuz gidip olmazsa orda delirmeliyim ? Kısacası daha önceden canyon bisiklet alan varsa bana yardımcı olabilir mi acaba ?

(Konunun yeri burası olmayabilir burası değilse gerekli yere şutlanmasını rica ederim :) )

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@madmech bu konu hakkında oldukça bilgi sahibi...

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
40 euro, kutu ölçülerine göre uçak bagajına ödüyorsunuz, almanyadan tr ye,
Ama çanta varmış sanırım onu satın alıp normal kargo olarak verilebilir, bisiklet çantasıda elinize kalır..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ebubekir

gönül ister tabi ki ama bütçede belli :) ayrıca ultegra ile dura-ace arasında çok fark olduğunu da düşünmüyorum hayırlısı diyorum :)

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Mert-Demir
Radon ayarlayalım o zaman :) (link) Bu modelde 6.6 kg Sram Redlı (link)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Cube alalım, radon değil de ;)
Bike discount.de

Link koyamadım, cube lithinig serisi 2000 euro civarına harika cube ler var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@r.ezk

radon nedir acaba bilmiyorum ve siyeti çözmeyi çalışıyorum şu anda :)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Bike-discount.de yi bir ziyaret edin, radon da bir bisiklet markası ama tr de pek bilinmiyor

O siteden almıştım imzamdaki cube yi..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ebubekir

Bu bisikletler gercekten kelepir fakat kadro boyu 56 yazıyor maalesef bana küçük;(

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
@münir.k

benimde aklıma takıldı kargoyla alıcaksanız 1500 euro sınırı vardı değişti mi ?

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Evet 1500 euro üstüne gümrük beyannamesi açılmalı kargoda,

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
(link)

(link)

Konuyu halletmiştik daha önce, gidip alıyorsun, gezdiğin yanına kar kalıyor :)

Tepki
256
Bisiklet
Cube
bike-discount sitesinden bisiklet TR'ye kargo yapılmıyor bilginize
ben çok uğraştım hatta firmada çalışan Hamide Bebek hanım ile yazıştık malesef kargo yok / Ben kendi adıma İstanbulda ikamet etmeme rağmen Ankara Erdoğanlar Bisikletten Cube'yi aldım.Mehmet Bey yardımcı oluyor/ bu arada Canyonu çok araştırdım ama satış sonrası herhangi bir problemde muhatap bulabilmek için TR'den Cube aldım.Fiyat konusunda hem yardım var hemde ciddi anlamda kredi kartına taksit var bilginize...

ioalici

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
İbrahim Onur ALICI
Bisiklet
Cube
Canyon Ulyimatr CF SLX 8.0 benim de takibimde. Uzerindeki jant seti bile 1300euro.

ioalici

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
İbrahim Onur ALICI
Bisiklet
Cube
Arkadaslar bu Canyonun kadroda kullandigi karbonun ozellikeleri ile ayrintili bilgi bulamadim. Kimi markalarda 11r 10r 9r veya hmx vs gibi bilgiler var. Canyonda HMX lafi geciyor ancak tam acik degil. Acaba farkli bolgelerde farkli karbon mu kullaniyorlar. Bir de cogu marka omur boyu kadro garantisi verirken Canyonun 6 yil vermesi hakkinda ne dusunuyorsunuz?
Ayrica alan arkadaslara soruyorum. Benim boyum 187 ama Canyon olculere gore M oneriyor. Bana biraz kucuk geldi. Cube Peloton 58 boy kullaniyorum. Rahatim. Aslinda olculerim L ve M arasinda kaliyor. Kucugunu almak mantikli galiba. Sele borulari setbackli ve gerekirse de gidon boynu uzatilabilir. Sizin icinde kucuk kadroyu mu onerdi? Saygilarla

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Canyon alanlar kutu içeriği hakkında bilgi verebilirler mi?

Bazı videolarda suluk ve suluk kafesleri filan çıkıyor onları ekstra ücret ilemi gönderiyorlar?