Canyon bisiklet siparişi ve teslimat süreci

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Elinize sağlık faydalı bir paylaşım. Almanya da yaşayan alman vatandaşı tanıdığımız alsa bisikleti daha uygun alma imkanımız varmı ?

• Beğen
Tepkiler: jumpman
Scudo

ieycl

Üye
Tepki
8
İsim
Emre
Bisiklet
Canyon
@hüseyin kurtoğlu S alma bence benim boyum da 180, bacak uzunluğum 83, M uygun. Bu yazdığım Endurace kadro için. Ultimate belki biraz farklıdır, bilemiyorum.

wolkanca

Üye
Tepki
1
İsim
VOLKAN YILMAZ
Bisiklet
b'Twin
güzel anlatmışsın çok faydalı oldu teşekkürler.

Tepki
21
İsim
Bilgi özkan
Bisiklet
Specialized
öncelikle hayırlı olsun, gümrük mevzuatı konusunda küçük bir ayrıntıyı sorucam ups gümrük işlemleri esnasında sizden %18 vergi harici ekstra herhangi bir işlem bedeli aldımı?

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Ingikizce bilmiyoruz maillere nasil cvp verecegiz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende yakında Canyon Infilite serisinden almayı düşünüyorum. Bu başlık çok yardımcı oldu. Teşekkürler.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@Bartu Bilgi siparişinizde herhangi bir problem çıkmazsa maillere cevap vermenize gerek yok.
şunu da belirtmek isterim, herhangi bir sıkıntıda her zaman ingilizce ihtiyacınız olabilir. Ondan dolayı eğer dil problemse bu işe girmeyin derim.

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
@feversea eline sağlık. satın alma sürecinde bende seni rahatsız etmiştim, bak bu başlığı daha önceden açsaydın hiçbirisini sormazdım belkide :)
bu arada, ben nisan sonunda siparişi girdim, normalde bu hafta üretimi gerçekleşecek gözüküyordu, ama 1 hafta önce gerçekleşti, ve şuanda kargoya verildi, dolaşımda gözüküyor. sanırım bugün yarın istanbula gelecek. tahmini teslim çarşamba-perşembe gözüküyor.
sormak istediğim tek soru var, istanbula geldiğinde istanbul diye gözüküyor sanırım?

bu arada, beden seçimi ile ilgili bir arkadaş soru sormuş,
aşağı yukarı hepimizin boyu aynı heralde,
ben 180 boy, 84 iç bacak için m sipariş ettim.
1-2 cm farkla s beden öneriyordu hep, bende dayanamadım mail attım adamlara hangisini sipariş vereyim diye,
oradaki temsilci m beden tercih et diye yanıt verdi.
iç bacak boyunun ölçümü sırasında insanların genelde yanlış ölçüm yazdıklarından bahsetti (iç bacak ölçerken koltuğa oturuyormuş kadar baskı uygulayıp öyle ölçmek gerekli yazmış). - ve hatta şöyle aşağıda vereyim gelen cevabı;

Unfortunately you are between size S and M. Therefore the right frame size depends on your riding style. The smaller frame will be shorter and because of that more maneuverable. The elevation between saddle and handlebar is higher. You will sit less upright and therefore racier.
The bigger frame is less agile but you will sit more upright and more comfortable.

As your inseam length is very short and most peoplet tend to measure it too short (you have to apply the same pressure with the water level as the saddle would when sitting on it) I would recommend frame size M.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
@Burak A. İstanbul'a geldiği zaman "yeşilköy customs" diye görünüyor. Tam olarak ne yazdığını bulabilirsem tekrar gönderirim. Ama konuda bahsettiğim gibi, siz takip edin, daha garanti :) süreden kazanırsınız..

resim ekledim.

2015-05-25-12-09-50.png

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
tamamdır. zaten şuanda almanyadan çıkmış gözüküyor 22'si itibariyle. tahminimce bugün istanbula gelecek, ben müşteri hizmetlerini arayıp hesap bilgisi alıp ödemeyi yapacağım... sonrası sadece beklemek :)

ferzantes

Üye
Tepki
12
İsim
Görkem
Bisiklet
Carraro
Ya bu bisiklet değil resmen çok güzeller ama keşke site tam anlatımlı şekilde türkçe olsaydı :D

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
Selamlar,

Bende yaklaşık 10 gün önce Endurace cf 8.0 siparişi verdim, bisiklet henüz stokta yok önümüzdeki ay stoğa girecekmiş. Ancak ödeme sürecinde biraz kafa karışıklığı yaşıyorum şöyle ki, Canyon'un banka hesabına para yatırmak için ön fatura yolladılar, aynı zamanda kredi kartından da ödeme imkanı olduğunu söylediler, ancak kredi kartından ödeme yapabilmek için hiçbir link bulamadım acaba bisiklet stokta gözükene kadar beklemem mi gerek, yoksa fark etmediğim başka bir şey mi var? Canyon kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
@feversea

eki şimdi görebildim.
buradaki gelişmeler oldukça sistemde güncellendi mi sizde?
bende 22'sinden bu yana hiçbir hareket gözükmüyor.
dün ups ile görüştüğümde yakında gelir demişti, bugün tekrar görüştüm, awb isteyin dedi.
halbuki ups dolaşımında gözüküyor, bilmeleri lazım aslında.
bende şu aşamada kaldı

YerTarihYerel SaatEtkinlik
Frankfurt, Germany 22/05/2015 20:04 Çıkış Ülke Barkod Okuması
Germany 22/05/2015 9:01 Talebiniz İşleme Alındı: UPS için Hazır

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Peki bu 350euro fark yüzünden yine canyon ayarında bir markanın aynı donanımlı hali ile aynı fiyata gelmesi zor değil mi? Yani canyon sipariş etmek türkiyede mantıklı bir iş mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Burak A.

Düşündüğün kadar hızlı gelmiyor. Almanya'dan çıktıktan sonra ne zaman Türkiye'ye gireceği belli olmuyor. 2 gün sonra da girer 10 gün sonra da girer.

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
bende bu vergi işini düşünüyordum. Demek kargo firması hallediyor sadece gelince yatır diyorlar yatırıyoruz. Teşekkürler bilgilendirici oldu.