Çanta konusunda yardım

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar. çok uzun yolculuk yapmıyorum en fazla 20 30 km. ucuz yollu bi çanta almayı düşünüyorum. tavsiyeleriniz nelerdir? nike'ın torbalı çantaları ( (link)) var hem küçük hem ucuz içine zaten çok bi şey koymucam fakat omzumu acıtır diye düşünüyorum. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Scudo

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
bisiklet üzerinde sırtta çanta taşımayı sevmem. bagaj üzeri ufak bir çanta bence daha güzel oluyor. sırtındaki çantayı önce sen sonra bisiklet taşıyor :) bisikletinin çeşidi de önemli tabi...

• Beğen
Tepkiler: CandanC

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Sırtta veya omuzda çanta taşımak iyi değildir kısa mesafe bile olsa. Terletir, yorar, ağrıtır vs.
Bisikletin modeline göre arkaya bagaj taktırıp, bagaj çantası en makulu ve rahatlık. Ben böyle düşünüyorum. Yada gidon çantaları oluyor. onlar da kullanışlı olabiliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Umut SÜRÜCÜ

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben de sırtımda çanta taşımayı sevmiyorum. kullandığım çantaları anlatıyım, belki sizin de işinize yarar, aklınıza yatar;

1- öncelikli favorim gidon çantası... telefon, cüzdan, selpak... her an elimin altında oluyo... sele altı veya arka bagaja ulaşmak pratik diil bence. bi de takıp çıkartılması çok pratik. bisikleti kitleyip, çantayı çıkarıp, omzuma atıveriyorum... ha bi de küçük diil benim çanta... yani diş macunu, fırçası, eğer akşama kalıcaksam farlar, bi yağmurluk, deodorant... hepsini alıyo..

2-tamir alet edevatı, yedek lastik vs vs için bi sele altı çantası aldım...bi de bu çantaya sığan küçük pompa... böylece duruma göre o çantadan o çantaya aktarmam, odada alet edevat aramam gerekmiyo... eğer yanıma alıcaksam hoop olduğu gibi takıveriyorum bisiklete... bu da pratik oldu benim için

3-şehir içi kullanımda bazen yanımda fazla malzeme oluyo, (işte işe giderken kıyafet, ayakkabı vs vs) gidon çantasına sığmıyor bunlar... bundan daha fazla malzeme taşımadığım için, pratik olsun diye sadece sele borusuna takılan bagajlardan aldım. 5 kg. a kadar taşıyormuş ama heralde ben daha 3 kiloya bile hiç ulaşmadım. dechatlondan aldığım küçük bi çanta var -- en ucuz ve küçük olan sırt çantalarından :) -- iki bagaj lastiğiyle tutturuyorum... miss...
(ufak da bi bagaj ayrıntısı veriyim: bagajım düz ve sadece üst kısımdan oluşanlardan diil, iki yanında aşağı doğru inen kısımları olanlardan... böylece yandan sarkan kısımları olan bisiklet çantalarını da kullanabilirim diye düşündüm -- tabi 5 kg. yi geçmemek şartıyla. -- bu cümle çok kötü oldu ama, sanırım anlattım :D )

4-son çantam da, gidonun arkasına ama kadronun orta borusuna takılan nispeten küçük bi çanta. bunun üstünde telefon için şeffaf ve su almayan bi bölüm var. içi geniş diil ama dar da diil... anahtar, selpak, kimlik, küçük bi cüzdan, bi de elma alıyo :) -- bi iki saatlik sürüşe çıkıcaksam, yanıma kıyafet veya işte ekstra şeyler almam gerekmiyosa bunu kullanıyorum.

malzeme seçmek işi zor ya... deneye yanıla, zamanla öğreniyo insan gerçekten ihtiyacı olanı :) size şimdiden kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Merhaba,
Ben problemlerin çözümünde (satın alma işini de problem çözümü olarak düşünüyorum) daha uzun vadeli faydalı olabilecek alternatiflerden birinin seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bisiklette kullanmak amacıyla bir ürün alıyorsak bisiklet için üretilmiş ürünleri tercih etmeliyiz. Netice olarak sizin sorununuza çözüm olarak; arkadaşların da yukarıda bahsettiği gibi bir bagaj ve Tayvan yapımı heybe(fiyat uygun) veya gidon çantası-sele altı çanta alternatiflerini öneriyorum.
Bol pedallar..

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
En iyisi sele altı cantada tasınan yedek lastik-alyen vs.. Fazlası icin de kucuk bir heybe.. Tabi heybe bazen gereksiz agırlık olarak görülebilir; ya da araziye girilecekse sorun yaratabilir.. Oyle bir durumda gögüsten de sabitleyebileceginiz ufak bir canta kullanımı iyi olur..
.
Ben dechatlondan aldıgımşu baglantıdaki (link)den kullanıyorum.. su cantalarını (camelbag vs) ek birsey koymak icin kucuk ve biraz da pahalı buluyorum, bu canta hem uygun (36tl) hem de camelbag'lere benzer bir yapısı var.. Camelbag ler su harici 10L hacimli oluyor bu canta 20L, ama su haznesi olmadıgına buyukluk olarak bi camelbag kıvamında duruyor sırtta.. Şekli kamp cantalarını hatırlatıyor ama bu da cok buyuk degil (fotoda buyuk gibi gorunmus) hatta standart bir sırt cantasından az kucuk bile diyebiliriz. Gogus ve belde ek klipsleri olması sürüste stabil olmasını saglıyor sap ve beldeki süngerimsi kısımlar da rahat.. Yan gözlerden birine alyan vs koyuyorum digerine ya da ortadaki file kısma yolda 1.5lt su falan alırsam onu koyuyorum.. ÜSt kapagın uzerindeki kısma da cuzdan anahtar telefon vs.. İçine de ne taşımam gerekiyorsa o.. Bi 15L olsa daha iyi olabilirmis ama bu hali de büyük degil yani..
.
Bi an ürünü pazarlıyormus gibi hissettm ya neyse=) sizin verdiginiz cantanın ipleri tahminimce bir sure sonra rahatsız eder; ozellikle yük olunca cantada.. Ufak tefek seyler tasınacaksa olabilir ancak beraberinde 3-5 şey daha tasınacaksa gögüs sabitlemeli ve kolları rahatsız etmeyecek bir canta daha iyi olacaktır..
.
http://www.decathlon.com.tr/media/824/8243258/big_4ebcc1880dfc49d0bda153e600943790.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Burak Kaplan

Burak selam

Bir kere kesinlikle ipli çanta alma. MAx seviyede seni rahatsız eder. Omuzlarını acıtır.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Bagaj ve çantası. :) En rahatı bu ikisi kesinlikle..

adamCliff

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Corratec
Şimdi Decathlon'un internet sitesinden şu çantayı aldım, fiyatı da uygun:

(link)

Kısa mesafe ve günlük kullanımda, tamir/yama seti, cüzdan telefon gibi çok ağır olmayan malzemeleri taşımak için aldım.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
yukardaki mesajda bahsettiğim küçük çanta adem beyin link'ini verdiği çanta.

bi de, ön gözünde bi iki tane çöp torbası taşıyorum. yağmura yakalanırsam çöp torbasına sarıp kullanıcam :)

Tepki
7
Quechua Arpenaz 10 çok kullanışlı bir çanta bende bisiklet sürerken kullanmak için almıştım.Telefon,tablet,cüzdan,anahtar,su vs. küçük olmasına rağmen hepsi rahatlıkla sığıyor ve boyutundan dolayı ne rahasızlık yaratıyor nede terletiyor :)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben terledim yaa.. çok hem de.... 2 kere sırtımda taşıdım.... o oldu... gittim hemen bi bagaj aldım işte arkaya : )))

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kış icin degil ama yaz icin gunluk turlarda veya ulasimda su linkteki bel cantasini veya daha uygun fiyatli benzer birseyi dusunebilirsiniz:
(link)

Icine pompa, alyan caki, yedek ic lastik, lastik levyesi, yama seti, zincir acma aparati, yedek zincir baklası, akort anahtari, caki, cakmak, on aydinlatma sigiyor arka goze.
On gozede cuzdan, telefon, anahtarlik sigiyor. Hatta ben bisiklet kilidini de atiyorum icine. Yolda giderken belinizde oldugunu unutuyorsunuz. Sirtiniza yapisan terleme hissinden kurtuluyorsunuz. Ozellikle ulasimda, saga sola gidip gelirken bisikleti biraktiginizda akliniz canta ve icindekilerde kalmiyor. Nasil olsa yaninizda :) Gerekirse capraz boynunuza asip oyle de kullanabilirsiniz ama terleme basliyor o zaman kayis ve cantanin kapattigi bolgewlerde.

Yalniz cakma bel cantasi alacaksaniz dikkat edin klipsi / kilidi iyi olsun. Bir onceki bel cantamin klipsi hareket halindeyken acilip yola dustu 2 farkli zamanda. Tekrar olacaginin tedirginligi ile surmek sinir bozucuydu. Birinde virajda ne oldugunu anlayamadan frene asilinca yere yapistim. Digerinde tekere dolanip siyrildi canta duserken. Neyseki kazaya neden olmadi.

adamCliff

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Corratec
@suat akman

Aslında bel çantası düşünürken fiyatları pahalı olduğu için Quechua sırt çantası aldım (Decathlon'da 14TL).Uygun fiyata bulunursa bel çantası daha da iyi olur.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Adem B.

Aslında şu modelide dusundum. 3 gozlu, bele gelen dokusu terlemeyi hafifletici sekilde fileli bir kumasla orulmus. Ic kisimlarinda organizer tarzi minik cepler mevcut. Ancak kapasitesi digerine gore biraz daha dusuk. Ayrica capraz olarak sirta asildiginda digeri daha ergonomik oldugu icin vazgectim. Kapasite derken nike canta 3 litre olarak verilmis. Newfeel ise ortalama 2 litre civar vardir sanirim. Aslinda cokta ufak tefek degil! Yaz icin fiyat/kalite orani ile dusunulebilir:
(link)

zafglr

Üye
Tepki
0
İsim
zafer güler
Bisiklet
Mosso
arkadaslar torba çanta denilen naylon dan yapılan çantalar var bundan bagaj çantası olurmu

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@suat akman
Aynı ürünü kullanıyorum tüm tamir takımı sığıyor (alyan, yedek iç lastik, pompa, yama seti, anahtar, cüzdan,kurbağacık) terden ıslansa bile bir rahatsızlık vermiyor

XT1068 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: suat akman