Cannondale'in dünya sıralamasındaki yeri

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ulaş Çavuşoğlu evet doğruyu söylemiş Look yol bisikletlerini yakından inceledim gerçekten özel ve farklılar. Sıralamada ilk 5'e de çok rahat girer ama sıralamadaki yerini söyleyemem elbette :)

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bir sıralama yapılacaksa belirli kriterlere göre yapılmalı ve sayısal veriler referans alınmalıdır.

En çok pazar payına sahip olan, en çok yarış kazanan, en fazla sayıda patente sahip olan, en yüksek marka bilinirliğine ulaşan gibi birçok farklı kriterde farklı sıralamalar elde edilebilir.

Futbol takımı tutar gibi bisiklet markası tutmanın pek esprisi olmadığını düşünüyorum.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskiden efsane olan bir markaydı.'Handmade in USA' logosu mu diyeyim artık neyse ondan olayı oldukça pahalı ve kimilerine göre çok havalı idi.'liquigas cannondale zamanı Peter Sagan da havalı yapardı bu markayı.Ancak şimdi normal bir marka.Kaliteli mi kaliteli ancak gidip de Giant ya da Trek'den daha iyi demek olmaz herhalde.Aynı sınıftalar.Ancak bence herkes buna katılır: Kesinlikle bir Pinarello, Look ya da Colnago. değil.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ulaş Çavuşoğlu
Yok daha neler :O 2009'dan beri olması lazım Abd'de en üst modeller dışında üretimi yok.Dorel Endüstrileri bütçesine alınca diğer markalar gibi tayvan ve çeşitli yerlerde yapılmaya başlandı kadrolar

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sevmeyenleri cannondale diye yazdırıp diğerlerini büyük harfle doğru şekilde yazdırtacak kadar büyük bir markadır.

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Bence de bir colnago bir look değildir ancak geliştirdiği kendüne has teknolojilerini göz ardı etmemek gerekir. Karbon ağırlığında alüminyumdan tutunda, tek kollu maşaya kadar. En önemlisini yapmış ve başkasının yaptığı teknolojiyi değil, kendi teknolojisini yaratmış markadır. İlk 5 te yer alma ihtimali fazlacadır

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Y.

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Sürmeye doyamadıgım, klasık olan ve modern sayılmayacak tasarımına ragmen hala dunyanın en cok satılan ve tercıh edılen markalarından bırı olduguna gore var bır hıkmetı dedırten marka..Sırası ıle caad8, caad10 kullandım ve su an supersıx kullanıyorum.Dedıgım gıbı surmeye doyamıyorum..Gercekten spor ama konforlu bir Mercedes ve ya BMW v.s suruyor hıssı verıyor..En yuksek hızlarda bıle guven verıyor .Bu cok cok onemlı...

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Konuyu uzaktan izliyordum ama yazmak için doğru zamanı bekledim :)
Mr. Cannondale lakabı takılacak kadar severim markayı. Körü körüne mi? Tabi ki hayır.
Pinarello, Look ve Colnago markalarını, hatta daha bir çok markayı kullanmış biri olarak yazayım. Caad10'a ilk bindiğimde hissettiğim duyguyu hiçbirinde hissetmedim. Supersix ise zirve oldu. Bahsettiğim markalar tabi ki lider markalar, hepsi de çok iyiler.
Cannondale her sene teknolojiyi kullanarak markasına çok şey katan bir firma, sürekli yeni bir şeyler geliştirme çabasındalar.
Neden 2.el Supersix fazla satılmaz merak ettiniz mi? Ebay'de bile 52 kadroyu aylarca aramıştım.
Çünkü alan kolay kolay satmaz, satan da bir üst modelini alır diye satar. Cannondale neden mi farklı?
Öncelikle retro tarzı var, aerocular pek sevmez, kadrosu kemik gibi, kolay esnemez, gücü alır ve yansıtır, çok akıcıdır, onunla bütünleştiğinizi hissedersiniz. Son yazdığım şeyi başka markada yaşamadım.
Ama bu tabi ki zevk meselesi, yazdıklarımı başka kullanıcılar hissetmemiş olabilir, diğer markaları da üstün görüyor olabilir. Ama desteksiz sallamadığımı bilin ki sayfalarca şey yazabilirim Cannondale üst seri yol kadroları hakkında...

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Baki KAYAN abi alakasız olacak ama eBay demişken soriyim eBay den türkiyeye yolluyorlarmı vede kadroların orjinal olup olmadığını nasıl anlayabiliriz mesela bi pinarello var 5000dolar biri 3500 dolar 2 side orjinal olabilir ama orjinal olmayadabilir veya bir Trek Look CDale vs emin olamıyorum oralara bakarken...

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
@Ulaş Çavuşoğlu
Emin olmamakta haklısın çünkü çok fazla sahte var. Fiyatından anlaşılıyor ama yine de çok dikkatli olmak lazım. Kadroyu posta yolu ile getirtmeyi pek tavsiye etmiyorum en güzeli yurtdışından tanıdıklar aracılığı ile elden getirtmek

• Beğen

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Baki KAYAN abi misal bu buneya boş foto falanmı gönderiyo adam kartondan falanmı bu fiyat ne :mad::confused:(link)

(link) Ona karşın bide bu sadece frameset 1700 dolar

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
@Ulaş Çavuşoğlu
bu şu an açık arttırmada ama, fiyat 820 usd değil yani, şu anki fiyatı o kadar

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Baki KAYAN

Bizzat doğru olan bir şey ki, Cannondale kullanıcılarından çok iyi biliyoruz. Ben kaç tane gördüm Caad model satıp da daha üst modele geçen. Ama (marka ismi vermeyeceğim) X marka kullanıp, daha sonra onu satıp başka X markaya geçen de çok gördüm. Cannondale'de bu olay yok işte ki, tecrübeli yaşayan adamlar konuşuyor burada. Yani Cannondale kullanıcılarında çok nadir rastlanır elindeki bisikleti satıp veya başka markaya geçenlere, en azından benim izlenimlerim bu şekilde.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu konuda iki kelam edersem ben kendi bisikletimde Ktm tercih ettim ama bi gün yol bisikletine geçersem direkt canondale alırım... :) Neden bilmem ama hep çok sıcak bulmuşumdur bu markayı :)

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Önemli olan altımızda ki bisikletin hakkını verip veremediğimizdir. Tonlarca param olupta en pahalı bisikleti alıp haftada sadece bir gün binebileceğime, 1000 tl lik yol bisikletim olsun her gün bineyim. Yani benim için bu bakış açısı hepsine ağır basar, derseniz hem paran var hem 24 saatin en az 1 saati o zaman giderim custom build bicycle alırım, ama önce cannondale caad 10-12 :D