Cannondale ultra carbon maşa!

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Benim Canondale kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Benim bisikletimin üzerindeki Ultra Carbon maşa bana hiç karbon gibi gelmiyor. Bir tornavida ile hafifçe tıklayınca gelen ses metalin metale değince gelen sesi ile aynı. Carbon a vurunca gelen o ses yok.:( Maşa sanki alüminyum ama karbon desenine boyanmış gibi geldi bana. Cannondale CAAD9 tiagra veya 105 yol bisikleti kullanan ve bu maşaya sahip olan arkadaşlardada durum aynımı öğrenmek istiyorum.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Cannondale karbon diyorsa karbondur, aksini soyleyemezler. Ama tabi bu butun masanin karbon olacagi anlamina gelmiyor, aluminyum uzeri karbon sargi olabilir. Eger gercekten bu kadar supheleniyorsaniz, Delta Bisiklet'ten daha detayli bilgi alabilirsiniz.

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
halil'in dediği gibi alloy üzeri karbon olabilir. ama cannondale'de naylon iş olmaz.
sitesinde çok detaylı .pdf teknik dökümanlar var,oraları incelemende yarar var. kesin bilgi oradadır.. :)
delta'dan biri geçen sene hollanda da markanın avrupa temsilciliğinde eğitim aldı,bolca kadro ve malzemelerin kesilmiş profillerini görmüş.. ona bi sorayım..

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Maşa hakkında ulaştığım bilgilere göre toplam ağırlığı +/-574gr imiş. Maşanın ucu (crown) ve kadro borusu (steerer) alüminyum, bacakları yani ana gövdesi (blade) karbonmuş. Gövdede alüminyum üzeri sargı yok yani. Maşayı kesemeyeceğimize göre geriye tartmak kalıyor:)

Bu arada slice premium maşaları türkiye de temin edebiliyormuyuz? Edilebiliyorsa fiyatı nedir? Onların ağırlığı gerçekten çok iyiymiş. +/-326gr.