Cannondale gidonun erimesi

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
2 sene kadar kullandığım bisikletimi son 1,5 yıldır kullanmadan elimde tutuyor hatta satmak için ilan vermiştim. Arada tranier 'a takıp mevcut bisikletimle dönüşümlü kullandığım oluyordu. Geçen ay çok tırmanışlı bir rota için 2 gün kullandım, Geçenlerde bir arkadaş almak denemek istedi birlikte tırmanışlı bir rotada ilerlerken arkadaşım çıt diye ses geldi dedi ve gidon kırdı dedi. Yeni bir gidon alıp eskiyi sökünce karşıma çıkan manzaraya şaşırdım. Canondale en üst alü C1 gidon zaman içerisinde terlemeden erimiş susuz kalmış topraklar misali her yeri çatlamış. Beni ve arkadaşımı allah korumuş desem yanlış olmaz. % 11-13 eğimlerden aşağıya indik çıktık. Böyle bir durumla karşılaşan var mı ? 2 - 3 senelik kullanılan bir bisikletin gidonunun bu hale gelmesi normal midir ? Garanti süresi geçmiş olsa bile bu tabloyu bildirip böyle güvensiz gidon konusunda canondale ile yazışayım diyorum. Eğer gidonlar eriyor ise 2-3 yılda bir gidon değiştirin yazmalılar. Ayrıca gidon karbon olsa terden etkilenir miydi ? . Fikir ve deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa memnun olurum.

WhatsApp Image 2019-09-20 at 19.33.13.jpegWhatsApp Image 2019-09-20 at 19.33.13(1).jpegWhatsApp Image 2019-09-20 at 19.33.13(2).jpegWhatsApp Image 2019-09-20 at 19.33.13(3).jpeg

Scudo

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
karbondan korkuyordum, zaten almaya param yetmiyordu. artık hayal oldu.

• Beğen
Tepkiler: daredevıl

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Canondale zaten çakmadır. Cannondale olsa şikayet edin derdim. Şaka bir yana, bayağı kötü koşullarda muhafaza edilmiş gibi bir görüntüsü var gidonun.

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
@specific Nasıl kötü koşullar anlayamadım. Bisikletti yağmurda kullanmadım. Belki 1-2 defa denk gelip ıslandım. Evimin salonunda yada boş bir odam var orada muhafaza ettim. Gidon üzerinde Specialized Roubaix gidon bandı sarılıydı. Kırılınca bantı söktüğümde karşılaştığım manzara bu. Küf,tuz , ositli bir manzara ve kurumuş toprak misali her yanı çatlak.

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Su bir şekilde gidon bandının altından girip oksitlenmeye neden olmuş olabilir mi 2-3 sene içerisinde?

Guanzo45

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Canyondale alın cannondale değil. Lefty diye fork çıkaran markadan ne beklenir ki?

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisikleti yıkadıysanız ve su gidonda kaldıysa böyle olabilir. Ama korkutucu ciddi anlamda. :eek: Bence aldığınız yere garantisi bitse bile sorun. Böyle saçmalık olmaz çünkü.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Metaller ile tuzlu suyun arası genelde iyi değildir. Çok terliyorsanız (veya teriniz çok tuzluysa) ve bisikleti pek yıkamıyorsanız bu şekilde korozyon olabilir.

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
Böyle bir durumla karşılaşan yada duyan var mı ?

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. Şikayetle uğraşmayın. Verilmiş sadakamız varmış deyip uzun süre kullanmayacağınız bisikletlerinizin saklama koşullarını geliştirin.

Plastik, metal vs aksamların uzun süre kullanılmadığı zaman korunması için yağlar var. Zaman herşeyi tüketiyor maalesef.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Metaller ile tuzlu suyun arası genelde iyi değildir. Çok terliyorsanız (veya teriniz çok tuzluysa) ve bisikleti pek yıkamıyorsanız bu şekilde korozyon olabilir.
aynı fikirdeim bana da tere bağlı aşınma gibi geldi

tzeybek

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
Tamer Zeybek
Bisiklet
Cannondale
@halil halil Ben gidon bandı nın altına bu derece terin geçmesine şaşırdım. Gidona denk gelen kısmı teri iletmeyen olsa böyle durumlar ortaya çıkmaz. İyi para vererek güzel bir bant kullanmıştım. Şimdi ter iletmeyen gidon bandı var mıdır ? bunu araştıracağım. Birde 1-2 yılda bu derece bir erime çok şaşırtıcı.

@halil halil Ben gidon bandı nın altına bu derece terin geçmesine şaşırdım. Gidona denk gelen kısmı teri iletmeyen olsa böyle durumlar ortaya çıkmaz. İyi para vererek güzel bir bant kullanmıştım. Şimdi ter iletmeyen gidon bandı var mıdır ? bunu araştıracağım. Birde 1-2 yılda bu derece bir erime çok şaşırtıcıaten@ndhakara Zeten ben yazımda tere bağlı diye belirtmiştim.

• Beğen
Tepkiler: halil halil

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.316
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@specific Valla sonuç bu. Sizce ne olabilir ?
Geçmiş olsun. Ucuz Atlatılmış, Ya üzerinde iken kırılsaydı ? kullandığınız ekipmanları ister günlük ister ayda bir, ne zaman kullanır iseniz kullanın mutlaka harekete geçmeden gözle ve el yordamıyla kontrol edip öyle hareket etmekte fayda var. Tekrar Geçmiş Olsun

• Beğen
Tepkiler: tzeybek

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yanlış hatırlamıyor isem genelde trainer için kullanılan bisikletlerin gidonunda görüldüğünü okumuştum. Hatta YouTube Shane Miller adlı youtuberın bu konuda bir videosu vardı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok geçmiş olsun korkunç! Bende çok elektrolik dengesi bozuk biriyim resmen benden yaşayan ve hareket eden tuz gölü olur.benide sardımı korku!!şimdi hemen drobu söküp bakayım bir ara.