Canımız ATAMIZI özlemle anıyoruz...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SRT tarafından paylaşıldı.

 1. SRT

  SRT Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.111
  Beğeniler:
  1.255
  Şehir:
  İzmir/İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  71 yıl önce O'nu yüreğimize gömdük... Daima bizimle yaşayacak...

  20.yy'da yaşamış en büyük asker,devlet adamı ve dahi insan: sevgili ATATÜRK, Size ve silah arkadaşlarınıza ne kadar minnet duysak,şükretsek azdır... ...
   
 2. #2
  SRT

  SRT Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.111
  Beğeniler:
  1.255
  Şehir:
  İzmir/İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Aşağıdaki link'i izlemenizi rica ediyorum...

  http://webtv.hurriyet.com.tr/category.aspx?cid=2&vid=1532&bid=1&hid=12901775
   
 3. tolgayalcin

  tolgayalcin Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  15 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  847
  Beğeniler:
  1.531
  Şehir:
  İstanbul/Beşiktaş
  Seviye:
  tekrar başımız sağolsun. Çiçekler,ışıklar,nurlar arasındadır inşallah...
  Atam! Seni özledik...
   
  Ozzgurr, SRT ve Eren AYDIN bunu beğendi.
 4. Eren AYDIN

  Eren AYDIN Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  20 Eylül 2009
  Mesajlar:
  719
  Beğeniler:
  1.362
  Şehir:
  İst/Sultanbeyli-Uydukent--ÇANAKKALE
  Seviye:
  Saygıyla anıyoruz.. Ölenle ölünmez deyip, bu güne sıradan bir gün diyenleride kınıyorum.
   
  Ozzgurr, Hasan Kuru, sermtb ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 5. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  ULU ÖNDER'İ ÖZLEMLE ANDIK
  Atatürk, ebediyete intikalinin 71. yıldönümünde, çeşitli tören ve etkinliklerle anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Atatürk, aramızdan ayrılışının 71. yılında anılıyor. Ankara'daki ilk tören, Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de yapıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Anamuhalefet Partisi lideri Deniz Baykal ile devlet protokolü, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesinde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Mozoleye çelenk koyan Cumhurbaşkanı Gül, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.


  Anıtkabir'deki tören sonrasında Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Atatürk'ün ebediyete intikalinin 71. yıldönümü nedeniyle bir "Anma Toplantısı" düzenlenecek. Buradaki törene, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan da katılıyor.

  Meclis Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek anma törenine ise TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve milletvekilleri katılacak.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Taksim'de saygıyla anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 71. yılında İstanbul'da törenlerle anıldı. Taksim Meydanı'ndaki törende 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Taksim Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla başladı. Törende Cumhuriyet Anıtı'na çelenkler konuldu. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalması ve bayrağın yarıya indirilmesiyle birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

  İstanbul Valisi Muammer Güler anıt özel defterini imzaladı. Vali Güler, "Her 10 Kasım'da olduğu gibi sevgi ve saygımızı teyid etmek üzere buradayız. Yüce Atam tarihin akışını değiştirdiniz. Yıllar geçse de insanlık için esin kaynağı oldunuz. Türk milleti, yüce Ata'sını unutmadı, unutmayacaktır. En büyük eseriniz Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmak amacındayız. Sizi gönlümüzde yaşatacağız." diye yazdı.
  Bu arada, Bozkurt İlham Gencer (85) isimli şahıs, törenlerin bitmesinin hemen ardından "Ne mutlu Türküm diyene" şeklinde bağırdı. Basın mensuplarına açıklama yayan Gencer, 2 yaşından beri Atatürk ile beraber olduğunu söyledi.

  71 YIL ÖNCE HAYATA GÖZLERİNİ YUMDUĞU DOLMABAHÇE SARAYI'NDAKİ
  ODASINDA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI


  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 71 yıl önce hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'ndaki odasında düzenlenen törenle anıldı.

  Sarayın Harem Bölümü 71 numaralı odasında düzenlenen anma töreni, TBMM Başkanlığı, İstanbul Valiliği, Türk Silahlı Kuvvetleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarının çelenklerini Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği yatağın üzerine bırakılmasıyla başladı.

  Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'de sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

  Törene, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Piyade Albay Arif Oğur ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

  Daha sonra Mavi Salon'a geçen Pakdil, Dolmabahçe Sarayı Özel Defteri'ni imzaladı.

  TBMM Başkanvekili Pakdil, deftere şunları yazdı:

  ''Büyük Önder Atatürk, ulusumuzun çağdaş dünya ulusları arasına girmesi uğruna verdiğin büyük mücadelelerle dopdolu, kısa fakat tarihimizin en şanlı sayfalarının içine sığdığı, ömrünü tamamladığı bu yerde huzurundayız. Zat-ı alinizin önderliğinde Türk milletinin başarıya ulaşan mücadelesi, Türkiye Cumhuriyeti'ne uluslararası camiada hak ettiği yeri kazandırmıştır. Bizlere mirasın olan ve 'En büyük eserim' dediğin Cumhuriyet'in bu yıl 86. yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Gelecek nesillerin de yüzyıllar boyunca bu büyük mirası sahipleneceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Türk ulusunun yüksek ideallerinden şaşmaması yolundaki kararlılığımızla huzurunda sana olan saygımızı ve sevgimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Ruhun şad olsun.''

  Pakdil, daha sonra yazdığı metni yüksek sesle okudu.

  ''ATAM, SENSİZ OLMUYOR''

  Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de saat 09.05'te hayata gözlerini yumduğu odada Türk Bayrağı örtülü yatağının iki yanında 2 er saygı nöbeti tuttu. Nöbet tutan erlerin tören sırasında duygulandığı görüldü.

  Tören öncesi vatandaşlar, Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu odayı ziyaret ederek, karanfiller bıraktı. Bazı vatandaşlar duygularını şiir okuyarak ifade ederken, bazılarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

  Bir kadın, ''Atam, sensiz olmuyor'' diyerek ağlarken, bir başka kadın da Atatürk'ün yatağına kapanarak ağladı.

  Çocukların ellerinde, ''Sen rahat uyu çünkü biz yetişiyoruz'', ''Küçük yüreğimde sen varsın'' yazılı pankartlar taşıdıkları görüldü.

  Atatürk'ün odasında gerçekleştirilen resmi tören, muayede salonuna konulan ekranlardan da izlendi.

  Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu oda, törenin ardından tekrar vatandaşların ziyaretine açıldı.

  Ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk'ün gençliğe hitabesinin bulunduğu Kore gazileri Malatya'dan gelen Mehmet Ali Borçbitiren (79) ve İzmir'den gelen Şerafettin Kıvrak (80) da odayı ziyaret etti.

  Bu arada, Milli Saraylar Daire Başkanlığı ve Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve bugün açılan ''Belge ve Fotoğraflarla Atatürk ve Milli Saraylar Sergisi'' de Dolmabahçe Sarayı'nda 15 Kasıma kadar ziyaret edilebilecek.
  Mustafa Kemal Atatürk, tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde çeşitli etkinliklerle anlıyor.


  A.A.
   
  Ozzgurr ve Hasan Kuru bunu beğendi.
 6. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  Özlemle,Saygı ile,Rahmet ile anıyoruz.Yaptığı devrimler Dünya tarihe kazınmış, Engin görüşü ve bilgisi tüm insanlara kaynak olmuştur,olmaya da devam etmektedir.

  Saygım ve sevgilerimle.
   
 7. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Ne mutlu bize ki, Yüzyılın dahisi "Atatürk" bizim topraklarımızda doğdu, bizim için çalıştı, bizim için devrimler yaptı.

  Aşağıdaki foto Eşimle yaptığımız İran- Pakistan- Hindistan turumuzdan.

  Pakistan'ın başkenti İslamabad.
  Arkadaki beyaz bina Pakistan meclis binası.
  Bu en önemli caddeye kendi tarihlerinden bir ismi değil, Atatürk'ün adını vermiş olmaları ne kadar manidar değil mi ?

  Sözün kısası, büyük Atatürk'ün büyüklüğünü dünya tanımış.


  [​IMG]
   
 8. sadana

  sadana Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  2.268
  Beğeniler:
  2.592
  Şehir:
  Adana
  Seviye:
  Soner Abi kıymetini Dünya biliyor biz bilemiyoruz.Kısa ve öz anlatmak istedim.
  Yanlış anlaşılmaması dileğiyle.Ve Bütün gelmiş geçmiş şehitlerimizden de ALLAH(c.c)dan Rahmet ve Mağfiret diliyorum.İyi forumlar.

  [​IMG]

  RAHMET, ŞÜKRAN VE GURURLA ANIYORUZ. iYİ fORUMLAR.
   
 9. aslan asker

  aslan asker Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  143
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Şu günlerde gençlerimizin atamıza sahip çıkmalarını gururla ve kıvançla izliyorum ne yazıkki benim kuşağım yeteri kadar sahip çıkamadı ve bu günlere gelindi keşke atanın izinden hiç ayrılınmasaydıda kişi başı milli gelirimiz 100 bin dolarları bulsaydı refah içinde yüzseydik ama şimdi çaresizlik ve yoksulluk içinde gelecek nesilleride tüketme eğilimindeyiz hiç bir şey bizi gittiğimiz kötü yoldan döndüremiyor atam keşke yaşasaydında bizleri bu günlerden kurtarsaydın.
   
  Ozzgurr, sadana ve Hasan Kuru bunu beğendi.
 10. sadana

  sadana Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  2.268
  Beğeniler:
  2.592
  Şehir:
  Adana
  Seviye:
  Geçen bir haberde izledim bilmem denk gelen olmuştur..29 Ekim sizin için ne ifade ediyor?Sorusuna Arkdaşımız ağzı açık kaldı ve soruyu üst üste tekrarladı.İnanın çok üzüldüm.Bilinçlendirilmeliyiz.Neyse detaya girmiyeyim.Sonra polimiğe neden oalcak.Umarım yanlış anlaşılamdı.
  Tşk ler Aslan abi İyi Forumlar.
   
 11. #11
  SRT

  SRT Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.111
  Beğeniler:
  1.255
  Şehir:
  İzmir/İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Sonunda bu kadar bilgisiz ve tarihine duyarsız insanlar yetiştirmeyi de başardılar...
  Not:Senin bu yazdıklarının yanlış anlaşılacak hiçbir tarafı da yok kardeşim...
  "Yanlış anlayan varsa,bu güzel Vatanımızı=TÜRKİYEMİZİ sevmemekle eşdeğer birşey yapmış olur".....
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-58-20.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2017-2-6_8-48-58.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
1430320894945-vt4jk72hwooj-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...