Canım Dostum Biricik Bisikletim

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Özgürlüğün anlamını, önemini bana her daim hatırlatan biricik bisikletim :asik:

http://i1316.photobucket.com/albums/t601/rebelpilotsco/2015-09-05%2019.00.44_zpsmqdlm38s.jpg

http://i1316.photobucket.com/albums/t601/rebelpilotsco/2015-09-05%2019.26.42_zpsuj0nnqvw.jpg

Geçenlerde Decathlon'a gittim, gözüm ister istemez katlanırlara takıldı, çok hoşuma gidiyorlar tip olarak :rolleyes: bir tur bineyim dedim inanın kendi bisikletime ihanet ediyormuşum gibi hissettim, utandım :koptum: Bisikletlere isim takmak normal mi yoksa delilik mi konusunu tartışıyorduk ben bir tık öteye geçtim galiba delilik konusunda. Başka bisikletlere alıcı gözüyle bakmıyorum yani :krsn:

Bu arada ne isim koysam diye düşünüyorum aylardır nihayet karar verdim: Kakashi koydum ismini. Japonca'da tarla korkuluğu anlamına geliyor ama bu ismi seçme sebebim bu anlam değil. Bisikletim renk olarak bana yıllardır çok sevdiğim bir anime karakteri olan Hatake Kakashi'nin artistik, gümüşi renkteki saçlarını anımsatıyor :D

http://hdwpics.com/images/20357BB00F40/Kakashi-Hatake-Naruto.jpg
http://cs402131.vk.me/v402131858/23a5/RG7l8o7YP04.jpg
http://www.ninonline.org/forum/uploads/gallery/album_8/med_gallery_575_8_215701.jpg

Aylar önce Tchibo'da satılan yıldız şeklindeki reflektörler çok hoşuma gitmişti ama almamıştım hali hazırda var diye ama nedense pek pişman olmuştum almadığıma. Bizim mahalledeki bisikletçi amcaya sordum var mı yıldız şeklinde reflektör ? yokmuş dahası ben çocuk değilmişim ne yapacakmışım yıldızlı reflektörü ??? :naslyany: Neyse birkaç mağazasına sordum Tchibo'nun yok kalmamış derken haftalar sonra daha önce uğramadığım bir şubeye girip sordum belki vardır diye, çok ilgilendi sağ olsun arkadaş, rafta yoktu ama depoda son bir tane kaldığını söyledi, o da benim kısmetimmiş ^^ Küçücük bir aksesuar ama cidden havasını değiştirebiliyor bisikletin. Yalnız eskileri çıkarıp bu yenileri takarken çok zorlandım nedense :hihi: Ne zor işmiş ya ?!

http://i1316.photobucket.com/albums/t601/rebelpilotsco/2015-06-13%2020.25.27_zpskqs5i4nw.jpg

http://i1316.photobucket.com/albums/t601/rebelpilotsco/2015-06-13%2020.26.03_zps5gz1w3dj.jpg

Scudo

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Bisikletiniz çok hoş. Eşime almayı düşündüğüm bir model aslında. Katlanır bisiklet ile bu modeller arasında gidip geliyoruz şu aralar. Bakalım hayırlısı artık

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12019864_1040556779310229_5673969443742931508_n.jpg?oh=61a74ee1b637e7a0be4cb7d33e175dfa&oe=56D1E3E7

çok doğru tabi,özgürlüğün anlamı ,
o özgürlüğün tadını almaya devam,
asla bitmeyecek bir sevgi,

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Katlanır bisiklet de başka bir özgürlük. Özellikle toplu taşıma araçlarındaki -nispeten- kolaylık ve bagajda taşınıp gerektiğinde kullanılabilmesi...

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İnsanların kullandığı eşyalar ile aralarında manevi bi bağ olduğunu savurum her daim. Bence bu delilik değil bende de olan bşey . İnsan mutlu olabldiği anları , mekanları ve zamanları hangi eşyasıyla beyninde tümleştiriyor ve bir irtibat kuruyorsa o eşyasına karşı manevi bi bağ hissedebiliyor. Ben isterdim ki ailem ben çok küçükken kullandığım bazı eşyalarımı ve oyuncaklarımı benim için saklasın ve bana hediye etsin . Ne kadar mutlu olabileceğimi tahmin bile edemiyorum

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
@TontonCocuk Teşekkür ederim. Katlanırlar çoğunlukla düz asfaltta kullanmayı düşünüyorsanız mantıklı olur. Ben asfaltın yanı sıra hafif arazide filan da kullandığımdan bu modeli seçtim. Katlanırlarla orman yollarına çıkılmıyor mu çıkılır tabii ama bilmiyorum nedense katlanırların beni kısa bir süre tatmin edeceği hissine kapıldım ?! Engebeli yollarda, yokuşlarda güvensiz hissederim gibime geliyor. 20 inç olduğundan epey farklı bir sürüş tadı var katlanırların. Haa tabi fiyatlar yüzünden vazgeçtim bir de :booo: Yani her sene alınacak bir şey değil bu o yüzden almışken giriş seviyesinde bir model istemedim gözüm hep Dahon'un üst modellerindeydi. Vazgeçme nedenlerimden biri de bu. Ama dediğim gibi ayrı bir zevk bu katlanırlar, güzel bir işe girebilirsem inşallah almayı düşünüyorum :harika:

@mariokaldato Çok güzel söylemişsiniz :) Oyuncak konusunda haklısınız, çocukken kıymetini bilmiyor çoğu kişi. Belli bir süre sonra aileler fazlalık -ıvır zıvır gözüyle bakıp çöpe atıyor oyuncakları. Toy Story'i izletmek lazım herkese :harika: Ben bu konuda epey şanslıyım. Az oyuncağım olduğundan (çocukluğumda toyzshop gibi mağazalar yoktu) çok kıymetliydiler. Hala koca bir kutunun içinde yer kaplıyorlar :hhhhhh:

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Burcuu OOOO supermiş bak bu Burcu :) ama ben en azından oğlum için yapmaya başladım bunu çok olmasada gizli bi yerde saklıyorum bazı eşyalarını .Mesela doğduğunda bileğine takılan kimlik bilekliği, ilk düşen dişi , ultrason fotoları , tek sağ ayakabısı , ilk kesilen bebeklik saçı, bi kaç küçük oyuncağı gibi detayları sakladım bakalım nasip kısmet

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Bence de iyi fikir ama fazla da abartmamak lazım zamane çocuklarının çoğu dalga geçebilir gibime geliyor :D Ben bile bazen şaşırıp gülüyorum anneme, cevap olarak klişe "anne olunca anlarsın" cümlesini duyuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Burcuu ehehehe bize de "çocuk olunca anlarsın" diyen biri çıksa super olurdu :D

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Burcuu kakahi bisiklete bu ismi verdiğini duysa hayattan soğur :D

• Beğen

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Burcuu eşim içinde dahon a bakıyoruz. Zaten evde yer sıkıntısı çekmemekte istiyoruz. Tek sıkıntı ben yol bisikleti o 20 inç olmaz sanırım. 2 tane almamız gerekecek. Bu da beni btwin markasının katlanır bisikletine yada sizin ki gibi bir şehir bisikletine yönlendiriyor

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
@chnkrmz Aaa neden ki yaa :naslyany: :D
Bir tane Konoha logolu ninja bandanam var onu da takacağım bisiklete :krsn:

@TontonCocuk bfold 320 modelini denemiştim çok güzel keyifli bisiklet ama kadrosu çelik olduğundan çok ağır bir katlanıra göre 15 kg
Benim bisikletimle aynı ağırlık yani düşünün. Bir üst modeli var o alu. kadro çok daha mantıklı olur o modeli almak sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

Örümböcük

Daimi Üye
Tepki
363
@Burcuu peki kanalizasyonda çalışan biri iş çıkışı seni görse,insanlık,meslek hali üstü,bayağı kirli ve çevrede başka ulaşım aracıda yok, sana dese ki evde ocağı açık unuttum yürüyerek yetişemem yangın çıkabilir,bana bisikletimi verir misin ocağı kapatıp geleyim dese ne yaparsın?

• Beğen

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Burcuu kakashi sensei nin yapısı hızlı atik ve seri. çuvv diye anında atak yapıyo :D senin bisiklete bak bide kakashi sensei ye bak yakışıyormu sence :D

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Burcuu reflektörlerin çok güzel.
Ben de böyle çift çift takmayı tercih ediyorum.
Forumda çoğu arkadaş tarihi eser gibi görse de benim de çok hoşuma gidiyor. :)

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
@uninvited Hayal gücünüz benimle yarışabilecek düzeydeymiş çok hoş :harika:

Böyle bir durumda "cep telefonunuzdan komşunuzu arayın o kontrol etsin beyefendi" derim ne diyeyim !?! Kanalizasyonda çalışan birinin cep telefonu var mıdır sizce derseniz evet kesin vardır. Milletimiz bu konuda hava atmayı çok sever bilirsiniz. Üç öğün oturur soğan ekmek yer ne yapıp eder alır o gereksiz pahalı telefonu kendisine o_O

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!