Çanakkale yeniköy papaz plajı turu

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
Merhabayın arkadaşlar

Bugünki turumuzun güzergahı kepez,dardonos,güzelyalı,karanlık liman,kumkale,yeniköy papaz plajında denıze girip dönmekti. :cool:
Buluşma noktamız sabah 08.30 da varol bısıklet guruba katılım 15 kışi beklenıyordu.Fakat bazı arkadaşların mazeretleri nedeniyle katılım 7 kişi oldu cıhan hocamıda güzelyalıdan guruba katılımıyla ekip 8 kişi oldu.Fazla söze gerek yok bundan sonrakılerı görüntülü olarak sizlerle paylaşmak istedim. :)

Sabah buluşma noktası varol bisiklet

(link)

Kepez girişi kolin otel önü

(link)

Kepez bulvarı

(link)

(link)

(link)

Güzelyalıdan cihan hocamda guruba katıldı ve güzelyalı balıkçı iskelesinden bir görüntü aslında sabahın erken saatleriydi taze lüfer balıkları vardı,Ama yolumuz uzun oldugundan vakıt kaybetmek ıstemedik.:p

(link)

Karanlık liman 25 km gelmişik guruba yenı katılan arkadaşlara bizim yemişlerden ikram etmemek olmaz buyurun. :eek:

(link)

(link)

Kumkale ovası intepe batarya şehitligi

(link)

Kumkale beldesi kurtuluş savaşından gunumuze ulaşmış eskı top parçaları

(link)

Kumkaleden sahile iniş 5km lik arnavut kaldırımından ilerliyoruz.:eek:

(link)

(link)

Murat kardeşim domates tarlasını görünce dayanamadı bu mevsimde çanakkalede tarla domatesı bu gıdışle antalyayada rakıp çıkıyoruz kasımın 22 si kardeşım bu mevsımde tarla domatesi :eek:

(link)

Yeniköye soldan gidilir.Düz gıderseniz sahıl denız taburu var.

(link)

(link)

Arkada kalan arkadaş napıyo bakalım ,tekerlek falanmı patladı acaba murat bey murat varola benzıyo neyse gelır.:eek:

(link)

Şu gurubun güzelligine bakın hayran kalmamak elde degil.Murat varol hala yok ortalarda :eek:

(link)

Buldunuz sahıpsız tarlayı yıyın domatesleri napsın ,çiftçi dayım domates para yapmıyoki toplamamıış bırakmış tarlada :eek:

(link)

Burası papaz plajı yemekten once denıze gırelım dedık ama arkadaşlar epey kalorı kaybettıgınden yemegı tercıh ettıler hatırlarınımı kıralım.

(link)

Yemekten sonra en gencı cıhan hocamla ben oldugumdan yıne ıkımız papaz plajına gelınırde denıze gırılmezmı.Çektık mayoları denız süper yazın bıle boyle olmaz kuresel ısınmanın sonuçları çocuklugumuzda bu mevsımde antalyada denıze gırerler dıye duyardık.Şimdi biz çanakkalede denıze gırıyoruz:eek:

(link)

Cihan hocam buyur duşta ücretsız duşumuzuda alalım.Sonra çıkarız yola

(link)

Üvecikteki rüzgar gülleri 30 mw elektrik üretıyor.Çevre dostu montajını yaptımı yıllık bakım ücretı bir teneke gres yagı yanlış duymadınız.İleride çevre düşmanınıda görüntüledik bizi izlemeye devam edın. :eek:

(link)

Dönüş güzergahımız asfalttan yaptık.Fosil yakan araçlarla ilerlemek zorunda kalacagız. :D

(link)

Burasıda sabancının çimonto fabrıkası sıralamada ortadogunun ıkıncısı imiş çevreye verdigi kirlilik yetmıyormuş gibi yanınada bır tane dogal gaz çevrım santralı yapmış malıyet desen uçuyor :eek: az önce ruzgar gullerının önunden geçmıstık.Bunun yerıne onlardan kursa dısa bagımlı olmasak daha ıyı degılmı

(link)

Pamok petrolden gecerken ugradık yakıt ıkmalı yapmak ıcın,arkadaşlar sagolsun çayda varmış ıkramda bulundular.Huzurlarınızda onlarada mısafırperlıklerınden öturu tşk ler. :)

(link)

Hava kararmadan bıraz pedallara basmak lazım.Antik turuva şehrının karsısındakı gökçalı köyündede dügün varmış.Geçerken damat ve gelın hanımda rica ettiler bır kare goruntuledık onlara ömür boyu mutluluklar dileyip bırde söz aldık balayından sonra onlarda guruba katılmak ıstıyorlar.Buyurun deyıp ayrıldık. :)

(link)

Degerli arkadaşlar donüşte hava karardıgından ftf çekımı yapamadık.Bu güzel günde sız arkadaşlarımla güzel bir gurup oluşturduk ve harıka bır gün geçırdık bu güzellikleri sız degerli pc basında bızlerı seyretmek lütfunda bulunmanızdan ötürü tşk ler.Yapmış oldugumuz km aşagıda başka bır turda buluşmak dilegiyle saygılar.

(link)

Scudo

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Süper yaa.. Bu yaz kepeze denize gelmiştim. Bulvarı görür görmez hatırladım. Duygularım depreşti :) Çok güzel fotolar ayaklarınıza sağlık.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Aşıroğlu

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
İrfan Hocam merhaba

Gene yapmışsınız yapacağınızı. Biran, yazdan kalma bir turmu diye düşündüm, ama sonradan anladım yeni yapılan bir tur.

Çanakkale'nin denizi soğuktur, demek küresel ısınma oraları da ısıtmış, ya da gençliğin verdiği kuvvet ile dalmışsınız denize.

Güzel bir gezi olmuş, dostluk ve arkadaşlık adına. Hepinizi kutluyorum. :)

Sevgi ve selamlarımla.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Yok canım yok diye düşündüm kendi kendime, :rolleyes:
İrfan hocam herhalde fotoğraf makinasının tarihini doğru ayarlamamış olsa gerek.

Tarlada domates, :eek:
denizde İrfan ve cihan hocalarım,:eek:
Üzerine bir de duş alıyorlar,:eek:
hava güneşli,:eek:
bahçe düğünü yapılıyor,:eek:

eee bütün bunlar sonbahar da mı oluyor ?:eek:

Çanakkale gibi güzel bir iklim,
İrfan ve cihan hocam ile diğer arkadaşların oluşturduğu "salt bisiklet sevgisinden doğmuş" bir dost topluluğu,
bir araya gelince,

Sonbahar ın soğuğu , ayazı gitmiş ,
orada sürenlerin yüzlerinde, burada biz ekran karşısındakilerin yüzünde YAZ gelivermiş meğer.

Hatta İrfan ve Cihan hocam için YAZ hiç bitmemiş sanki.

Bunun sırrı o yemişlerde mi acaba ?

Bir hafta sonu gezisini bile, bu kadar güzel bir anlatımla ve bol fotoğrafla destekleyerek bizimle paylaştığınız, kuru kuru şuraya buraya gittik yazmayıp, şu sonbahar günlerinde , aman hava mı soğuk çıksak mı çıkmasak mı diye düşünüp duran başta ben olmak üzere tüm bisikletseverleri , bisiklet sürmek için kamçıladığınız için çok teşekkürler.

İyi ki varsınız.

Çanakkale li tüm dostlara selamlar.

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Ender Alıcıoğlu

Güzel yorumunuz için tşk ler ender hocam.Eskileri yayınlamaktan hoşlanmıyorum.Herşey günü birlik veya ertesi gün yayınlamaktan hoşlanıyorum.Aslıda bu olmalı diye düşünüyorum.

Aslında denız harıka süper oktay kardesım ftf fazla cekmemış hep vıdoya almıs burayada yukleme ımkanı olmadan facebook ta vıdoları ekledım.

Her geçtıgımız gün gurubuda buyütüyoruz.Damat ve gelın hanımdan bıle söz aldık.Saglıcakla kalın

@Soner Sarihan

Degerli soner hocam yorum yapmaktada sizin üzerinize yok dıye gıpta ediyorum.:) Siz bu kadar gzl yorumlar yaptıktan sonra bız daha ne turlar çıkarırız.

Bu kadar gzl hava :) bu kadar gzl deniz olduktan sonra :) gerıye ne kalıyor.Bizim gibi gençlerde olduktan sonra bu fırsatı degerlendırmek lazım.:)

Soner hocam bu sayede bızım yemışlerde ünlü oldu. :) Fakat yemişlerin enerji verdigi kanısındayım.Bir hafta sonu atlayın gelın gzl bır tur yapalım ne kadar yol iznik,çanakkale size yolmu dayanır.

Güzel bır ortam oluşturduk çanakkalede inşallah Ulu Önder Mustafa Kemal kurtuluş meşalesını çanakkaleden başlatmış.Bizde bisiklete olan sevgımızı çanakkaleden başlatıp türkıyenın her iline her ilden arkadaşların katılımıyla türkıye turuna ne dersınız.Başlatalımmı hocam sizin deneyımlerınızle ve desteklerınızle bır başlangıç yapalım.

Kendınıze ıyı bakın saglıcakla kalın.

@Eren AYDIN

Çanakkalenın havası kadar insanlarıda sıcak kanlıdır.Geldıgınızde buyurun hayran kaldıgınız turlardan yine çıkarırız.

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@İrfan Aşıroğlu

İnşallah İrfan bey inşallah. Kim o güzel yerleri gezmek görmek istemez ki? hele birde bisiklet gibi zevkli bir araçla. Umarım herkes bir gün o güzel yerlerde gezme imkanına sahip olur. Sizlerinde Çanakkale' yi böylesine güzel fotoğraflarla anlatmanız güzellikleri daha etkili bir şekilde görmemizi sağlıyor.
Emeklerinize sağlık.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@İrfan Aşıroğlu

Bütün püf noktası burada bence.
Bedeninizde, ruhunuzda, aklınızda, gönlünüzde hep genç kalır inşallah İrfan abi.

@İrfan Aşıroğlu

Bir gün aranıza katılacağım muhakkak.
Yemişler için değil sizin için . :D
Belki de minnoş Sarıhan biraz daha büyür de ailecek geliriz.

CEM ATEŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
938
Hocam yine muhteşem bir tur yapmışınız ve bu mevsimde deniz gerçekten tebrikler. Artık turlarınızı görmek için 1 hafta önceden sabırsızlanıyoruz devamı ne olacak diye.
Özlemişim oraları Çanakkale ye sevgiler.

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Soner Sarihan

Soner hocam her zaman kapımız açık istediginiz zaman buyurun beklerim.
Saglıcakla kalın

@CEM ATEŞ

Yorumunuz için tşk ler.Bisikleti seviyorum saglıklı oldugum sürece allah nasip ederse devam ettırecegim.

varol bisiklet

Daimi Üye
Tepki
297
irfan abicim ellerine sağlık resimler süper olmuş gercekten harika bir tur oldu ben gercekten büyük zevk aldım hele domatezler harikaydı bu mevsimde dalından koparmanın tadı da bir başka oluyor ,resimler ve yorumlar için tekrar tşk ederim bizimle bu tura katılan bütün arlkadaşlara ve sana sonzuz sevgilerimi sunarım ,PEDALLAMAYA DEVAMMMMMMMMMM

Pardon Şunu Yazmadan GecemİyeceĞİm İrfan Abİnİn İncİrlerİde SÜperdİ ,harİka Enerjİ Verİyor )))))))denİze Gİrmesİndednde Bellİ )))

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@varol bisiklet

Tşk ler murat kardeşim.Bizde herşey dogal turu yapacan sıcagı sıcagına forumda yayınlayacan yoksa kendimi yorgu hissediyorum. :eek:

Tekrar turda benımle bırlıkte emegi geçen arkadaşlara sonsuz tşk ler.Saygılar

@varol bisiklet

Tahmınım her incir vermez bu incirler organik ve çig bademle yıyeceksın artı dogal kaz daglarının kekık suyunda özel terbıye edılmış. Aslında formulu bende saklı ama ısteyen arkadaşlara verebilirim. :)

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İrfan Aşıroğlu

En genci biziz tabii...Harika bir gün geçti gene.Katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.Bu arada deniz soğuk değildi.İyi ki yüzdük.Havalar bisiklet turlarımıza izin veriyor .

Sevgili İrfan Aşıroğlu, emeklerin için teşekkürler hiç kimse bu kadar çabuk foruma ekleyemezdi. Ah şu incirler...

Sevgiler

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Soner Sarihan

Sizlerden gelen bu sıcak mesajlar çok güzel. Günü birlik yaptığımız kısacık turları siz ve sizin gibileri örnek alarak ve sürekli aramızda konuşarak yapıyoruz inanın.Tur yazılarınız bizim için en büyük destek oluyor. Sizler iyi ki varsınız.Eşinize,küçük Sarihan'a, hepinize bizlerden Çanakkale'den sevgiler,saygılar.

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
İrfan abi ellerine sağlık, yine süper hazırlamışsın başlığı; anlatım harika, fotoğraflara zaten diyecek yok! Ayrıca sondaki gelin - damat gerçekten büyük sürpriz oldu!

Ben de bu harika tura katılıp, mükemmel bir gün geçirmemi sağlayan tüm abilerime, kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum..!

İncirler tahmin ettiğimden de harikaymış bu arada... Ayrıca izleyen, yorum yazan herkese de şimdiden teşekkür edelim; sağlıcakla kalın..!

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Kamil Yıldız

Tşkler kamilcim bu turun bu kadar güzel olmasında tabıkı sızlerınde buyuk katkısı var.Hakıkaten çok buyuk zevk aldım bu turları saglıgımız el verdıkce devam edecegız.Tüm arkadaşların devamlı katılımlarını diliyorum.Saygılar.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@cihan aksoy

Estağfrullah efendim.
Hepimiz bisikletseveriz o kadar. Başka bir üstünlüğümüz , farklılığımız , büyüklüğümüz yoktur aramızda, olamazda.
Minnoş Sarıhan başta olmak üzere tüm ailenin de sizlere selamları var.

Murat YILMAZER

Forum Demirbaşı
Tepki
258
Oooooooooo Yine süper bi hafta sonu turu yapmışsınız İrfan abi,haberim olsa bende gelirdim içim gitti valla:)
Bide Cihan abiyle ikinizi denize ve duşa girerken görünce içim üşüdü:)
Murat abi,Kamil ve diğer arkadaşlar çok güzel bi tur olmuş,inşallah bidahaki turda bende varım...
Herkese iyi pedallamalar..!

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
@dağcı

Biz de bir Murat eksik ama hangisi diyorduk! Demek III. Murat' mış, :D Abi sen nerdesin ya? Nasıl haberin olmaz böyle bir geziden? Ben bilerek gelmedin sanıyordum, yoksa mutlaka haber verirdik; bir dahakini kaçırmazsın inşallah, kendine iyi bak, görüşmek üzere..!