Çanakkale güzelyalıda sabahlar bir başkadır

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
Merhabayın arkadaşlar

Sabah erken kalktım,solugu nar simit fırınında aldım.:) Kafamda bir proje yoktu cihan hocamla güzelyalıda kahvaltı yaparım,diye bastım pedala:) şu görüntüleride köprüden geçerken güneşin ilk ışıklarıyla çekiverdim:eek:

Çanakkale sarıçay ve bogaz

(link)

(link)

Yeni kordon ve bogazın görüntüsü:eek:

(link)

Güzelyalı osman abi ve cihan hocamla çıktık yürüyüşe:)

(link)

Bu mevsimde dalında incir bizim kuru incirler stokta kalsın:eek:

(link)

Cihan hocam harikaymış bu incirler:eek:

(link)

Çınarcık köyünde sarı saltuk türbesi

(link)

Rüzgar gülleri 38 adet 30 mw elektrık üretiyor:Skull-175

(link)

Bögürtlemler harika incirden sonra bunlarıda yedımi tam doping olacak:eek:

(link)

(link)

2008 yangınında yanan bölgeler:ci:

(link)

Kayanın kavugunda geçen yıl yemyeşildi.Kollarını açmış yaradanına yalvarıyor sanki beni kim yaktı dercesine:ci:

(link)

Yangının bir öbür yüzü ve bogazın karşısı abideler

(link)

Turgut reis tabyası yangından o da nasıbini almış:ci:

(link)

(link)

Bu kadar yürüyüşten sonra kahvaltıyı hakettik.Osman abinin hanımının hazırladıgı kahvaltıda çok lezzetli olmuş ellerine sağlık:)

(link)

Kahvaltıdan sonrada denize girilir yani:eek:

(link)

Cihan hocam erken çıktınız su harika yahuuu:eek:

(link)

Soguk duşta üzerine iyi geldi cihan hocam devam et harika :eek:

(link)

Cem burası harıka insan bu kadar güzel bir yerde yaşlanmaz yahuu:eek:

(link)

Neskafeler harika olmuş kardeşim.Cihan hocamla ikinizede kefilim,bayan arkadaşlara duyurulur.Güzel yemekte yaparlar :eek:

(link)

Çok güzel bir gün geçirdik arkadaşlar hepinize tşk ler.Bizi pc başında seyreden degerli arkadaşlarımız,sizlerede hoş bir vakit geçittirdiysek ne mutlu bizlere başka bir turda görüşmek dileğiyle

Scudo

iskoc

Aktif Üye
Tepki
88
Tebrikler cok güzel bir gezi olmus sizler adına. Çoçukluğumun geçtiği yazlığımız geldi aklıma Güzelyalı'da. En kısa zamanda bir tur yapmalıyım doğduğum topraklara çocukken bastığım karo taşlarına tekrardan basmalıyım Çanakkale çarşısında.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
ayaklarınıza sağlık,
sabahınız, her gününüz böyle aydın olur umarım.

bir kasabada yaşamanın rahatlığını bilirim.:)

Ben de küçük bir şehirde yaşıyorum,
bizimde yanıbaşımızda suyumuz ( gölümüz )
tarih dolu bir şehrimiz,
sayısı az da olsa dostlarımız var,
yaşadığım kasabada ;banka şubeleri, zincir marketler, en yakın şehirlere giden minibüsler ve büyük şehirlere giden otobüsler var ( illa gerekliyse :) )

ben Güzelyalı'nın güzelliklerine bakar, ahhh çeker, ve kendi şehrim ile avunurum.

Ama büyükşehrin mengenelerine sıkışmış arkadaşlarımız ne yapsın. :(

Onları da buralara alsak bu sefer buralar ( küçük yerler ) oralar ( büyük şehirler ) gibi olacak.

Yine de herkesi, hem Güzelyalıya hem İznik e bekleriz.

selamlar

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Soner Sarihan

Degerli yorumunuz için tşk ler soner hocam,hanımda tutturdu.Bu bısıklet sevdası nedir diye :eek: bisikleti benden kıskanmaya başladı :eek:

Bende bisikletsiz bir hayat düşünemiyorum.Yılların vermiş oldugu çalışma ortamından ayrılınca kendımı özgür hissettim.Emekliligi allah sizlerede nsp etsin.:)

Sizin eşiniz gibi paylaşım olduktan sonra can kurban, bızım hatunda engel olmuyor ama bende bıraz fazla yapıyorum herhalde ama bısıkleti sevıyorum.Onsuz bir hayat düşünemiyorum.saygılar..

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İrfan Aşıroğlu

Bu fotoğrafları bisikletforum da görmek benim için de sürpriz oldu.Teşekkürler İrfan hocam. Bundan sonra senin fotoğraf çekimlerinde başımıza gelecekleri biliyor ve ona göre poz veriyoruz anlaşıldı...

Sevgiler.

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İrfan Aşıroğlu

Arada sırada giyinik de poz vermeliyim demek istemiştim sadece hocam. Başka sorun yok. Zerrin'in ben de merak ediyorum diyeceklerini.Bekleyelim,görelim...
Sevgilerimle.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Aşıroğlu

thevisit

Üye
Tepki
23
İnanın adamı emekliye sevk ettirirsiniz siz... Bu kadar da zevkli yayınlanmaz ki. Ama, harika bir keyif olmuş resimlerden anladığım. Hele sabah erkenden yapılan bu keyfe bir şey denilemez:)) Bu arada Cihan bey'in esprisi çok hoşuma gitti bence de İrfan bey'in yanında dikkatli olmak lazım! Her an, her şekilde yakalayabiliyor:))) Umarım işlerimizi yoluna koyup size katılabiliriz.

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
İrfan bey,

Yine döktürmüşsünüz hocam. Bisikletin sadece bedene değil ruha da iyi geldiğinin kanıtısınız bence. Bizler sadece pedal çevirmekle kalmıyor,doğanın da tadını çıkarıyoruz. O kayanın içinden "yaradana ellerini açmış" ağacı görebilmek ince bir ruh ve görmeyi bilen gözler ister. Sanırım bu da bisikletin bizlere ufak bir hediyesi.
Selamlarımla,

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@thevisit

Tşk ler murat bey genç ve diri kalmanın sırları bende hemen anlattımı olmaz.Ekibi şöyle bir toplayamadıkki,emeklilik süper allah sizlerede nasip etsin :) aslında atatürkün kurtuluş meşalesini çanakkaleden başlatmış olması zaten bizde onun yolunda gidiyoruz.Geçen hafta onun dikmiş oldugu çınarları ve kahve içmiş oldugu balaban tesislerini yayınladk.:) Bizde çanakkaleden başlayarakvalilik önünde meşalemızi yakıp her ilden bisikletçilerin katılımıyla bir türkiye turuna ne dersiniz. Degerli yöneticilerimizinde yardımları, belediyeler ve de iş adamlarının sponsorlugunda bir projeye adım atmakta geç kalmış degiliz.Soner sarihan hocam bizi buradan duyuyordur ne dersiniz.Degerli hocam deneyımli bir yönetici olarak ortamı oluşturalım. Saygılar...

@çirkin

Tşk ler sizler bize bu destegi verdıgıniz surece bız daha neler yaparız. Pedallarım kadar bılgısayarda usta degılım ama yavaş yavaş onuda halledecegim.Geçen yıl oralar yemyeşil benım bu topraklar için canını hiçe saymış şehidimin örtüsüydü ama bilinçsizce atılan bir sigaranın dekarlarca çam ormanınıyok etti.:ci: 2008 temmuz ayıydı bozcaada turunda akvaryum koyunda denıze giriyordum :cool: Çamların külleri düsenebılıyormusun rüzgarın etkısıyle güneşin önünü kapattı küller denizinüzerinde uçusuyordu gözyaşlarımı zor tuttum.güzelyalı ormanları yanıyor denınce :eek: savaştan kalma toprak altındaki mermiler bile patladı cigerlerimiz yandı kendını bilmez bir sigara tiryakisinin yüzünden naletliyorum.:eek: Saygılar

@thevisit

Sagol murat bey bögürtlenler makro çekim fotografçılıgıda ögrenıyoruz.Başladık artık her merak ettigimizi elımızden geldigi kadar yapmaya çalışıyoruz. Taktir etmek sizlere kalıyor.Saygılar yarın bır ara ugrarım.
Bögürtlelerin yerini ögrendik maşallah üzüm gibi bu hafta gidelim olmazsa müsait olursan.

• Beğen
Tepkiler: thevisit

Zerrin

Üye
Tepki
32
aaaa Ama bu kadarı da fazla, benim dağlarım, benim Çınarlı Köyüm. Siz kesin kararlısınız beni burada hasretten ve kıskançlıktan öldürmeye. Bisiklet yollarınıza birşey demedik. Osman Abimi de almışsınız elimden İrfan Bey. Böğürtlenler ve incirler boğazınızda kalmadı mı?

@cihan aksoy

Kıyafet konusunda hiçbirşey demeyeceğim tabiki... Cihan'ı pantalonla gördüğümüzde hayret ediyoruz, biz onun bu haline o kadar alışkınız ki. Amaaaaaa Cihan ve Osman Abime el koymanıza tabiki çok ama çok bozuldum. Yollarıma benim yerime ayak basmanız. Sarı Saltuk dedeme benden selam bile söylememeniz bunlar affedilemez :boese157: çok ama çok kızgınım haberiniz olsun.

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Zerrin

Yorumunuz için tşk ler.Aslında ben sizin konumunuzda olsam iki elim kandada olsa atlar otobüse gelirdim.:eek: Yoksa böyle güzel havalar olmaz.Arkadaşlarla harika bir gün geçirdik. Gerçi bize kış gelsede farketmez,eksik kalan bir şey daha vardı.Biraz esinti olsaydı cihan hocamın 10 dakıkada bogazın karşısına geçip tekrar dönüşlerınıde görüntüleyip sizlerle paylaşmak isterdim.:cool: Bögürtlen ve incirlere gelince tahmınım yılbaşına kadar incirler bozulmaz.Sizin için buzdabında saklarız.

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Olcay Yağman

Böğürtlenlerin bir de tadını alsan .Yürüme mesafesinde ve evlerimizden 5 km ilerde sadece.Hemen gidebiliriz birlikte . Yeterki iste.
Sevgilerimle.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Aşıroğlu

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@iskoc

Alttakı lınge bır tıklayın gokova turu bolum bolum yayınladım.

(link)

@cihan aksoy

Cihan hocam makro çekımde bögürtlenler süper :eek: şimdi yagmurda daha gzl olur

@Olcay Yağman

Olcay kardeşim.tşk ler.Bögürtlenlere gideriz sen şimdi alttaki linge bir tıklada oralara gidelim. Ben yenı geldım ama aklımdan cıkmıyor oraların gzl bı yorumuda oradan esırgemezsın artık.

(link)

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
Tşk ler sizede iyi pedallamalar.İnşallah berabe pedal basarız bir gün.

saygılar