Çanakkale -Geyikli-Bozcaada turu

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
Merhabayın arkadaşlar bozcaadayı bu yaz tam onıkı kez turlamama ragmen yine o güzelliklere ve o içilesi gibi suyu olan berrak ayazma plajı devamlı rüyalarımda bunu bir kez daha gercekleştirmek istedim.Çanakkaleden yola çıktım,güzelyalıda oturan cihan ve cem arkadaşımada ugraım.Cihan hocam sabah yuruyuşündeymiş bana yarın yenı ıskelede ferıbotta buluşuruz dıye sözleştik bende tamam görüşmek dilegiyle dıye bastım pedala güzelyalıdan eskı ızmır yolu dedıgımız kıvrımlı rampaları çıkarak ana yola çıktım.O güzelim ormanlar yok olmustu ıcımı bır karamsarlık bürüdü önceden buradan gecerken mıs gıbı çam kokuları çanakkalemızın akcıgerleri yanmıstı bu yangında ben yıne temmuz 2008 yazıydı hatırladıgım kadarıyla bozcaada turunda o güzelim koylardan akvaryum koyundaydım.O gün şimdiki gibi gözümde gökyüzünü simsiyah bulutlar kaplamıştı,içime o gün bozcaadanın çamlık kısmı yanıyor sanmıştım.Hemen bısıklete atladıgım gıbı yukarıya çıktım ama dumanlar deniz aşırı gelıyordu sonra ogrendımkı güzelyalı çamlıkları yanıyor dıye rüzgarında etkısıyle denız olmasa önune geçılemeyecekmıs ıkı gunde zor kontrol altına alındı dekarlarca ormanımız kül oldu konuyu bıraz dagıttım ama bu manzara karşısında etkılenmemek elımde degil buradan her geçişte çok duygullanıyorum.Bundan sonra fotograflarla yorumlara devam edelım.

Burası yanan orman alanımızın bir kısmı acımdan öbür kısımları görüntülüyemedim.

(link)

Bu hayvanların suçu neydi kaçanlar kurtuldu,kaçamayanlar bu halde kavrulup gıttı.:boese157: :ci:

Çanakkaleden sıfırlamış oldugum km yenı ıskeleye vardıgımda 57 km yi gösterıyordu bır an evvel kendımı denızın kollarına bırakmıstım bütün yaz burada denize girmeme ragmen çok özlemiştim.

Yeni iskele bozcaadaya ferıbotun kalktıgı iskele 470 m. uzunlukta

(link)

(link)

Deniz sefasını yaptıktan sonra geyıklı merkezde yazlıkolarak kullandıgım,evımın bahçesi biraz otlanmıs otları temızledıkten sonra geyıklıye gelınırde balık yenmezmi.Mangalda lüfer de yenir yani ama önce yaptıgım balık göze hitap etmeli cıhan hocam ve cemın kulakları çınlasın tüm israrlarıma ragmen gelmedıler.Bende bu ortamı degerlendırdım,buyurun sizleride beklerım.Afiyet olsun diyelim.

(link)

(link)

(link)

Yemekten sonra aksamı geyıklıde evımde geçırdım.Ertesi sabah erken kalktım ama saatler bır saat gerı alındıgından ben yenı ıskelede cıhan hocam ve cemı beklemeye basladım ha bu arada bızım garipten bahsedeyım sızlere yazın zayıf celımsız bırseydı bızım evın bahcesınde tanıstık o gunden berı bakıyoruz butun yaz boyunca denıze benımle 5 km gelıp 5 km gıderdı tabıı benı gorunce karsısında dunyalar onun oldu ve takıldı yıne pesıme bakın ıskelede beraberız.

(link)

Balıkçı arkadaşlar ve garip

(link)

Cihan hocam ve cemde güzelyalıdan geldıler bırlıkte ferıbota bındık garıpte takıldı peşımıze ama zorla garıbı ferıbottan ındırdık çaylarımızı ferıbotta yudumlarken gemıdekılerın gözleri garibin üzerindeydı o arada sekerlerın fazlalarınıda garıbe gonderıyorduk o da mıdeye gonderıyordu şunun bakısına bakın gemı kalktı gıdıyor.

(link)

Ferıbottan bozcaadanın görünümü

(link)

Feribot inişi bozcaada iskelesi Ben,cem ve cihan hocam

(link)

Bozcaada parkında güzel bir kahvaltıyı hakettik artık.

(link)

Kahvaltı sonrası bastık pedallara,baktım uedaş persolenınden işletme sorumlusu ahmet arkadaşım gelıyor arabayı durdurdu,bende bu kurumda 32 sene calıstım ve yenı emeklı oldum.Bıraz dertlestıkten sonra ahmetcım bastı denkleşşöre ve bu görüntü çıktı.

(link)

Cem kestırmeden ayazmanın yolunu tuttu biz cıhan hocamla tam tur yapmak ıcın ova kısmınınada gıtmek ıstedık.Habbela,sulubahce ve ayazma plajına gelınırde denıze gırılmezmı yelkenler fora cektık şortları o arada cem kardesımızde geldı gelmeden oncekı ftf cıhan hocam ve ben

(link)

Ben,cıhan hocam ve cem

(link)

(link)

Bu kadar dınlenmek yeter yola devam gunler kısa gezecek daha çok yer var.

(link)

(link)

Bozcaadanın sakın koylarından bir görüntü

(link)

(link)

Bozcaadanın nadide koylarından akvaryum koyu görmenızı isterim ne yazıkkı orayada oteller yapılmaya baslanmış.Dogasını bozmasalar bari:boese157:

(link)

Bu güzelllıkler yokolmasın:boese157:

(link)

(link)

(link)

Cihan hocam sağlıga zararlı almayalım ondan sporcuya yakışmaz.

(link)

Artık karnımızı doyurmanın zamanı geldı cem donusu guzelyalıya babasıyla yapacagı ıcın,ilhan amca ıkı gemısıyle geldı ve lutfü amcanın kofte ekmegide yenır yanı lutfü amca cok tatlı olmus bırer yarım daha atıver.Ayranlarıda unutma:eek:

(link)

Lütfü amca 25 yıldır burada bu işi yapıyor.Geldıgınızde mutlaka köftesını yemeden ayrılmayın.

(link)

Lütfü amcaya veda başka bır turda görüşmek dileğiyle

(link)

Bozcaada dünyanın en güzel ikinci adası kanıtı aşagıda izdihama yol açmamak için temmuz ve agustos aylarını tavsıye etmem çünki ben o sıkıntıları her gün yenı ıskelede denıze gırerken göruyorum.Tatıle gelenlere bır işkence oluyor.Eylulde geyıklı sahılı ve bozcaad daha gzl oluyor aklınızda bulunsun benden hatırlatması:boese157:

(link)

Bozcaada sokaklarından görünüm

(link)

(link)

Bozcaada kilisesi
(link)

Bozcaada kalesı

(link)

Artık bozcaadaya veda zamanı geldı son ferıbot kış tarıfesı dolayısıyla 17.00 de başka bir turda görüşmek ,dileğiyle sizlere sonbaharda yaz ayının güzelliklerini yaşatabildiysek ne mutlu bizlere şen ve esen kalın grş dileğiyle

(link)

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy
Scudo

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu konu iki kez yayınlanmış yönetici arkadaşlarımızdan ilgi rica ediyoruz.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Aşıroğlu