Çanakkale - Çeşme Yaz Turu... (500.-Km)

turakine

Üye
Tepki
22
İsim
Pedala Kuvvet
Bisiklet
Scott
Bu sene kendi hesabıma göre ortalama 1800 - 1900.-Km civarında pedal bastım ama bu kilometreler bende yorgunluk değil daha çok heves yaptı. İş yerimde sürekli seneye gideceğim yerlerim (link) üzerinden haritalarını çıkarıp duruyorum. Bazen "şuradan başlayayım şuraya kadar" gideyim diyorum sonra fikrim değişiyor ve "en iyisi şuradan başlayıp" diyerek yön değiştiriyorum. Velhasıl içim içime sığmıyor ve yeniden planlara girişiyorum.
Bugün şu an itibariyle son kararımı Çanakkale - Çeşme olarak düzenlemiş durumdayım.
Konaklama yerlerini ve genel giriş-çıkışları daha detaylandıramadım ama tüm öneri ve görüşlere açığım.
Harita Linki: (link)

Dosyalar

Scudo

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
bur rota edremit - akçay dan itibaren benimde çok yapmak istediğim bir rota inşallah yapabilirim. sizde şimdiden kazasız sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

arsiyan

Üye
Tepki
47
İsim
okay
Bisiklet
Lapierre
@turakine Slm Geçen yaz Asos'dan Didim'e planladığınız etabı yapmıştım, çok güzel ve rahat bir etap. Dikili Çandarlı arası güzel rampalar vardı benden söylemesi :) İzmir'de konaklamayacaksanız Sasalıdan bisiklet yoluyla Bostanlıya geçin feribotla üçkuyulara direk çeşme yoluna çıkıyor yol. izmir trafik çilesini atlatmış olursunuz.

Tepki
12
İsim
Sercan Üleş
Bisiklet
Specialized
Bu tur için düşündüğünüz bir tarih var mı?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

badmojo

Üye
Tepki
8
İsim
Erhan
Bisiklet
Merida
Merhabalar, eylülde 3 arkadaş Altınoluk-Bodrum rotasını yaptık. Size rotanızdan fazla sapmadan önereceğim birkaç nokta var:

- Keremköy (Parasörf yapanları izlersiniz, eski zeytin yağı fabrikası ve manzaralı kumsalı çok güzel)
- Cunda Adası (Herhalde Marmaris'ten başka bir tek burada "gerçek" bisiklet yolunu gördük. Taş kahvede taze çekilmiş kahve için mutlaka)
- Bademli (Civardaki en berrak Pisa koyunda mutlaka denize girin. Deniz fenerinin altına çadırınızı kurun ve manzaranın tadını çıkarın :) Yalnız zeytin ağaçlarının kovuklarına dikkat edin akrep var.)
- Denizköy (Çandarlıya giderken inin ve denize karşı bir mola verip kafenin birinde biranızı yudumlayın)
- Bence Aliağa'da İzbana binerek İzmir' e direkt geçin. İzmir' i görmediyseniz sahili turlayıp devam edin çünkü Aliağa' dan sonra gezilecek çok bir yer yok ve emniyet şeridi olmayan bir yolda diken üstünde gitmek akıl işi değil. Hem de buradan bir gün kazanıp turunuzu Demircili veya Sığacık'ta bitirebilirsiniz.

Kazasız, belasız turlarınız olsun. Tekeriniz hep düz bassın ;)