Duyuruyu Kapat
Strava 2K
Instagram 5K
Facebook 15K
Twitter 4K

Çanakkale Biga- Balıkesir Merkez (182 Km./gün)

Konu, Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları kategorisinde Emrah Pektaş tarafından 23 Eylül 2012 tarihinde paylaşıldı.

 1. Emrah Pektaş

  Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  12 Mart 2009
  Mesajlar:
  487
  Beğeniler:
  352
  Şehir:
  Balıkesir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Merhaba

  Kuzenimin tavsiyesi üzerine Köfte yemeye Balıkesir’den Çanakkale’nin Biga ilçesine gittim.Amacım 21 Eylül 2012 Cuma günü bisikletimi otobüse atıp Biga’ya gitmek, bir gece kalıp ertesi sabah erkenden bisiklet ile Balıkesir’e geri dönmekti.Otogara gitmek için evden çıktığımda yağmur başladı.Otogara varıp otobüse bindikten sonra yağmur durdu.:) Neyse Köfteyi seven yağmura katlanır.

  Lejant:
  Açıklama
  Resim

  Tur mesafesi uzun olduğundan ve yol üzerinde pek de görülmeye değer yerler olmadığından güzel fotoğraflar çekemedim, kusuruma bakmayın.

  Güzergah

  Çanakkale'nin Biga ilçesi
  Balıkesir'in Sarıköy Beldesi
  Gönen İlçesi
  Manyas İlçesi
  Aksakal Beldesi
  Susurluk İlçesi
  Balıkesir Merkez

  Biga'ya yolunuz düşerse Köfteci Ahmet'in dükkanına uğramanızı kesinlikle tavsiye ederim.Şimdiye kadar yediğim en lezzetli köfte.:in:Ayran ile birlikle 8 TL.ödedim.
  [​IMG]

  Gece kalacak yer aramaktan çevrede görülmeye değer yerleri bulup gezmeye pek vaktim kalmadı.
  Biga Hatırası
  [​IMG]

  Bulabildiğim, temiz , güvenli ve lüks olmayan tek yer 1 kişilik odaya 35 TL.istedi;Tek kişilik odaları dolu olduğundan iki kişilik odaya 50 tl. isteyince mecburen bana göre lüks bir otelde 55 TL.na kaldım.Suyu da ayrıca 2 TL.na sattıkları gibi akşam yemeğine de 17 TL. talep ettiler .Neyse ki sabah kahvaltısı ücretsizdi ve çıkan kek ve pastalar muhteşemdi.
  [​IMG]

  22 Eylül 2012 Cumartesi sabah 07:10 civarı Biga'dan yola çıktım.Hatırladığım kadarıyla hava 13 dereceydi.
  [​IMG]

  Bu yaz gördüğüm ilk deniz.Çanakkale-Bursa yolu üzerinde Denizkent beldesinin önü.
  [​IMG]

  Burayı kaçırsaydım benim için pek hayırlı olmaz idi.
  [​IMG]

  Yaşasın esaslı bir rampa.:)2 inç kalınlığında lastiklerle ve belinde 5 kg. luk çantayla çıkması bi güzel oluyo sormayın.:p
  [​IMG]

  Biga-Gönen arası yanlış hatırlamıyorsam 53 km. sürdü.Yol üzerinde birçok köyden geçtim.Asfalt olmasına rağmen yol yüzeyi çok pütürlü ve güvenlik şeridi yok.Neyse ki sabahtan fazla trafik yoktu.Önceki gün otobüsle aynı yolu geçerken birçok noktada yolun darlığından tedirgin olmuştum.
  [​IMG]

  Gönen’e varmadan önce Sarıköy beldesine ulaştım, vaktim kısıtlı olduğundan bu şirin beldeyi görüntüleme imkanım yoktu.
  [​IMG]

  Gönen’de küçük mola ve bir cadde görüntüsü. Yemek yediğim lokanta yolluk olarak meşhur Gönen suyundan 1 şişe ikram etti.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Sonraki durağım Manyas İlçesi olacak.Asfalt yüzeyi bazı noktalarda çok engebeli hale geliyor.Bu kısım beni çok yordu.:(
  [​IMG]

  87 nci km.de Manyas’a ulaştım.Bir parkta oturup bir mola daha verdim.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Manyas’dan sonra neredeyse rampasız, güvenlik şeridi olan, pürüzsüz bir asfaltta gitmek uğruna yolu uzatarak Aksakal beldesine yöneldim.Bana göre bitmek bilmeyen bu yol üzerinde Yeniköy Köyü’nde ilginç bir manzara:harap haldeki bir binanın çatı kısmında güneş enerji paneli var.Senmisin fotoğraf çekmeye duran tam burada köpek sardı; inatçı peşimi de bırakmıyor.İniyorum bisikletten duruyor geri gitmeye başlıyor.Bisiklete biniyorum arkamdan koşmaya başlıyor.Baya bi bağrıştık köpekle.
  [​IMG]

  Sonunda Aksakal Beldesine ulaştım.
  [​IMG]

  Aksakal Beldesi ile Susurluk İlçesi arası yol fevkalade.:in:
  [​IMG]

  Yolda yemek reklamları ile moralimi bozdular.Ben de Susurluk’da mantı molası verdim.Mantı 7 TL.ayran ise 2 TL.Bu arada Susurluğun ayranı meşhur derler.Balıkesir merkezdeki ÖzerHisar ayranının (şişede olanı) üstüne ayran tanımam.Şişede Özerhisar 10, Susurluk ayranı 6.

  Susurluk hatırası
  [​IMG]

  Susurluk ilçesi ile Balıkesir arasında Demirkapı Köyü’nü geçtikten sonra 155 km. olmuştu.Önümde birkaç rampa vardı, son benzinlikte mola verdim.Yorulduğumu gören BP görevlileri sağ olsunlar çay ikram ettiler.Benzinlikteki bu yeşil böcek, tekeri çıkılası buldu herhalde.
  [​IMG]

  Balıkesir İl tabelasını gördüğümde 170 km. yi doldurmuştum.İlerideki bisikletçide bir mola daha verip eve yöneldim.
  [​IMG]

  Evin önünde km. saatimden bir görüntü.18 km./saatlik ortalama hız amacımın da üzerine çıkarak 18,74 km./saat hız ile turu tamamladım.Aynı zamanda bu tur 1 gündeki bireysel mesafe rekorum oldu.
  [​IMG]

  Birkaç not:
  -Sele kaynaklı ağrı ve uyuşma konusunda çok cekincelerim vardı, pedli taytım olmamasına rağmen hiçbir problem yaşamadım.(Selem:Selle Italia q-bik flow)
  -Tur sonunda az da olsa sırt ve bel ağrım oldu.Şimdi iyiyim.
  -Rüzgar yada bisikletimde tamir edemeyeceğim bir arıza olsaydı bu turu tamamlayamazdım.
  -Günde 100 km.yi geçmemek lazım.
   
 2. Eray Gündoğdu

  Eray Gündoğdu Aktif Üye

  Yaş:
  22
  Kayıt:
  21 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  199
  Beğeniler:
  206
  Şehir:
  Bandırma
  Adı:
  Eray Gündoğdu
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Güzel tur olmuş. Tabi benim yaşadığım ilçeden de geçmişsin daha bir dikkatli okudum :)
   
 3. kayhan1907

  kayhan1907 Daimi Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2007
  Mesajlar:
  312
  Beğeniler:
  460
  Şehir:
  balıkesir
  Seviye:
  emrahım iyi yol yapmışın da ne vardı bu kadar sıkıştıracak hafta içi buralardayım işini bitirince ugra laflarız keşke manyasa kamp atsaymışsın
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-7-17_11-24-32.png
Bisiklet sürüş kaydını Strava'ya, TrainingPeaks'e veya başka bir aktivite takip sitesine yüklediğimizde, özet bilgi ekranında kJ cinsinden bir değer görürüz. Kilojul biriminden gösterilen bu...
image.jpg
1 haftalık çalışma sonrası roller Yaptım. Profil demirler, akıllı Alman rulman yatakları ve rulmanlar, rulmanlı merdaneler ve gerginleştirilmiş makine zinciri ile Bayır tadında Sürüş zorluğu :)...
% 8 eğimli bir tırmanış.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...