Çanakkale - Antalya Turu için Yol arkadaşı 24 Haziran.

MrSinir

Üye
Tepki
43
İsim
Murat Emre ABBASOĞLU
Bisiklet
Kron
Merhabalar,

Nasipse bu yıl 3. kez Çanakkale- Antalya uzun tur için niyetlendik yine. 24 haziranda Çanakkale den start vereceğim. 1 yol arkadaşı arıyorum. ilgilenen olursa görüşelim.

Scudo

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Vallahi mükemmel olurdu Bende G.adalıyım 25 haziranda Kısmetse Ada çıkışlı Yunanistan ?? Turu yapacağım belki değişiklik yaparsan mesaj atarsın

• Beğen
Tepkiler: MrSinir

MrSinir

Üye
Tepki
43
İsim
Murat Emre ABBASOĞLU
Bisiklet
Kron
  • Çanakkale – Assos : 88.7 KM
(link)
  • Assos – Ayvalık: 93.4 KM
(link)
  • Ayvalık – Aliağa: 92 KM
(link)
  • Aliağa – Selçuk : 129.5 KM TRENLE?
(link)
  • Selçuk – Kuşadası: 20.6 KM 4.Gün devamı Dinlenme
(link)
  • Kuşadası – Milas: 107.4 KM
(link)
  • Milas – Muğla: 63.8 KM Tırmanış
(link)
  • Muğla – Göcek: 105.9 KM
(link)
  • Göcek – Fethiye: 27.3 KM Keyif Günü
(link)
  • Fethiye – Kaş: 105.6 KM
(link)
  • Kaş – Finike: 74.4 KM
(link)
  • Finike – Kemer: 71.3 KM
(link)
  • Kemer – Işıklar: 44.7 KM Bitiş
(link)

muhtemel yol güzergahları. değişiklik olmassa..

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MrSinir
Dostum bu hafta çanakkale izmir turumu tamamladım ayvacık - küçükkuyu rampasında yol yapım çalışması var assos,a vardığın zaman kadırga koyunda kamp atıp (güzel bir kamp yeri var) yoluna sahilden kayalar köyü yolundan devam edip hiç izmir asfaltına çıkmadan deniz kenarındaki eski yolu kullanarak küçükkuyu’ya ulaşabilirsin bilgine

Jozef76

Üye
Tepki
21
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar bende böyle bir tur bu yaz planlıyorum ama temmuz ağustos aylarında, fakat hava sıcaklığı konusunda tereddütlerim var sizin bu konudaki fikirlerinizi merak ettim, çünki kime sordu isem çok sıcak olur eylülden sonra çık dediler eğer tura çıkar iseniz tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
(link)

@Jozef76
Evet çok sıcak olacak söyleyenler kesinlikle haklıdır. Bu güzergahı 4 kere üstelik temmuz haziran aylarında yapmış biri olarak şunları söyleyebilirim;
1-Sabah erken saatlerde yola çıkıp 30-40 km en az yol yapın.
2-Mutlaka şapka ve güneş kremi kullanın.
3-Bisiklet forması ve koşular için kullanılan giysiler giymeyin. Direkt güneşe maruz kaldıkları için fırında kalmış gibi olursunuz. Onun yerine ince penye tarzı geniş ve beyaz tişört kullanın kirlendikçe çeşmelerde yıkayın kuruması için bisikletin bagaj tarafına asın 15 dk da kurur.
4-Susuz kalmayın. Sadece su içmeyin soda meyve suyu bol bol tüketin. Kola ve enerji içeceğinden uzak durun.
5-Öğlen vakti çok yemeyin sabah iyi kahvaltı edin. Öğlen sıcağında çok yağlı kebabplar lahmucunlardan uzak durun.
6-Çay kahve az için su kaybınızı telafi edin. Öğlen vakti alkol kullanıyorsanız almayın.
7-Deniz kenarlarından ziyade köy yollarını kullanın nem ve sıcaktan biraz kurtulursunuz.
8-Çok soğuk su içmeyin. Farkında olmasanızda bisiklet üzerinde hava akımına maruz kaldığınız için terlediğiniz için bademcikler şişer
9-Mataranızı güneşte tutayın. Sıcaktan plastiğin mukavemeti azalır suyu zehirler. İçten termoslu matara veya termos kullanın. Mataranın çevresine folyo da iş görür.
10-Vücut bir kaç gün sonra sıcağa alışacağı için öğlen bisiklet sürmede daha az zorlanacaksınız ancak her 30-45 dk da mola verin ağaç altı gölge bir yer ideal. Bisikleti güneşte bırakmayın plastik kısımları zarar görüyor zincir genişliyor ayrıca seleye oturamayabilirsiniz.
Bu şekilde temmuzda güney illerinde bisiklet turu yapmada daha az güneş kaynaklı risklere maruz kalırsınız. ancak unutulmaması gereken bir nokta da küresel ısınma ve etkileri her geçen yıl daha da artıyor. Her geçen sene daha çok zorlandığımı itiraf edebilirim.

Son düzenleme:

MrSinir

Üye
Tepki
43
İsim
Murat Emre ABBASOĞLU
Bisiklet
Kron
@Jozef76
Merhabalar,

Daha önce Temmuz ve haziran aylarında turu gerçekleştirmiştim. temmuzda gerçekten sıcaktan çok zorlandık ama arkadaşın dediği gibi sabah erken saatlerden 12.00 ye kadar 12.00 16.00 dinlenme ve 16.00 dan sonra gün sonuna kadar sürdük.
geçen sene haziran ayında çıkmıştım. önceki seneye göre gayet rahattı. milas muğla arası hariç sıcaklardan zorlanmadık. zaten arkadaş yapılması gerekenleri gayet net yazmış.

tos0648

Üye
Tepki
116
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@caner adsız
Çok güzel bilgiler, temmuzda izmir fethiye turu düşünen birisi olarak teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: luckxor

Jozef76

Üye
Tepki
21
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@caner adsız
Verdiğiniz değerli bilgiler Ve tavsiyeler için çok teşekkür ederim, buralarda tur yaptığınız için size bir sorum daha olacak, ben bu rotada kamp atılabilecek noktaları size sorsam, yani ben bagajımda çadırmıda atıp gezmeyi planlıyorum ama o rotayı ilk defa pedallamış olacağım. Kamp tecrübem var çok şükür ama kapm atabileceğim ücretsiz güzel noktalarıda bilsem çok güzel olacak ?

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
@MrSinir
@Jozef76
merhaba. Kamp için genelde ben wild kamp yani orman çayır tarla gibi ıssız yerleri tercih ediyordum. Ama kıyı kesimler yoğun ve turistik olduğu için heryerde kafana göre kamp atamıyorsunuz. Büyük çopunlukla kamp alanlarından faydalanabilirsiniz. Getirisi güvenlik ve rahatlık götürüsü gürültü ve maliyet. Ben genelde en ıssız sessiz kamp alanlarını buluyorum. Bu sene 24 hzranda ist çıkışlı kaş yapıcam sürem 20 gün. Formatım deniz kum eğlence. O yüzden bu sene çoğunlukla kamp alanlarında kalıcam tavsiyem ayvalıkta ada camping bozcada ada camping dikilide muhtelif kamp alanları mevcut bergamada kamp alanı var kul adası hem merkez hem güzelçamlıda kamp alanları mevcut güzelçamlı kesinlikle tavsiyem. Didim akyaka ve dayçaya kadar kamp alanı var. Şehir merkezine uzak sahilde de kamp atarsınız ama çok denize sıfır çadırı kurmayın. İyi yolculuklar

Jozef76

Üye
Tepki
21
İsim
Yusuf
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@caner adsız
Merabalar, bu değerli bilgiler için de çok teşekkür ederim, bu bilgilerde turumda bayağı işime yarayacak, size de şimdiden turunuzda iyi eğlenceler diliyorum, tekerinize taş değmesin ? .....

• Beğen
Tepkiler: luckxor

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
Rica ederim. En büyük isteğim böyle turların daha çok yaygınlaşması. Hem bisiklet ile ilgili farkındalık artıyor hem de ben yolda daha çok bisikletli görünce çok mutlu oluyorum. Tek başınıza tura çıkmak eğlencelidir keyiflidir. Ama günlerce tek başınasınızdır. yalnızlıkta sıcaklar kadar bazen insanı zorlar ama bisikletli görünce her şeyi unutursunuz. Ayrıca yeterince bilinçli hareket ederseniz yolda en fazla lastik patlaması gibi sıradan sorunlarla uğraşırsınız. İnanın, istanbulda bisiklet sürmek daha yıpratıcı ve tehlikelidir. Tadını çıkarın ama güvenlikten ödün vermeyin.

dokiii

Üye
Tepki
44
İsim
DOĞUKAN KAYTAN
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba 17 Haziranda çıkışlı Çorlu-İzmir turu yapacağım.. 23-24'ü gibi çanakkalede konaklamayı düşünüyorum. yola çıktığınızda bi dm atarsanız size izmire kadar eşlik etmiş olurum. iyi yolculuklar :)

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
Benim de 24 haziran çıkışım ertelendi. İşlerim 1 hafta uzadı. İşlerimi 1 haftadan önce bitirirsem 24 haziran haftası çıkıcam. Uzarsa Ağustosa kaldım:(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Jozef76

Kaş'tan çıktıktan sonra rampada bayılacaktım sıcaktan, bandanayı ıslatıp kafama geçirdim kaskı çıkardım yürüyerek devam ettim.
Ama bu noktadan sonra beydağlarından geçerken göreceğiniz manzara, alacağınız nefes, ineceğiniz yokuş bir harika dostum. Kemere doğru asfaltın sıcağı suratınıza vuracak, ama iniş olduğu için problem yok.

Bitki örtüsü maki olduğundan dinlenecek pek gölge yok Antalya kısmında. Bulursanız kaçırmayın. Her yerde de minik plajlar var, yol kenarında durup serinlemek için girebilirsiniz. Kaş'a kadar rüzgar arkadan esiyor, coğrafik bir özellik sanırım, bedava gidiyorsunuz resmen.

201320

İç anadoludan Muğla'ya girip ordan Antalya'ya saptığım için rotanın öncesi hakkında bilgim yok, ama eminim harikadır. Canım çekti ama gelemiyorum malesef.

hardwrestler

Aktif Üye
Tepki
214
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MrSinir
Gaziantep den oraya otobüs yolculuğu gözüme geldi. Yoksa bende nasipse yarın yola çıkıyorum. Tersten gelicem.

aydin5228

Üye
Tepki
3
İsim
Aydın Fındıkoğlu
Bisiklet
Sedona
Ben de Temmuz'un 1 ya da 2. haftası Çanakkale başlangıçlı bir tur düşünüyorum. Rota yapabildiğim kadar .

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que

BF Okuru

Üye
Tepki
2
fırsatı olanlar için ilkbahar ve sonbahar güneyde,yazın ise kuzeyde tur yapmak daha uygun değil mi?