Çamurluklar da takıldı, bisiklet kışa hazır.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
(link)
(link)

çifti 8tl, montaj dahil. :) servisime tekrar teşekkürler :D herşey neden bu kadar ucuz burada, çözemedim... :islik:

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam bunlar tam olarak işini görmüyücektir ama gene de bi miktar ıslanmayı önler :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Ozan Cansel

nasıl birşey gerekiyor acaba işimi görmesi için? bisiklete uyan sadece bu model vardı... diğerleri tekerleğe çok yakın kaldığından sürtüyordu, mecburi seçim oldu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu dede işi tekerleği büyük ölçüde kaplayanlar anca işinizi görür bunlar tekerleğe biraz uzak olduğu ve az kısmını sardığı için bi çok yerden su kaçırır.

Ötekiler görünüm olarak bisiklete gitmeyebilir ama illa ki kullancaksanız o tarz bişey almanız lazım

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Ozan Cansel
ilk onlardan baktım ama lastiğin dişleri sürtüyordu. uymuyor onlar... ince, dişsiz lastik almam lazım onlar için öncelikle... o da karda bunlar kadar iyi performans vermez. kayar yokuş aşağı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Doğru diyorsunuz. Sizin şu an taktırdığınız çamurlukları daha önce kullandım ve ortalama bi yağmurda hatta herhangi bi su birikintisi de dahil sağından solundan veya arkasından bi yerinden kaçırıyor ve eninde sonunda ıslanıyorsunuz.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Bu camurluklari gorunce bir ise yaramaz bu diyecekler ve c seklindeki camurluklari onerecekler. Onlarda mtb ye gore degil. Eger butceni arttirabilirsen 80 tlye aldigim ve suda ve camurda etkili camurlugu paylasirim. Eski kadromun resimlerinde var aslinda bakabilirsen ben telefondan yaziyorum da :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende de ayni bisiklet var, diger modeller lastige surtuyor. Bu modelin de vida kisminda sorun olustugu icin on camurlugu komple cikarttim. Ise yariyor ama o kadar da kotu degil.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
kaldırımdan inerken yaylanan maşa sonucu birden eğilen ön çamurluk ön tekerleğin dişlerine takıldı, kaldırımın önündeki çukurda kaldım bir anda... dikkat etmesem devrilmem kaçınılmazdı.
çıkartmayı düşünüyorum bu sorundan dolayı, ön çamurluğu tutan tek bir vida var ve aşağı-yukarı-sağa-sola her türlü yamulabiliyor.
tekerleği bir anda durdurması riskli bir durum gibi geldi... düz yolda hızla giderken bir kasiste maşa yaylansa ve aynı şekilde çamurluk tekerleği durdursa sanırım ciddi bir tehlike ortaya çıkabilir.
kaldırımdan inerken yavaştım sonuçta, o yüzden toparlayabildim...

biz de çamurlanırız gerekirse, napalım :(

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
mert benim astroyu sattıgım arkadas farketmiş. bisikletin ön jant yamulmuş :D aman diyim kaldırımlara çok çıkıp inme yamuluverıyor namıssızlar :D

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@murataslan

yamultabileceğini biliyorum zaten ama gerektiği zaman da inip elle çıkaracak halim yok ya :)
kullanmayacak olsam almazdım bu bisikleti, yol ya da şehir bisikleti almayıp amortisörlü maşası olan bir mtb aldıysam kaldırımda da kullanayım artık...

yoksa ne anlamı kalırdı mtb olmasının :) 5-6 ayda bir 20-25 lira verir ayarlatırız çok yamulursa.

• Beğen
Tepkiler: Taner Eraslan

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

salcanoların özel örümünün tek kötü yanı normallerden +1 olarak fazla akort istemesi yani normal örgülü bir bisiklet senede 1 akort isterken salcano özel örümü sebebiyle sene de 2 kere isteye biliyormuş.... "varsın istesin ;) "

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Buğra Kaan

özel örümün farkı nedir peki? çok anlamam teknik konulardan, bildiğim tek şey şimdiye dek bisiklet hiç sorun çıkarmadı. son derece memnunum :D
6ayda 20 lira bozmaz bizi nasılsa :) tek tekelek 10liraymış servise sordum...

he sorun çıkarmadı dedim ama v fren soğuktan ötebiliyor sabahları 3-5dk, o var sahi :D pabuçları hafif sürttürünce kısa sürede geçiyor.

• Beğen
Tepkiler: Bora Çalışkan

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Mert C.

Mert, benim eski kadromdaki çamurluklardan sana öneririm, yağmur çamur her türlü pisliğe girdim üstüm kirlenmedi gayet iyi temiz tutuyor.

Bisikletimin kadrosunu değiştirdiğim için şuan yeni kadroma takamadım, en kısa sürede takmam lazım şuan yeni kadrom leş gibi :)

Bakınız; (link)

Eski kadrodaki çamurluk ; (şaft borusunun içine monte ediliyor maşaya engel olmuyor)
(link)

Resmi eleştiricek olan arkadaşlara şimdiden söyliyeyim, bagajı çamurlukları taktından sonra yukarıda kaldığı için sökmüştüm. Sele borusuda bağlı değil, çamurluğu şaft borusuna bağlamamın sevinciyle aniden çekmiştim :)

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
@Mert C.

kaldırıma çık ama bam güm girme diye söyledim iyilikte yaramıyor

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berksan

arka çamurluk sırta sıçramaları engeller gibi görünüyor o açıdan sorun yok da pantolon konusunda nasıl koruyor acaba?
şehir bisikletleri gibi tekeri saran bir çamurluk değil bu da, haliyle arka tekerleğin ön kısmından sıçrama olabilir gibi sanki...

taktırırsam buna benzer birşey taktırırım bir dahakine, 8lira çiftiydi şuankilerin ve bu bisiklete uyan elindeki tek modeldi...
yetmese de 8 lira sorun olmaz dedim denemek için taktırdım. servis kötü olduğunu söylemişti takarken.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

aynen 20 liradan fazla verme sakın... salcanonunu bu örüm sebebi bisiklete çok az da olsa amortisör özelliği veriyormuş öyle aşırı değil sadece sürüş konforu için.... fren ötmesine gelince fabrika çıkışı benim miller gevşekti sanırım sizin de sorununuz o olabilir güzel bir ayardan sonra TAŞ kesiliyor mübarek :) :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@murataslan

o kadar smiley kullandım, sana karşı sert ve ters bir şey yazmadım. yanlış anlamadın umarım?
biliyorum şimdiki gibi kullanmaya devam etmemin yanlış olduğunu... ancak henüz yeni olduğumdan önden gidonu çekerek bisikleti kaldıramıyorum, haliyle vurdurarak inip-çıkıyorum...
senin dediğini anladım ona göre yazdım ben :D
zamanla deneyim kazandıkça düzelteceğim sürüşümü.

bahsettiğim gibi ben hangi tür bisiklet almış olursam olayım bu şekilde kullanacaktım, bunu bildiğim için mtb aldım daha rahat dayansın diye. aynı şekilde vurdurarak düz maşalı bir şehir bisikletiyle çıkmak daha sakıncalı olmaz mıydı?
anlatmak istediğim buydu sadece...

ben smiley kullanmışsam ve o smileyler gülüyorsa karşı tarafa ters birşey yazmamışımdır... :)

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@Berksan

motocross maşallah :)

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Buğra Kaan

ayarda vs. sorun hissetmedim hiç.
ilk 1,5 ayda da ötme sorunu olmamıştı. ilk kez 2 gün önce sabah 8'de oldukça soğuk bir havada öttü. branda ile dışarıda kaldığından biraz terleme ve haliyle pabuçlarda/jant yanaklarında nem yapmış olabilir. o sebeple sesi normal karşıladım ben.
150-200 metre kadar hafif fren sıkıp pabuç sürttürerek ilerlediğimde ses kesildi.