Çamurluk Tavsiyesi

Tepki
8
Bisiklet
Ümit
Salcano Astro 40 model bir bisikletim var malumunuz bahar ayına giriyoruz ve oturduğum şehir oldukça yağışlı geçirir bu dönemleri. Bu nedenle bisikletim için çamurluk almak istiyorum lakin hangi tip çamurluk alacağıma bir türlü karar veremedim. Bu nedenle siz dostlardan kullandığınız çamurluk resimlerini ve fikirlerinizi vermenizi istiyorum. Hem aklımdaki kararsızlık gitmiş olur hemde bisikletime yakışır bir çamurluk almış olurum.

Not: Amaç güzel görünmesi değil çamurdan en iyi şekilde korumasıdır. Biliyorum çamurluk ne kadar takarsanız takın yinede bir yerlerineze muhakkak çamur gelecektir. O nedenle çamur hiç sıçratmayan demiyorum en az çamurla beni ve bisikletimi hangi çamurluk korur.

Scudo
Tepki
68
Geçen sene Decathlon'un çamurluklarını almıştım. Fiyatları hakkında bilgim yok ama neredeyse sıfır sıçratma oluyordu. Seçilebilitesi var. :)

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet çamurluğu tavsiyesi en fazla 30 tl verebilirim daha fazla param yok :8

Tepki
158
İsim
yaşar
(link)

Ön maşa amortisörlü ve 700x38 Lastik için uyumlu mudur? Önerileriniz benim için önemli tşkler arkadaşlar

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yaşar kahraman Maksimum 700*28mm görünüyor açıklamasında büyük ihtimalle olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: yaşar kahraman
Tepki
158
İsim
yaşar
@yaşar kahraman bu ölçülere uygun iyi bir çamurluk bulamadım. Tur için kullanıcam sade bir görüntü olan çamurluk önerisi de alabilirim.
700x38 ölçülerine uygun SKS marka yok maalesef. tur bisikleti için çamurluk ne kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Tepki
158
İsim
yaşar
29 inç teker, ön maşa süspansiyonlu bisiklet için , klasik görünümlü(Tur için) çamurluk yok mu? Yoksa ben mi bulamıyorum?

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yaşar kahraman (link) Şöyle bir ürün var ama bulabilir misiniz bilemiyorum. Ayrıca uzun olanı da varmış.

(link)

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yaşar kahraman Yurt dışından temin edebilirsiniz ya da delta bisiklet ile görüşüp getirmelerini isteyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: yaşar kahraman

emreipekci

Üye
Tepki
104
İsim
Emre
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar ben bisikleti aldım ama acil çamurluk ihtiyacım var. Konuyla alakalı güncel bir başlık olmadığı için buraya yazıyorum. Bisikletim rockrider 540 mtb. Genelde köylerde sürüyorum bisikleti yollarda hep bir su birikintisi, akıntısı hali var (malum doğu karadeniz). Hanım artık eve almayacak çocuk gibi çamur içinde geliyorsun diyor 😀
Genelde mtb de çamurluğun pek işe yaramadığı söyleniyor ama sırtım kaskım komple çamur eve geliyorum genelde. En azından minimum hasar verecek ön arka çamurluk önerilerinize açığım. Teşekkürler.

Nvrsmr

Üye
Tepki
1
İsim
Enver
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Herkese merhabalar Bisan trx 8100 ile aranızdayım bu bisiklete uygun çamurluk ve bisikleti kullanan arkadaşların tavsiye ettiği diğer aksesuarlar hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

• Beğen
Tepkiler: Barisc61

eseshamza

Üye
Tepki
0
İsim
Hamza K.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar birkaç tane çamurluk denedim ama hidrolik disk frene uyumlu bulamadım, bisikletim mosso legarda 1927, ön lastik kolay çıkarılabilir olduğu için mevcut çamurlukların vidasının gireceği yerde ismini bilmiyorum ama lastiği kolay çıkarıp takmaya yarayan sıkıştırma aparatı var, ön maşanın başka yerinde delikler var ama çamurluklarınki dikey geliyor, blmem anlatabildim mi? Bisikletçi bulamazsın biz bişeyler uydururuz dedi ben bulup kendim takmak istiyorum, umarım :/

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@eseshamza sabah da Mosso başlığı altında başka bir arkadaşa bendeki basit çamurluğu önermiştim. Sanırım 25 lira gibi bir fiyata aldım ön/arka set şeklinde. İhtiyaç olmuyor diye öne takmadım. Mosso bisikleti satınca çıkartıp yeni bisikletime taktım, yani her bisiklete oluyor. Orta boruya ya da sele borusuna tutturulutor. Şöyle bir şeyler:20201105_230622.jpg
Herhangi bisikletçiye sorun, ya da İnternet'ten bulunur sanırım. Basit ama işi görüyor. Ben Alibeyköy'de Şen Bisiklet'ten aldım.

• Beğen
Tepkiler: eseshamza

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Robinson Crusoe bu camurluklarla sırtınıza çamur şu vs gelmiyor mu? Lastiğin yarısina kadar çevrelemesi gerekir diyorlar. O şekilde bulamadım hala🧐🧐

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@ufuq81 pek ciddi bir kirlenme olmuyor. Ama %100 koruma olsun derseniz pek tabi daha kaliteli bir ürün almanızda fayda var.

• Beğen
Tepkiler: ufuq81

brave17

Üye
Tepki
507
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
29” lastik için Polisport X-Cape arka çamurluk kullanıyorum, henüz çamura girmedim ama girdiğimde performansı hakkında fikirlerimi buraya yazarım. X-Cape ön çamurluk da almayı düşünüyordum ama cırt kelepçe ile maşanın tacına monte edilmesi ne kadar mantıklı emin olamadım. Ayrıca kadro çamurluğu (örn. Polisport Mudflap XL) kullanan ve memnun olan var mı merak ediyorum.

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1yıl kadar evvel 60 liraya (link) bunu almıştım. Kırılma delinme olmaksızın lastiğin tümünü kapatıyor. Bir tek tellerinin bisiklete göre ayarı gerekiyor. Haricen hiç bir eksisi yok.

Tepki
319
İsim
Behlül Dülger
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Upper Architect aynen bu çamurluk tan aynı satıcıdan bende aldım gayet güzel ve çamuru en aza indiriyor 👍

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En uygun başlık burası olabilir kanımca.. MTB için f/p ürünü Forte GT çamurluk takımı almıştım , inceleme ve testini yaptım . Fiyatına göre iş görür durumda . Arka taraf iyi de ön taraftan sular kadroyla dans ediyor.. Ön çamurluğun alt tarafı 15cm kadar daha uzatılabilse ek bir parçayla çok daha efektif olur gibi.