Çamurluk Takın...

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçtiğimiz kış akşamları camiye gidip gelirken yağmura tutulduğum çok oldu. Her şeyi anlamıştım; ıslanıyordum, yol tutuşum azalıyordu, frenlerim ses yapıyordu ama eve geldiğimde sırt tarafımın kovayla su dökülmüş gibi olmasına bir türlü anlam veremiyordum. Bir gün yine böyle ıslanırken ( :) ) zannedersem arkama su fışkırtıldığını fark ettim. Allah Allah derken bir de baktım bizim arka tekerlek döndükçe su fışkırtıyormuş. Olayın çözülmüş olmasının mutluluğuyla ucuz yollu bir çamurluk aldım ve arkaya taktım. Öne takılacak olanı da ön tekerin fazla fışkırtmıyor olması dolayısıyla bir kenarı koydum. Aradan aylar geçti, bu süre zarfında ben hep olayın çözülmüş olduğunu sanmıştım...
-AYLAR SONRA-
Bulutların hafif gölge yapmasını fırsat bilerek bugün güzel bir tur yapayım diye yola çıkmıştım. 2 km sonra ana yoldan sol tarafa içeri doğru saptım. İlerlerken koyu ve parlak siyah rengi dikkatimi çekti. Nasılsa çamurluğum var diyerek yaklaşık 2 metre genişliğindeki yeni dökülmüş asfalt yolun üzerinden dik bir şekilde geçiş yaptım. Ellerimde oluşan siyah noktalar ve pantolonuma dizilmiş lekeler gözüme çarptığı zaman suyla müdahale etmem gerektiğini düşündüm. Bisikletten indiğimde paçalarımın hâli beni garip bir hâle sürüklemişti :) Su, lekeleri geçirmeyince bisiklete atladığım gibi eve geri döndüm. 5 kilometrelik turun ardından kalan hatıraların lekeli ellerim ve benekli pantolonumun olduğunu sanırken normalde beyaz olması gereken bisikletin altının parlak ve siyah olmasıyla bir kez daha o garip hâle büründüm. Anladım ki o öne takılması gereken çamurluğu poşetin içine boşuna koymamışlar...

Scudo

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sıra geldi zifti temizlemeye. Daha önceden gaz yağı uygulanması gerektiğini duymuştum, ne diyorsunuz? Kaba zifti temizledim. Kahverengi boya gibi bir kalıntı kaldı. Bunu nasıl temizlememi önerirsiniz?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Oto boyası satan hırdavatçılarda bulabileceğiniz süt kıvamındaki finish kat pasta işinizi çözecektir.

Temiz ve beyaz renk bir bezle çok fazla bastırmadan ovalayarak geçerseniz üzerindeki kalıntıları ortadan kaldırabilirsiniz.

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Sadettin Z. Bahsettiğiniz şeyi bilemiyorum; daha yakın bir yol denesem daha iyi olacak kanaatindeyim. Şöyle düşününce bulunduğum yer itibariyle sanayiye gitmem gerekecek. Bir daha o yeni dökülmüş asfalta girmek istemiyorum (Olay sanayide gerçekleşti de :) )

Ha, şunu da ekleyeyim; çizik vs. sıkıntı değil

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Gazyağı işi çözer ancak gazyağını uzun süre boyaya temas ettirmeyin, gazyağını sürüp bir süre çözülmesini beklemeyin çünkü gazyağı uzun sürede boyayı da çözebilir. O yüzden bir beze gazyağını döküp bisikleti silmenizi öneririm.

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ozan k. Margarin işine ne dersiniz; burası Antalya ve margarinin dakikalar içerisinde sıvılaşacığını tahmin ediyorum. İnternette tavsiye edenler olmuş

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Margarinin işe yaradığını hiç duymamıştım açıkçası...

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ozan k. @M.Burak KARADAĞ Bilemedim ki, margarini daha önce de duymuştum. Yaz aylarında işe yarıyormuş, erimesi lazımmış yani. Olmazsa margarini bir denerim, olursa buraya da yazarım. Olmazsa da gazyağıyla müdahale ederiz. :)