Campagnolo Scirocco C17 mi FSA Vision TriMax 35

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@akgulcemal 3 ay olmadı alalı 3 kere arka jant teli kırıldı şuan aldığım yer olan erdoğanlarda halledilmesini bekliyorum ama içim hiç rahat değil, sorunun çözüleceğinden ciddi şüpheliyim ve bu jantları aldığım için pişmanım, beni 3 kere yolda bıraktı ve son 3 ayın içinde neredeyse toplamda 1 ay antrenmansız bıraktı yarışlara katılamadım.

Scudo

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
@alfakurt Jant telleri kırıldığında resimlerini çektiniz mi acaba? çektiyseniz buraya yüklerseniz görelim nerelerden kırılıyor. Kullanıcı olarak bilgimiz olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sargonnas bulursam telefonda yüklerim ama söyleyeyim, 3 ü de sprint atar gibi ayağa kalkıp hızlanmaya çalıştığım zamanlarda kırıldı, ilki ortadan, ikincisini hiç görmedim tel tamamen kırılıp kopmuş baş kısmı jantın içinde kalıp ses çıkarmasından ve yalpalamadan anladım kırıldığını, üçüncüsü de yine ilk seferki gibi ortaya yakın bir yerden kırıldı. çok fazla teknik bilgi ve tecrübeye sahip değilim malzeme kalitesi hakkında ahkam kesemem ama janttan teller kırılmaya başlayıncaya kadar memnundum şuan lanet ediyorum.

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Ben 90 kiloyum sprinte kalktığımda bayağı bi yüksek basınç yaptığımı söyleyebilirim. Hiç sorun olmadı bugüne kadar. Acaba stress sorunumu vardı jantta. Ara ara elle kontrol etmek lazım bence... Teşekkürler bilgi için :harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sargonnas bisikleti ilk alıp başladığımda eski jantım rs31 varken 95 kiloydum 190 boy şuan 85im gerçi uygulanan watt ve kilo arasında direkt olarak doğru bir orantı yok, durum benim aşırı bir güç uygulamamdan kaynaklı değil tabiki öyle olsa şikayetim janttan değil kendimden olurdu, anormallik jantta tabiki, rica ederim.

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Jant yaklaşık 3 ayı geçti alalı ne bir akord bozulması ne bir tel sorunu yaşamadım. Ayrıca gittiğim yerlerde çukurlara çok girdim yanlışlıkla da olsa ama bana mısın demedi jant. Sizinki üretim hatası falan olabilir. Veya çok yüksek bir basınca maruz kaldı. @alfakurt

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
Günaydınlar forum ahalisi. Günümüz şenlensin. FSA Vision Trimax 35 tekrar stoklarda.

(link)

upload_2018-10-1_9-13-13.png

Evet fiyatı yanlış görmediniz, aluminyum versiyonu, bahar aylarında 1500 liraya sattıklarını şimdi 5475 liraya satıyorlar. Liste fiyatı üzerinden %15 + nakitte %8 indirim 30 Eylül itibariyle son buldu. Güncel fiyat 5475. Bu demek oluyor ki ilkbahardaki fiyata %265 zam gelmiş.

Böyle bir zammı ne kurla açıklayabilirsiniz, ne de ilkbahardaki satışlarda sürümden kazanma ile. Yalnızca "vizyon sahibi, kurumsal bir satış stratejisi" ile açıklayabilirsiniz. İşte bu strateji Türkiye'deki bisiklet sektörünü ve bizleri bitirecek. Bravo.

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@finarod Merhaba hocam,paylaşım için teşekkür ederim öncelikle.
Stoklara girmesi beklenen güzel bir jant seti buraya kadar söylenecek bir şey yok bende bu sete 1500 tl fiyatından sahip olanlardanım.
Ancak satın aldığım dönemlerde de araştırdığımda yurt dışı fiyatının neredeyse iki katı olduğunu fark etmiştim.
Fazla stok tutuldu ve eritmek için böyle bir fiyat belirlendi karsız satılıyor diye düşünerek almıştım.
Ben hala ilk satış fiyatı olan 1500 tl de bir hata olduğunu düşünenlerdenim.

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
@Vedat_Çakar yorum için teşekkürler. 1500 lira olmasını "hata" olarak niteleyemeyiz bence. Zira ilk etapta 1300'lerden 1500'e çekildi fiyat, ilkbahardaki kur artışına istinaden. Yani bilinçli fiyatlama dokunuşları yapıldı ama seviye 1500'ü geçmedi.

Şu an jant setinin güncel EUR fiyatı 309EUR. Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Muhtemelen ilkbaharda da fiyat bu idi. Karbon versiyonu 500-600 EUR arası.

(link)

Stok eritme argümanı ilk bakışta mantıklı geliyor ancak benim bildiğim kadarıyla bu jant setini 2018'de satmaya başladı Erdoğanlar, yanılıyorsam düzeltin. Yani stoğa yeni giren jant setlerinin hepsi 1300-1500 lira arası satıldı.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk Ünal

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@finarod Evet ben de seti 2018 in başında satın net katırlayamamakla beraber 1500 tl nin altında satın almıştım.
ancak dediğim gibi alma arifesinde yapmış olduğum araştırma da kargo ve gümrük gibi extra ödemeleri eklemediğimde bile tr fiyatının yaklaşık %30 üzerinde çıkıyordu.
Hatta bu durumu yakın arkadaşlarımızla da tartışmış bir anlam verememiştik.
Ben siparişi geçip incelemelerim sonucunda çok memnun kalınca onlarda satın almak istemiş ne yazık ki stoklar eridiği için edinememişlerdi.
Her şeye rağmen şu bir gerçek ki bu bir fırsat jantıydı değerlendirebilene ama şuan ki fiyatı bu set için cidden çok yüksek ve anlamsız.

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
İyiki almışım dediğim bisiklet ürünlerinde ilk sırada geliyor jant seti.

• Beğen
Tepkiler: Vedat_Çakar

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@finarod
Siz yazdıktan sonra sanırım fiyat arttı. Bende 362 euro olarak görünüyor.

Screenshot_20181001-142959_Chrome.jpg

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron Allahım nereye doğru gidiyoruz sonumuz ne olacak?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@finarod
Bende halen 362 euro. Yurtdışından giriş yapıyorum ülkelere göre farklı fiyat uygulaması olabilir mi?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@finarod
Sizin verdiğiniz linkten değilde direk siteye girip baktım şuan daha ucuz görünüyor. Yaklaşık 296 euro

Screenshot_20181001-144502_Chrome.jpg

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
O kadar sövdük güncel fiyatına, biraz da jantı övelim. Cumartesi günü arkadan kamyonet çarptı. İç ve dış lastik tamamen pert. Janta hiçbir şey olmadı. Sadece tellerden biri (fren pabucu hizasındaki) döndü, akort ayarıyla her şey normale döndü, şu an hiçbir sorun yok, jantta bir çizik dahi yok. Çarpmanın etkisiyle, kamyonetin tamponu düştü ve durdu. Ben de iyiyim, hafif sıyrıklarla atlattım diyelim.

Forumda jantın sağlamlığıyla ilgili çok ciddi sorunlar yaşayanların yazdıklarıyla kıyaslayınca, benim elimdeki çiftin, gerek kullanım tarzım (tavşan zıplaması hiç yapmam, tümseklere bodoslama girerim), gerek bu yaşadığım kaza sonucunda, jantın çok sağlam olduğunu söyleyebilirim.

IMG-20180929-WA0000.jpeg

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü