campagnolo donanımlı 1300-1500 arası yol bisikleti

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
selamlar campagnolo donanımlı bir yol bisikleti almak istiyorum. fiyat aralığım 1300-1500 arası. 2.el de olabilir temiz olduktan sonra sıkıntı yok. önerebileceğiniz bisikletler nelerdir? carraro cr 022 race ve 916 dambiez vardı geçen sene ancak şu an bulmak galiba mümkün değil sezon bittiğinden dolayı. bu sene accell bisikletin carraro 2013 kataloğuna baktım, 2 tane yol bisikleti modeli getiriyorlar türkiye'ye, 2 si de berbat. geçen seneki model zenginliğinden de, donanım kalitesinden de eser yok. geçen sene yarısı campagnolo yarısı shimano donanımlı 6-7 çeşit carraro yol bisikleti varken piyasada bu sene 2 tane, 2si de shimano donanımlı ve yanlış hatırlamıyorsam sora ya da 2300 komponentli modeller. dediğim gibi campagnolo olması önemli benim için, açıkçası biraz taratfarlık bendeki, bu yüzden belki de shimano nun bazı setleri aha iyi ancak ben objektif yaklaşamıyorum nolursa olsun campagnolo olsun diyorum. bildiğiniz modelleri yazarsanız paylaşırsanız çok sevinicem. carraro olup olmaması önemli değil, ben sadece bu fiyat aralığında carraro hatırladığım için hep carraro'dan örnek verdim.

Scudo
Tepki
13
Diğer ülkeler bakıldığında ülkemizde güzel pahalı marka bisikletler kullanabilen kişiler çok fazla ,markalarda ihtiyaca göre model üretiyolarlar... Ancak bazı markalar verdikleri ekipmanla orantılı olarak fiyatı abartabiliyorlar size tavsiyem kadro ve jant seti alıp geri kalan parçaları abay.com dan yada benzeri sitelerden getirtin istediğiniz bisikleti kendiniz yaratın... Bende son zamanlarda bakınıyorum özellikle accel bisiklet çok bozdu kendini sitelerinde bisiklet donanımı ile ilgili hiç birşey yazmıyorlar... Umarım aradığınızı bulurusunuz...

• Beğen
Tepkiler: Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
çok iyi bi konuya deyinmişsiniz accel bisikletde adamlar 5 milyarlık bisikletin kadro alaşımından haberleri yok fabrikasından tut satış sonrası hizmete adamlar önüne gelen bisiklete basmış alloy kadro alloy kadro hepsi alloy arkadas. kepazeler.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@mehmet faruk türker

Diğer ülkeler?? Nijerya, Namibya, Sudan filan mı :)
Belki Avrupa'da Hollanda ve İtalya diyebilirsin ama onlar hurdaları ulaşım için kullanıyor.. Çoğunun evinde ise Campagnolo SuperRecord lu canavarları var.

Belki 1000 tane sağlam marka olmasına rağmen bugün Türkiye'de bulabileceğiniz bisiklet markalarını toplasanız 10 tane etmez. O markaların da her modeli yok ayrıca..
Bunun nedeni bisikletin spor ve hobby boyutlarında Türkiye'de gelişememiş olmasından kaynaklanıyor.. Çeşitli nedenleri var tabi..

Konuya dönersek talep olmadığı için burada Campagnolo malzemeleri bulmak oldukça zor. Arkadaşın da dediği gibi buradan kadro/maşa edinerek, diğer malzemeleri yurtdışından temin etme yoluna gidilebilir. Campagnolo 'nun üst seviye giriş modelleri Veloce, Centaur oldukça hesaplı ve iyi ürünler. Bunların muadilleri Shimano'da Ultegra 'ya kadar uzanabiliyor. Ama biraz daha bütçe ayırabilirseniz 11 li Athena son nokta olur.

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
başka bisiklet önerisi olan yok mudur acaba? şu an için elimde sadece whistle modoc xenon var. 1500 liraya kadar campagnolo donanımlı yol bisikleti arıyorum.