Campagnolo & 105

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
Merhaba,

Üzerinde 105 set ve SRAM ruble olan yol bisikletime Campagnolo jant ve ona uygun Campagnolo ruble takmayı düşünüyorum. Sadece bu iki parça Campagnolo olursa sorun çıkar mı?

Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Kesinlikle çalışmaz.

Campagnolo 10 lu rublelerin diş arası çalışma mesafeleri ile, Shimano 10 lu rublelerin mesafeleri birbirinden farklıdır, bu yüzden Shimano ve Sram sistemler campy ler ile uyumsuzdur. Sadece ön aynakollarını KMC 6.2mm 10 lu zincirler ile ortak kullanabilirsiniz. Bunun dışında ne vites kolları ne rubleleri birbirine uymaz.

bianchiultra

Forum Bağımlısı
Tepki
226
@Aytaç Biber

Aytaç abiye katılıyorum hem rublelerin diş araları farklı ve ek bilgi olarak campagnolo vites kollarının vites kablosunu çekme payı shimano ile birbirinden tamamen farklıdır yani rublede 1. vitesi ayarlarsın ama 3 te ses yapar 4 te olur 6 da ses yapar.her markanın vites kolu ürettiği rubleye göre çekme payını ayarlar ve üretir en iyisi siz 105 set alın benim tercihim shimano dan hem görsel olarak hem performans olarak shimano tercihimdir.

Tepki
7
campangole çok farklı bir sistemdir dünyada hiç bir ürün ona yakın çalışmaz çünkü indeks aralığı diğerlerine göre daha kısadır ama sram rubleyi kullanabilirsiniz

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Aytaç kardeşime kulak vermeni tavsiye ederim bence setin ne ise bisikletinde komple o seti kullan derim 105 set şıkır şıkır çalışır rublen de 105 olsun 2011 shımano katoloğuna bakarsan 105 set ile kullanacağın zicirin numarasını bile yazıyor yola çıktığın zaman vites geçişlerinde problem yaşarsın canın sıkılır ben 105 setin tadını ultegrada bulamadım doğrusu
saygılar
ali baba
say

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@muhammed akan

muhammed shimano ya görsel olarak birşey söyliyemem,çokta ilgilenmiyorum ama işlev ve hafiflik olarak campagnoloya yetişmesi için biraz zamanı var diye düşünüyorum.