Çameli bisiklet festivali

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında canerland tarafından paylaşıldı.

 1. canerland

  canerland Üye

  Kayıt:
  24 Haziran 2016
  Mesajlar:
  53
  Beğeniler:
  72
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Alıntıdır.

  [​IMG]

  ÇAMELİ DEMOKRASİ VE CUMHURİYET BİSİKLET ŞÖLENİ

  28-29-30 EKİM 2016
  DENİZLİ/CAMELİ
  İbrahim PUTGUL
  Çameli Belediyesi
  Kültür & Turizm Danışmanı
  ( Culture&Tourism Adviser )
  Adres:Yeni Mah.Atatürk Bulvarı.No:70/105 Çameli / Denizli
  Tel:(90)258 571 59 00
  Fax:(90)258 571 59 01
  Gsm:(90)532 734 35 09
  www.cameli.bel.tr/
  www.cambel.com.tr
  putgulibrahim@gmail.com
  @2016
  ETKİNLİK ORGANİZASYONU
  Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi VE Çambel ldt.şti ile ortaklaşa 28-29-30 EKİM 2016 tarihlerinde Çameli Demokrasi ve Cumhuriyet bisiklet şölenine ev sahipliği yapıyoruz.
  28 - 29-30 EKİM 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bu etkinlikle, Türkiye Cumhuriyetini kurup bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve cumhuriyetimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla anarak, onların armağanı olan güzel memleketimizin sadece bir köşesi olan Çameli’ de, onlar için pedal çevirerek güzel ülkemize olan bağlılığımızı, bütünlüğümüzü ve Türk demokrasisini tüm dünyaya göstermiş olacağız. Ayrıca, bu buluşma birçok sosyal etkinlikle, hem bölge halkına bisiklet sevgisini aşılamayı hem de yurdun çeşitli bölgelerinden bisikletçilere Denizli ili Çameli ilçesinin doğal ve kültürel tanıtımını yapmayı amaçlayan bir spor organizasyonudur.
  Bisikletin bir eğlence aracı olmaktan çıkıp günlük yaşantımızda kullandığımız bir ulaşım aracı haline gelmesi, bunun yaşadığımız çevreye, doğaya, insan ve toplum sağlığına olan önemli bir katkısı bulunmaktadır. Doğa dostu bisikleti kullanarak, ülkemizde spor ile turizmi birleştirmek, doğanın ve kültürün korunmasını sağlamak, bisiklet kullanımın geliştirilmesi, toplum içinde yaygınlaştırılmasını hedefler.
  ÇAMELİ DEMOKRASİ VE CUMHURİYET BİSİKLET ŞÖLENİ’ ne tüm sporsever ve bisiklet tutkunlarını, Çameli ilçe merkezimize bekliyoruz.
  Tur rotamızda genel bir anlatımla aşağıdaki noktalara pedal çevireceğiz.
  1. ÇAMELİ KÖYLER TURU VE KOLAK GÖLÜ : 28 ekim Cuma günü saat 08.00-09.00 arası kamp alanımızda kahvaltımızı yapıyoruz. 09.30 da Çameli Belediyesinin önünden hareket ediyoruz. Çameli – Denizli yolu üzerinden 9 km giderek köy yollarına dönüyoruz. Bu güzergâhta Cumaalanı-Güzelyurt-Çamlıbel-Yeşilyayla-Kalınkoz- Yaylapınar-Kolak köylerinin muhteşem manzarası doğal kültürel dokusu içerisinde köy kahvelerinde köy halkımız ile çay yudumlayarak hoş sohbetler yapıyoruz. Bölgemizdeki halkımıza, çocuklarımıza bisiklet sporunun öneminden bahsediyoruz. Öğle yemeği öncesi Kalınkoz ortaokulunda okuyan çocuklarımızı ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeği için Kalınkoz köy meydanında mola veriyoruz. Yemek sonrası Yaylapınar İlköğretim okulunda çocuklarımızı ziyaret edip KOLAK GÖLÜNE ulaşıyoruz. Çocuklarımıza isteyen katılımcılarımız defter kalem kitap gibi hediyeler verebilir. Kolak gölünde çay ikramı olacak ve 1,5 saat sonbaharın muhteşem renklerini izleyip resimler alacağız. Çameli merkeze dönüşümüz araçlarla olacaktır. Toplam 48 km. Yol asfalt, Tırmanış yaklaşık 580 m ve iniş 950 metre. Orta zorluklu bir rota.
  2. CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ VE EMECİK KANYONU TURU=29 EKİM Cumartesi günü sabah saat 08.00- 09.00 arası kamp alanımızda kahvaltımızı yaptıktan sonra 09.30 da Çameli Belediyesi önünde toplanıyoruz. Hemen ardından Çameli CUMHURİYET MEYDANINDA çocuklarımız ve Çameli protokolü ile 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZI kutluyor, saygı duruşu,İstiklal Marşımız ve ardından bir bisikletçimiz günün önemi hakkında konuşma yapacak. Ve bayraklarımızla beraber Çameli- Fethiye yolu güzargahından 11 km giderek Bıçakcı, cevizli köylerinden Emecik kanyonuna ulaşıyoruz. 1 saat Kanyonda gezi resim molası ve ardından öğle yemeği için Sarıkavak köyünde bir balık restauranta varıyoruz. Ardından Sarı kavak köy meydanından araçlarla Çameli Merkeze dönüş yapıyoruz. Toplam 32 km asfalt ve toprak yol. Yaklaşık 350 metre tırmanış ve 550 metre iniş. Yolun sadece 10 km si toprak orman yolundan. Kalan kısım asfalt ve kolay.
  3. ÇAMELİ KÖYLER TURU : 30 EKİM Pazar sabah 08.00- 09.00arası kamp alanımızda kahvaltı yapıyoruz ve saat 09.30 da Çameli Belediyesinin önünden hareket ediyoruz. Çameli –Belevi-İmamlar-Sarayyıkığı- Yeşildere-Arıkaya-Gürsu-Taşçılar- köylerinden geçerek Elmalı köyünde turu bitiriyoruz. Çameli dönüş araçlar ile olacak. Toplam 46 km. Tırmanışları ve inişleri olan orta zor ama çok keyifli bir rota. Toplam irtifa 500mt civarı ve 700 metre iniş.
  Saygılarımızla,
  Organizasyon Koordinatörü
  İbrahim PUTGÜL
  (Çameli Belediyesi, Turizm Danışmanı)
  0 532 734 35 09 / putgulibrahim@gmail.com
  DİĞER DETAYLAR:
  - Konaklama Çameli Kapalı Spor Salonunu kullanacağız. Çameli Kapalı Spor Salonunda duşlar ve tuvaletler mevcuttur. Ayrıca Kamp kurmak isteyen arkadaşlarımız Paşaderesi Kamp Alanını ve Başkayer Otelin Bahçesini kullanabilirler. Herkes kendi çadırını getirmekle yükümlüdür. Katılımcılar kendi çadırlarını gösterilen alanda kuracaklar.
  - Ayrıca Çameli merkezde otellerimiz mevcut olup otelde kalmak isteyen misafirlerimiz kendi imkanları ile kalabilirler.
  OTELLER:
  • Başkayer Otel Cafe&Restaurant
  Gurbet AKIN : 0530 224 9208
  • Ata Otel-Kuyumculuk&Restoran : (0258) 571 5828
  - Rota üzerinde işaretlemeler ile yönlendirme sağlanacaktır. Rotaların büyük bölümü asfalt yoldur. Dağ bisikleti ile gelinmesi tavsiyemizdir.
  - Katılımcıların hareket saatleri, sapaklar vb. konularda genel tur programına uygun hareket etmeleri ve seyir sırasında tur önderinin uyarılarına uymaları beklenecektir.
  - Katılımcıların mevsim koşullarına uygun giysi ve ekipmanları ile gelmeleri, akşamları soğuk olacağı göz önünde bulundurulmalı ona göre ceket vs. yanlarında bulundurmaları önerilir.
  - Katılımcıların bisikletle güvenli sürüş konusunda deneyimli olmaları gereklidir. Kask takmak zorunludur.
  - Turun genel hizmet kalitesi ve katılımcı memnuniyeti hassasiyetleri dikkate alarak bu yıl geçen yıla göre kolay rotalar seçilmiştir. 
  - Tur organizasyonu Çameli Kaymakamlığı ve Çameli Belediyesi tarafından yapılmakta olup, katılımcı ücreti kişi başı 50 TL dir. Bu fiyata kamp alanı kullanımı 3 öğün sabah kahvaltısı, 1 öğün öğle yemeği ve okullarda her çocuğa katılımcılara dağıttıracağımız kırtasiye malzemeleri dahildir.
  - Kayıt ve detaylı bilgi için İbrahim PUTGÜL 0532 734 35 09 telefon veya putgulibrahim@gmail.com mail yolu ile irtibata geçiniz.
  - Rehberlik işaretlendirme, Çameli merkeze dönüş araçları, kamp alanları, Çameli Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
  - Kamp alanında teknik destek çadırı ve bisiklet yıkama istasyonu organizasyon tarafından kurulacaktır. Teknik destek ve bisiklet yıkama istasyonundan katılımcılar, ücretsiz şekilde faydalanır. Ancak; teknik destek çadırında kullanılan bisiklet malzemeleri ve ekipmanları katılımcı tarafından nakit şeklinde ödenir.
  - Katılımcı, etkinlik programı boyunca toplanma yeri ve saatlere uyması gerekmektedir. Bu kural organizasyon programının aksamaması için önemlidir.
  - Her katılımcının kendi bardak ve su kabını taşıması gerekmektedir.
  - Katılımcılar 2 öğün yemeklerini ve akşam yemeklerini bölge halkına katma değer sağlamaları adına kendi imkanları ile karşılayacaklardır.
  - Katılımcıların çevreye saygılı olmaları, çöplerini ara noktalardaki çöp bidonları haricinde dışarıya atmamaları ve doğal ortamı tahrip etmemeleri gerekmektedir.
  - Tüm katılımcılar bu organizasyona tamamen kendi istek ve arzuları ile katılmış olduklarını kaza, hastalık ve tüm olumsuzlardan kendileri sorumlu olduklarını kabul etmiş sayılırlar.
  -
  GEZİ TÜYOLARI
  Bisiklet Kullanıcılarının günlük aktivitelerine ve Fiziksel uygunluğu dikkat etmeleri gerekmektedir. Fiziksel uygunluk kalp-solunum sistemi dayanıklılığı, kas dayanıklılığı, kas kuvveti, kas gücü, sürat, esneklik, çeviklik, denge, reaksiyon zamanı ve beden kompozisyonunu içermektedir. Bu nitelikler sportif performans ve sağlık bakımından farklı önemlere sahip olduklarından performansla ilişkili fiziksel uygunluk ve sağlıkla ilişkili fiziksel uygunluk olarak adlandırılmaktadır.
  Yapacağınız aktiviteyi, çalışma kapasiteniz, kuvvettiniz, koordinasyonunuz, çabukluğunuz ve fiziksel dayanıklılıkla ile ilgili mevcut kondisyon durumunuzu değerlendirerek etkinlik düzeyinizi belirlemenizde fayda var. Tabi sadece fiziksel olarak yeterliliğin yanı sıra bisiklet kullanırken güvenliğiniz, konforlu bir sürüş gerektiren malzemeler edinilmesi, bisiklet ergonomik ayarların yapılması ve gözetilmesi gerekmektedir.
  KAYIT KOŞULLARI ve ÜCRETLENDİRME (ÇAMELİ DEMOKRASİ VE CUMHURİYET BİSİKLET ŞÖLENİNE KATIL)
  1. Bu organizasyon Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı tarafından ÇAMBEL LDT.ŞTİ 'ne yaptırılmaktadır.
  2. Aktivitenin gerektirdiği bisiklet sürüş deneyimine sahip olduğuna inanmak.
  3. 18 yaşından büyük olmak.
  4. Ön kayıt için başvuran kişilere, kesin kayıt yaptırmaları için mail adreslerine davet gönderilecektir.
  5. Ön kayıt tarihi 25 EKİM 2016 Salı günü saat mesai bitimine kadar geçerlidir.
  6. Kesin kayıt sürecinde, 3 (üç) iş günü içinde Organizasyon Katılım ücreti olan 50 Türk Lirası’nı internet sitemizde belirtilen hesaba 17.00 kadar yatırması gerekmektedir.
  7. Organizasyon belli koşullarda ek katılım kaydı yapma hakkına sahiptir.
  8. Yapılan her kayıt kişiye özeldir. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka bir katılımcıya devredilmesine izin verilmeyecektir.
  9. Kesin kayıt sürecinde etkinlik ücretini yatırmayan katılımcı, kesin kayıt hakkını kaybeder.
  10. Katılım ücretini yatırmış ve organizasyon komitesi tarafından onaylanmış katılımcılar, www.cameli.com.tr veya adresinde Katılımcı Listesi’nde yer alırlar.
  11. Maksimum katılımcı sayısı nedeniyle kayıt kapatılması durumunda kayıt ücretini ödemiş katılımcı sayısı dikkate alınır. Kesin katılımcı listesi belirlenirken kayıt ücretini ödemiş katılımcılara daha erken kayıt olmuş ancak kayıt ücretini ödememiş olan katılımcılara göre öncelik tanınacaktır.
  12. 25 Ekim 2016 tarihine kadar iptal edildiği takdirde kayıt ücreti bir ay içerisinden geri iade edilir. Bu tarihten sonra yapılacak iptallerde kayıt ücreti iade edilmeyecektir.
  İHTİYAÇLAR (YANIMDA NE GETİRMELİYİM?)
  1. Çadır,
  2. Uyku Tulumu,
  3. Mat,
  4. Kafa Feneri,
  5. Dağ Bisikleti, (Freni tutan, vitesi çalışan, lastikleri toprak yollara uygun, 26, 27.5, 29 jant ebatlı bir dağ bisikleti veya Cyclocross bisiklet tercih edebilirsiniz)
  6. Kask, (Hem güvenliğiniz, hem de konforunuz için size en uygun bir kas edinmenizde fayda var. Bisiklet kazalarındaki can kayıplarının %85 ‘lik bölümünü kafa travmaları oluşturduğunu hatırlatalım )
  7. Mevsime uygun Bisiklet kıyafeti, ( Çabuk kuruyabilen malzemeden olursa daha sağlıklı olur)
  8. Yağmurluk, (iklim itibari ile yağış olabilir.)
  9. Bisiklet Eldiveni, (Elleriniz terleyerek gidondan kaymasını önlediği kadar düştüğünüz zaman ellerinizden alacağınız yaralanmaları da minimize etmesi için önemlidir)
  10. Suluk, (Su kaybı fazla olacağı için yaşamsal öneme sahiptir)
  11. Yedek iç lastik, el pompa, çakı alyon, (Yolda küçük onarımları yapmak için kullanmanız gerekebilir)
  12. Bisiklette kullanacağınız küçük bir sırt çantası (Mütevazı ihtiyaçlarınızı taşıyabilmek için)
  13. Yedek batarya, (Ne yazık ki kişi sayısına göre priz bulunduramıyoruz)
  14. Düdük, (Sesinizi duyurmak için, kuvvetlice üflemeniz yeterli olacaktır)
  15. Fotoğraf makinası veya Aksiyon Kamera, (Anılar yıllandıkça önemlidir)
  16. Kişisel temizlik maddeleriniz ve özel eşyalarınız.
  FERAGATNAME
  1. Herhangi bir sağlık sorunu olan katılımcının, bu durumu tur öncesi tur sorumlularına bildirmeleri gerekmektedir.
  2. Kendi istekleri ile tura katılmaları halinde her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılana ait olacaktır. Bu sebeple meydana gelebilecek kazalardan bisiklet organizasyonunun herhangi bir yükümlülüğü olmayacak, reşit olanların kendilerine ait olacaktır.
  3. Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, astım, adale, eklem rahatsızlıkları, epilepsi (sara) veya sağlık kuruluşlarınca ciddi bedensel aktivitelere katılmaya engel olarak tanımlanmış rahatsızlıkları bulunanlar organizasyon komitesine bunu bildirmekle yükümlüdürler.
  4. Her katılımcı, tura katılmak için tehlikeli bir hastalığını olmadığını kabul ve beyan eder.
  5. Sağlık giderleri katılımcıya aittir.
  6. Tura katılacak kişinin bisikletinin bakımları yapılmış, yedek iç lastik, alyon seti, yama seti ve bisiklet pompasının yanında olması gerekmektedir.
  7. Dış lastiklerinin dağ bisikleti lastiği olması zorunludur. Tur esnasında bisikletinde doğabilecek arızaların giderilmesinde kullanılabilecek bütün bisiklet ekipmanlarının ücreti katılımcıya aittir.
  8. Katılımcılar bu koşulları sağlamakla yükümlüdürler.
  9. Katılımcı, tur süresince KASK VE ELDİVEN takmak zorundadır. Bisiklet KASK' ı olmayan katılımcı tura katılamaz.
  10. Katılımcının sürüş halindeyken kask kullanmaması sebebiyle yaralanması veya ölümlü kazaya uğraması hallerinde meydana gelecek zararlardan tamamen katılan sorumludur, turu düzenleyen organizasyon komitesi ve tur içinde yer alan tur sorumlularının yükümlülüğünün bulunmadığını kabul eder.
  11. Katılımcı, Tur grubunun başındaki öncüyü, sonunda artçıyı gözler; öncüyü geçmeyeceğini, artçının arkasında kalmayacağını, kalması durumunda o günkü turu sonlandıracağını taahhüt eder.
  12. Aksi belirtilmedikçe en fazla ikili sıra halinde yol alınır. Öndeki ile bir bisiklet boyu mesafe bırakılır. Mecbur kalmadıkça öndeki bisikletli geçilmez, geçilme ya da zorunlu ve ani durma gerektiren durumlarda sesli olarak uyarılır.
  13. Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.
  14. Her bir katılımcı tura katılmakla, turda görevli personelin her türlü uyarısına uymayı, güvenlik ihlali doğurabilecek davranışları yapmamayı, mola, yemek, tur başlama ve bitiş saatlerine uymayı taahhüt eder.
  15. Her katılımcı ancak ve ancak başvuru formunu doldurup, katılım koşullarını kabul edip, organizasyon ücretini belirtilen hesaba yatırdıktan sonra tura kesin katılma hakkını kazanır.
  16. Tur ücretini yatıran her katılımcıya, tur süresince belirtilen saatlerde olmak üzere yemek, barınma ve teknik servis alanından faydalanır.
  17. Ulaşım, bisiklet ekipman ve içecek ücretleri katılımcıya aittir.
  18. Katılımcı olarak anılan kişi, başvurusunu internet üzerinden yapan ve tur ücretini yatıran kişidir.
  19. Tur komitesi, bu belgede geçen ya da tarafınca belirlenen katılım koşullarını değiştirme veya yeniden düzenleme hakkını kendinde saklı tutar. Kesin kayıttan sonra yapılabilecek değişiklikleri her katılımcı kabul edip uymayı taahhüt eder.
  20. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.
  21. Her katılımcı, bu tura katılmakla yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.
  ULAŞIM (Denizli ili, Çameli ilçesine Nasıl Gelinir ?)
  İlçemiz Ege ve Akdeniz bölgeleri sınırında olup Denizli İline Acıpayam ve Serinhisar ilçeleri güzergahından 106 km lik asfalt yol ile bağlantılıdır. Her saat başı Çameli Koop. tarafından Denizli Çameli Denizli Fethiye Denizli Ortaca Denizli Dalaman seferleri karşılıklı düzenlenmektedir. Detaylı bilgi için www.camelikoop.com u ziyaret edebilirsiniz.
  Çameli Yol güzergahı İstanbul, Aydın ve Denizliden , Muğla’nın turizm merkezi olan Fethiye, Dalaman, ve Ortaca(Dalyan) ilçelerine ulaşımda en kısa ve doğa güzelliği yönünden rahat ve keyif verici bir yoldur. Çameli Fethiye ye 80 km. ormanla çevrili asfalt yolla bağlıdır. Çameli Fethiye arasında bulunan Kirazlıyayla ve Elmalı köylerinde her kesime hizmet veren canlı alabalık lokantaları bulunmaktadır.
  İlçemiz ayrıca Burdur İline Bağlı Gölhisar ilçesi üzerinden 160 km lik yolla Antalya ve Alanya bağlantısı bulunmaktadır. İlçemize bağlı Arıkaya ve Gürsu köylerinden stabilize yolu takip ederek yaz mevsimi ortalarına kadar kaplı olan Garkın yaylasından Antalya Kemer e ulaşmak mümkündür. Bu Yol güzergahında bulunan köylerimiz Arıkaya ve Gürsu da balık ve kebap çeşitleri sunan et lokantaları bulunmaktadır.
  Bilgi iletişim :
  Ibrahim Putgul
  O532 734 3509
  putgulibrahim@gmail.com
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-20_14-13-9.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
upload_2016-5-10_14-56-31.png
İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo...
upload_2017-1-31_11-39-59.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...